Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziurawy Cooler?


junior_tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, mam taki problem. Od kilku dni auto zaczęło mi strasznie kopcić na czarno - tylko gdy wciskam pedał gazu w podłogę, mało co widzę w lusterku wstecznym, kopci gorzej niż stu letni ursus. równocześnie przy deptaniu słychać spod maski "świst powietrza" jakby turbina zasysała lub dmuchała gdzieś "bokiem". Auto straciło też moc, zleciłem mechanikowi, żeby sprawdził przewody od turbo i mówi, że wszystko szczelne, ale IC nie sprawdził.

i w związku z tym przypadkiem seria pytań ode mnie:

- Czy nieszczelny IC może być tego przyczyną?

- Jaki jest orientacyjny koszt wymiany IC?

- Czy dużo drożej będzie mnie kosztować wymiana coolera na większy i wciśnięcie go w przedni zderzak? ( wkrótce planuję wymienić wtryski na 0,216 i wgrać nowego virusa).

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy miałem nieszczelny cooler, to mi też trochę kopcił i był słychać szumienie wiec objawy te same. Ale kopcenie nie było aż tak dużo jak opisujesz. Możliwe że masz wieksza dziure. Koszt Icka to około 200zl z tego co pamietam. Wymienic sam możesz bo to prosta sprawa :) Mechanik mówił coś około 50zl. A gdy planujesz jakies wieksze mody niz wirus to mysl o fmic'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icka za 100 zeta używkę kupisz - ja tyle zapłaciłem za komplet z kierownicą powietrza. Jednak sam icek to raczej ciężko żeby sam z siebie się zepsuł - ja bym sam sprawdził najpierw wszystkie rury - posadź kogoś za kierownicą niech ciska gaz a ty szukaj gdzie syczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak - nie mogę doszukać się "dziury w całym". kumpel siedział za kółkiem, ciskał do ok 3 tys. obrotów, gumowe przewody od turbo robiły się sztywne, ale nie mogę namierzyć nieszczelności. dodam, że specyficzny "świst" słychać tylko podczas jazdy, a na postoju już tego nie słychać ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawil sie problem identyczny jak u junior_tdi tez kopci nienaturalnie mocno jak mu przycisne oczywiscie slychac tez jakies syczenie. A jak stoje na jalowym i mu ostro wcisne gaz to zakopci ze nic dookola nie widac lecz syczenia nie slycahc ma ktos jakis pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach wykopek - dziura namierzona, okazało się, że gumowy kawałek rury łączący kolektor dolotowy z orurowaniem miał pęknięcie - od dołu dlatego nie mogłem tego znaleźć :| koszt naprawy - 10 PLN, auto znowu ma kopyto :decayed:

To teraz tylko jeździć,,szerokości,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...