Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parkujesz - Zdrapujesz


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość davido31

akcja jak najbardziej pożądana. zamiast naklejki w formacie A4, waliłbym na całą szybę. od dawna wiadomo że w Polsce niepełnosprawni są traktowani jak ludzie II kategorii,a gdy zaczną walczyć o swoje to, spotykają się z agresją lub niechęcią do tych ludzi. widziałem gdzieś w TV jak "ryj" zaparkował na miejscu dla inwalidów a gdy reporter zwrócił mu uwagę to jeszcze z łapami skakał.no i jak takiemu nie wpi....ić. a tak jak jeden matoł z drugim spędzi godzinkę na odklejaniu zonka to juz napewno nie zaparkuje na miejscu dla niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja jak najbardziej pożądana. zamiast naklejki w formacie A4, waliłbym na całą szybę. od dawna wiadomo że w Polsce niepełnosprawni są traktowani jak ludzie II kategorii,a gdy zaczną walczyć o swoje to, spotykają się z agresją lub niechęcią do tych ludzi. widziałem gdzieś w TV jak "ryj" zaparkował na miejscu dla inwalidów a gdy reporter zwrócił mu uwagę to jeszcze z łapami skakał.no i jak takiemu nie wpi....ić. a tak jak jeden matoł z drugim spędzi godzinkę na odklejaniu zonka to juz napewno nie zaparkuje na miejscu dla niepełnosprawnych.

bo nie bedzie mu sie chciało znów zdrapywac naklejki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

mam tylko nadzieję że kiedyś nie wyladuję w szpitalu pobity przez jakiegoś cwaniaka

nie peniaj jak ci się coś takiego zdarzy, to położę go obok ciebie. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z patrolu 2 naklejki rozdane, 1 dla BMW 5, druga dla PASATA, poczekałem na reakcje, 1 koleś ku..a co za wandale, drugi widzisz głupia żono gdzie stanełaś będziesz teraz drapac żyletką :naughty:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :th: tylko że znam kilka osób (nawet sąsiad) gdzie inawalidą nie jest a ma naklejkę i to jest dopiero bezczelnosc :thumbdown: u mojej siory na osiedlu w Poznaiu zrobili trzy miejsca parkingowe dla inwalidów to znalazło się nagle dziesięc aut z naklejkami i tabliczkami :thumbdown: TEGO NIE POPIERAM :thumbdown::sick3::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŁODY-AUDI to dzwon na policję bo naklejka z castoramy za 2.50 nie upoważnia do parkowania na tych miejscach

Pozdrawiam

W castoramie to kupię gwoźdź i wtedy nakeljka mu nie będzie potrzebna(zrobię mu nową na masce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Na dniach zamówię trochę naklejek ale najpierw się upewnię, czy każdy inwalida ma w obowiązku naklejenie nalepki mówiącej o jego inwalidztwie? Mało prawdopodobne ale może się zdarzyć, że obkleję komuś szybę a się okaże, że to inwalida... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, każdy prawdziwy inwalida jak ja ma tabliczkę wzór na stronie www.parkujesz-zdrapujesz.org i trzeba przejść komisję żeby takową zdobyć, możliwe że ktoś jest inwalidą i sie mu nie chce iść na komisję ( która notabene przyjeżdza do domu ) i sobie tylko naklejke z kiosku naklei, a reszta to nie wie że jesteśmy w uni i trzeba mieć takową tabliczkę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Ta akcja to super sprawa!!!

Jutro zamawiam 30 naklejek i ruszam pod Tesco :evil:

Oprócz zdjęć samochodów tak jak pisze organizator powinno się wysyłać zdjęcia głupich min pełnosprawnych którzy parkują w takich miejscach.

