Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przyciemniany szyby??


Sakul

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz na wstępie, chciałbym prosić modów, że jeśli stwierdzą że ten temat tu niepasuje to niech go przeniosą w inne miejsce bez kasowania (żebym go potem odnalazł :rolleyes:)

Teraz przechodze do sedna. Posiadam A4 B6 wersję USA z 2004 r., i pytanie kieruję do posiadaczy takich audic, ale nie tylko.

Sprawa jest taka, wczoraj wieczorem pały zabrały mi dowód rejestracyjny za rzekome przyciemnione szyby przednie boczne.

Tylko, ja szyb przednich nie oklejałem, a folii na szybie także nie widać. Mało tego, zaraz po fakcie pojechałem do wujka diagnosty, i razem sprawdziliśmy czy jest folia. Pomimo drapania nożem, nie stwierdziliśmy żadnej folii choć policjant upierał się że jest.

Przy świetle dziennym widać różnicę, ale to chyba dlatego że środek auta jest cały w czerni. Fotele ,boczki klameczki, wszystko jest walnięte na czarno fabrycznie więc myślę że to potęguje mrok na szybach, po otwarciu drzwi jest ok. Choć jak się dobrze przyjrzeć jest delikatna różnica ale na pierwszym badaniu specjalnie zwróciłem na to uwagę wujka i jego współpracownika, ale razem zgodnie orzekli że jest na pewno ok.

I tu teraz moje pytanie czy fabryka wypuszczała samochody z dymionymi szybami przednimi bocznymi? Zaznaczam , że szyby tylne są na bank oklejone folią co z resztą widać.

Teraz drugie pytanie, czy w serwisie podając numer VIN i numery szyb powiedzą mi, że szyby są lekko dymione?

Jeszcze jedno, mój kolega też ma A4 B6 tylko europejca, i również ma takie same szyby z przodu co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mogę Ci dodać jedno, że jeśli szybki oryginalnie wyjechały w tym odcieniu to pały mogę Cię pocałować w pupę i muszę Ci zwrócić dowód :naughty:

Myślę, że w wykazie co ma autko (ja dostałem taki przy kupnie, drukowane w aso razem ze wszystkim co było robione od początku) znajdziesz taką informację, pamietam, że u mnie było coś na temat szyb, jakieś pogrubiane z przodu czy coś takiego :rolleyes:

W poprzedniej a3 miałem folię na przodzie i Bogu dzięki, że mnie naszło i je odkleiłem inaczej nici by było z odszkodowania powypadkowego..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, dzwoniłem do ASO w Gdańsku, mam potwierdzenie, że niektóre modele B6 wyjeżdżały z ciemnozielonymi szybami przednimi takimi jak moje.

Dodatkowo, jeśli będę chciał dostanę potwierdzenie oryginalności szyb i będą mnie mogli pocałować. Sprawa załatwiona, a gliniarz dostanie po d*pie za mój dowód już ja się o to postaram. Nie będzie mi jakiś kot kwestionował fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakul czy ten policjant badał szyby na przepuszczalnosc ,czy stwierdził to na swoje oko ze sa za ciemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak na swoje oko, ale potem się tak wkurzyłem, że o tym wcale nie pomyślałem, ze nie miał przyrządu. Zjechałem go potem na sam koniec wsiadłem w samochód i pojechałem wpi..u. Nie ma bólu. To tylko dwie dychy, ale ja go załatwie ponieważ szyby są full legal, więc odpowie za samowolkę. Już ja tego dopilnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację!!! Tępić pały za takie coś bez pomiaru... tępe h*je !!! Mi za prędkość chcieli wwalić bez suszenia... :bicz: Sprawdza się prawda o policjantach... Najgłupsi do policji od gryść się za przeszłość nieudacznika. (są wyjątki (nie liczne))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zabranie dowodu bez pomiaru to nadużycie :decayed: ale może na przodach masz szyby przyciemnione piecowo?? i wtedy drapanie nożem nic nie pomoże, na stacji miałeś pomiar robiony?? ile wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak na swoje oko, ale potem się tak wkurzyłem, że o tym wcale nie pomyślałem, ze nie miał przyrządu. Zjechałem go potem na sam koniec wsiadłem w samochód i pojechałem wpi..u. Nie ma bólu. To tylko dwie dychy, ale ja go załatwie ponieważ szyby są full legal, więc odpowie za samowolkę. Już ja tego dopilnuję.

