Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z wibracjami


hubcik121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mianowicie mój kolega kupił samochód audi a4 b6 2003r jak sie teraz okazało był to automat przerobiony na manuala problem polega na tym ze podczas przyspieszania dostaje strasznych wibracji podczas normalnej jazdy ze stałoł predkoscia juz ich niema,jak sie przyspiesza w zakrecie to w jedna strone wibracje sie nasilaja a wdruga całkowicie ustaja sprawdzilismy przeguby wydaja sie byc ok felgi tez sa proste moze ktos miał taki przypadek prosze o jakies wskazowki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,u mnie też są takie objawy,tyle,że przy skrzyni automatycznej a nie manualnej :( wydaje mi się,że może to być wina poduszek pod silnikiem albo pod skrzynią.U mnie najmocniej te drgania są odczuwalne w okolicach tylnego lewego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie jest to samo, ale ja zmieniałem skrzynie pięciobiegową na sześcio, mam quattro, a nie zmieniłem tylniego mostu. Wali jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki, przeguby wewnętrzne, plecionka wydechu, dwumasa, do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zmienioną skrzynie na manualna, to może ktoś włożył też sztywne koło zamachowe i stąd drgania, lub dwumasa pasa.

Jak się zachowuje podczas wciśniecia sprzęgła na postaju, słychać jakieś odgłosy?

Podczas przyspieszania, wciśniej lekko sprzęgło na granicy poslizgu i sprawdź co się dzieje, czy drgania ustają?

Czy lewarek od biegów, drży (lata na boki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...