Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Quattro, a blokowanie się koła.


ant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy torsen może w jakiś sposób blokować koło/a ??

Pytam ponieważ zauważyłem ostatnio coś bardzo niepokojącego:

Po ostrym ruszeniu autem z miejsca na śliskiej nawierzchni, delikatnie zerwał przyczepność, i w tym samym momencie zablokowało się przednie lewe koło, po prostu coś go trzymało, po 2-3 sekundach problem znikł,. Hamulce mam ok, hamują równo, klocki i tarcze ok. Jedynie jest problem z ABS-em jest w awarii bo poprzedni właściciel nie przełożył pierścieni.

Piszę w tym dziale bo po prostu nie mam na to pomysłu.

Proszę o pomoc..

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Eds poczytaj troche będziesz wiedział co to takiego w quattro ABS z EDS i doprowadź układ absu do pożądku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob szybko te pierscienie bo nie bedize jazdy w zimie bez edsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDS działa tylko na koła tylnej osi a zachowanie auta opisane przez kolegę wskazuje na zadziałanie ESP. Tyle że przy awarii ABS-u ESP może nie działać prawidłowo albo nawet wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 r i esp?? koledzy Jak ma nie sprawny ABS to i eds nie będzie działał bo to działa na jednym układzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wyjaśniam, takie objawy mam tylko puki "działa" ABS. mam wszystkie czujniki sprawne, więc abs wykrywa awarie dopiero po przejechaniu pewnego odcinka, albo przekroczeniu jakiejś prędkości.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc scan z VAG-a[br]Dopisany: 14 Grudzień 2011, 18:32_________________________________________________

EDS działa tylko na koła tylnej osi a zachowanie auta opisane przez kolegę wskazuje na zadziałanie ESP. Tyle że przy awarii ABS-u ESP może nie działać prawidłowo albo nawet wcale.

EDS działa na wszystkie cztery koła, w zalezności od tego jakie poszczególne predkosci posiadają

zadaniem EDS-u jest wyrównywanie tych prędkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDS działa tylko na koła tylnej osi a zachowanie auta opisane przez kolegę wskazuje na zadziałanie ESP. Tyle że przy awarii ABS-u ESP może nie działać prawidłowo albo nawet wcale.

poczytaj jak działa Twój napęd :wink4:

przyda się Ci na zaś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Q.. pierścienie ABS są na przegubach zewnętrznych na tylnej osi.. wielka szansa że pierścień pękł, umarł wykruszył się albo co tam ino.... a co do działania.... w moim przypadku abs działał... załączał się za wcześnie i z byle powodu nawet na suchym a powyżej 100km/h zaświecała się kontrolka od abs i nie było go wcale.. po wymianie objawy zniknęły i działa wszystko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...