Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Błąd 302 przekaznik elektrozaworu ABS


Marcin81GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od momentu kiedy kupilem audi zaczela wlanczac mi sie kontrolka ABS wraz z czerwona kontrolka wykrzyknik i sygnalem dzwiekowym informujacym ze cos jest nie tak wiec podlaczylem pod vaga i na poczatku wskazywal na blad 597 roznica w impulsach predkosci kol ok zgodzilem sie z tym i pomyslalem moze wina opon bo mialem zimowe z kolcami postanowilem wiec zmienic opony ale problem i tak sie nie rozwiazal jak sie pali ABS tak sie pali z tym ze teraz pokazuje mi blad 302 przekaznik elektrozaworu ABS -J106 czy to cos powaznego czy da rady wymienic ten przekaznik i gdzie i w ktorym miejscu on sie znajduje aha i dodam jeszcze ze jak robie adaptacje przepustnicy to po jej zakonczeniu zaraz i po kliknieciu tego przekaznika w ostatniej fazie adaptacja zapala sie od razu kontrolka ABS.Podobnie jest w sytuacji gdy odpale auto to ABS sie nie pali ale po jakis 30 sekundach zapala sie za kazdym razem ABS i tak zostaje dopuki nie zgasze ponownie auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten przekaźnik jest dokładnie w środku pompy ABS, ale częstą przyczyną tego błędu jest wtyczka przy pompie więc na samym początku sprawdź ją pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skierowanie moich poszukiwań na wtyczkę przy pompie. Wstyd się przyznać ale była żle wpięta. Trzeba zwrócic uwage żeby języczek na wtyczce od strony kabla(ściany grodziowej) wszedł pod zapinkę i dopiero wtedy zapiąć zatrzask z przodu. To uwaga dla mniej doświadczonych oczywiście .Może się przyda pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem będziecie pamiętać, choć znam przypadek że właśnie przez ten bład (przyczyna jak u was) wymienili facetowi pompę pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to naprawde mozna sie nadziac prze taka wtyczke :shocked:[br]Dopisany: 19 Marzec 2008, 12:34 _________________________________________________No i sie okazalo po tym jak wyjechalem autem z garazu ze problem z ABS u mnie nie minal.Fakt wtyczka tez miala wine bo byla zle wpieta jak dobrze ja wcisnolem ABS zgasl zaraz i sie nie swiecil do momentu az zaczolem chamowac autem na suchej jezdni podczas chamowania czuje jak mi drzy pedal chamulca a wiec ABS sie zalacza co jest dziwne na suchej powierzchni i przy delikatnym chamowaniu po kilkukrotnym chamowaniu kontrolka ABS zaswiecila sie ponownie ale gdy juz sie swieci to podczas chamowania nie czuje juz zadnego drgania pedalu chamulca.Tak dlugo swieci sie ABS az ponownie nie zgasze auta i po uruchomieniu auta juz jest ok ale jak pare razy zachamuje to znowu drga pedal chamulca i kontrolka sie zapala co opisalem wyzej co to moze byc czy ktos jest w stanie mi Pomoc moze ktos mial taki przypadek! :(:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś czujnik w piaście jest źle ustawiony lub brudny, najlepiej sprawdzić jaki jest teraz błąd. A jeśli chodzi o to że jak świeci się kontrolka to już nie drży, to jest tak że jak świeci to abs nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jest dokładnie za tarczą z tyłu dochodzi do niego przewód, a jaki masz teraz błąd??

tu masz zdjęcie gdzie jest dokładnie i jak wygląda czujnik :

20656676dfc442c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze nie wiem jaki mam teraz blad bo nie podlaczalem niunki pod vaga :( a co moge ewentualnie zrobic z tym czjnikiem i czy ten czujnik jest z prawej czy z lewej strony czy z obu sa takie same? i jak odkrece kolo to czy dojde do niego czy musze rozkrecic wszystko tak jak na tych fotkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć koło te czujniki są na każdym , możesz rozebrać sprobować wyczyścić . itd ale najlepiej jak byś znał błąd i wiedziął który nawala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...