Jak na oko może stwierdzić jaką przepuszczalność światła mają Twoje szyby,to trzeba zmierzyć a nie tak sobie po prostu zabrać dowód. Teraz go do odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej B6 miałem fabrycznie ciemno-zielone wszystkie szyby i rzucało się to w oczy, zwłaszcza, że auto było białe, a wnętrze czarne. Co do policji to bez urządzenia i badania przepuszczalności oraz sprawdzenia oryginalności wyposażenia auta, nia ma takiego prawa, które pozwala zatrzymać dowód rejestracyjny i skierowanie na diagnostykę.... (zwłaszcza "na oko" - na oko chłop w szpitalu umarł ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest u Nas prawo, wiadomo - nie wolno mieć przyciemnionych przednich szyb. :cool1: Co do Twojego przypadku to autko pochodzi z USA i tam może mogą mieć przyciemnione szyby. :wink4: U Nas wiadomo, że nie. Tak czy tak - policjant na oko raczej nie miał prawa zabrać Ci dowodu. I sam jestem ciekaw jak to się dalej potoczy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby na bank nie są przyciemniane, nawet piecowo. Miernikiem nie mogłem sprawdzić bo jakoś tak wyszło że się rozkalibrował i wujas musiał go wysłać na serwis. Ale w ASO sprawdzaliśmy szyby w drugiej A4 i były takie same. Nawet przynieśli mi inne szyby z magazynu i też takie same, zielonkawe. Dowiedziałem się, że samochody na USA mają te same szyby, a jak przyciemniają to dopiero na miejscu jak klient sobie życzy. Jak dostanę dowód spowrotem dam znać. A co do policjanta spoko, to na pewno pożałuje za swój wyczyn. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4:podjedz na stacje zmierza Ci przepuszczalność jak bedzie mniejsza niz wymagana to nic miśkowi nie zrobisz.. on może tez na oko ocenić iz szyba jest niezgodna z wymogami. ja sie stosuje do tego przepisu:

Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym "(...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)";

Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4:podjedz na stacje zmierza Ci przepuszczalność jak bedzie mniejsza niz wymagana to nic miśkowi nie zrobisz.. on może tez na oko ocenić iz szyba jest niezgodna z wymogami. ja sie stosuje do tego przepisu:

Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym "(...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)";

Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni.

Na oko nie może określić w jakim stopniu są przyciemnione szyby i zabrać dowodu,jeżeli już,to może wezwać radiowóz który jest wyposażony w urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano może, nasze prawo jest tak skonstruowane. Nie powiem Ci z głowy paragrafu ale jeden z nich w prawie ruchu drogowego mówi, że policjant przy kontroli może zatrzymać dowód jeśli istnieje podejrzenie, iż ten nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu. I cały pic polega na sformułowaniu "istnieje podejrzenie" a takie wg policjanta może zaistnieć jeśli ryj kierowcy mu sie nie spodoba. Niestety w takim kraju żyjemy, nie potrzeba policjantom sprzętu, wystarczy że zaistnieje podejrzenie :polew:

Najgorsze ze nie bardzo można coś takiemu zrobić, można złożyć skargę do naczelnika i to wsio. A jeśli mieszkamy w malym miasteczku to więcej będzie kłopotu niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy mierzyłeś przepuszczalność szyb?? Jeśli masz ori ściemę to ciekawe ile to wynosi :gwizdanie:

70% powinno przepuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja go załatwie ponieważ szyby są full legal, więc odpowie za samowolkę.

no zabranie dowodu bez pomiaru to nadużycie

to trzeba zmierzyć a nie tak sobie po prostu zabrać dowód. Teraz go do odpowiedzialności.

Co do policji to bez urządzenia i badania przepuszczalności oraz sprawdzenia oryginalności wyposażenia auta, nia ma takiego prawa, które pozwala zatrzymać dowód rejestracyjny i skierowanie na diagnostykę.... (zwłaszcza "na oko" - na oko chłop w szpitalu umarł ;) )

policjant na oko raczej nie miał prawa zabrać Ci dowodu

Na oko nie może określić w jakim stopniu są przyciemnione szyby i zabrać dowodu

panowie mam do was złą wiadomość, wszyscy jesteście w błędzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja go załatwie ponieważ szyby są full legal, więc odpowie za samowolkę.

no zabranie dowodu bez pomiaru to nadużycie

to trzeba zmierzyć a nie tak sobie po prostu zabrać dowód. Teraz go do odpowiedzialności.

Co do policji to bez urządzenia i badania przepuszczalności oraz sprawdzenia oryginalności wyposażenia auta, nia ma takiego prawa, które pozwala zatrzymać dowód rejestracyjny i skierowanie na diagnostykę.... (zwłaszcza "na oko" - na oko chłop w szpitalu umarł ;) )

policjant na oko raczej nie miał prawa zabrać Ci dowodu

Na oko nie może określić w jakim stopniu są przyciemnione szyby i zabrać dowodu

panowie mam do was złą wiadomość, wszyscy jesteście w błędzie :gwizdanie:

:good: taka wladza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym odkszkodowaniem po wypadku majac ciemne szyby to o co chodzi ?

Jesli mam wypadek z wlasnej winy,to mi z AC albo OC sprawcy nie wyplaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym odkszkodowaniem po wypadku majac ciemne szyby to o co chodzi ?

Jesli mam wypadek z wlasnej winy,to mi z AC albo OC sprawcy nie wyplaca ?

z tym to chłop pojechał już na maxa, ale zapomniał dodać, że wtedy też pańswo nie wypłaca zasiłku pogrzebowego :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...