A może zrobimy jakiś konkursik kto więcej naklejek "rozprowadzi"? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj kolega zapłacił za naklejenie takiej naklejki gośćiowi króry stał na miejscu dla inwalidy 1500zł za wymiane szyby w mercedesie a gość dostał 200zł mandatu za złe parkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki są rozmiaru A4, nie niszczą w żaden sposób szyb ani nie stanowią zagrożenia dla kierowcy.[br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 20:21 _________________________________________________poczytałem komentarze na jednym z forum http://fakty.interia.pl/newsroom/news/zle-parkujesz-zdrapujesz,942853 :( , i się załamałem ile mamy w polsce debili :angry: , jednym słowem jesteśmy gorszym gatunkiem ludzi i nic nie zdziałamy na takich ludzi, przykre ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdy nie staję w miejscach dla inwalidów, ale z całą powagą - jeśli by mi się zdarzyło (nie wiem, siła wyższa, dziecko chore i czasu szkoda) i wróciłbym, a na moim aucie jest taka nalepka a obok zadowolony z siebie człowiek-wlepa, który uważa, że może swój wandalizm tłumaczyć dobrze spełnionym obowiązkiem na rzecz tej aukcji - to z całym przekonaniem - najeb..... gnojowi za to że wyręcza policję. HOWGH !

p.s Branie prawa we własne ręce, jak uczy historia, prowadzi do anarchii i eskalacji przemocy - pożyjecie, zrozumiecie.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli z akcji kicha[br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 22:03 _________________________________________________a jak twoim zdaniem mamy walczyć z parkującymi na naszych miejscach, akcja jest potrzebna a jak ty twierdzisz że pobijesz to zobaczyć jak Ci się nieszczęscie przydaży i będziesz niepełnosprawny pomyślisz inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdy nie staję w miejscach dla inwalidów, ale z całą powagą - jeśli by mi się zdarzyło (nie wiem, siła wyższa, dziecko chore i czasu szkoda) i wróciłbym, a na moim aucie jest taka nalepka a obok zadowolony z siebie człowiek-wlepa, który uważa, że może swój wandalizm tłumaczyć dobrze spełnionym obowiązkiem na rzecz tej aukcji - to z całym przekonaniem - najeb..... gnojowi za to że wyręcza policję. HOWGH !

p.s Branie prawa we własne ręce, jak uczy historia, prowadzi do anarchii i eskalacji przemocy - pożyjecie, zrozumiecie.

POZDRAWIAM.

Wlał byś komuś za naklejenie naklejki na szybe na miejscu parkingowym nie dla Ciebie przeznaczonym ??? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kontrowersyjny i to bardzo.

Któryś raz zabieram się do wyrażenia swojej opini i jest ona co najmniej dwuwątkowa.

1) Żyjemy w świecie, w którym przynajmniej teoretycznie powinno być wszystko uregulowane. Gdy nie jest, to są od tego specjalne służby mające sprawować nad tym pieczę. I tak oto miejsca dla Inwalidów, są tylko dla Inwalidów, lub ludzi całkiem sprawnych ale mających przyznaną legitymację.

2) Vlepki. Spotykam się z nimi wszędzie, tramwaje "Kobiet jest wiele, Śląsk Wrocław tylko jeden", "Marihuana jest zdrowa", w klubach "Słodka Weronika dla zdecydowanego sponsora, telefon" itp. No i teraz kolejne wlepianie? Na szybę?

Ostatnio miałem okazję widzieć reakcję kierowcy który został upomniany przez przechodnia, za zbyt szybką jazdę, a faktycznie jechał między budynkami osiedla z 60, a można jednynie 15 (dzieci, ludzie, psy, koty)... posypały się same @#$%%^ ^%#@. Takich ludzi jest coraz więcej. Sądzisz, że za vlepkę byli by wdzięczni? Toż to dochodziło by do rękoczynów i to bardzo poważnych. Dlatego lepszą, niż vlepka akcją jest zastawienie takiego gościa swoim autem (przeważnie nie ma możliwości wyjazdu z drugiej strony miejsca parkingowego) i szybkie wezwanie Policji. Albo fotka cyfrówką i najnormalniejszy w świecie donos (każdy obywatel ma obowiązek donieść o przestępstwie). Konsekwencje większe, mandat większy. Tylko, że tutaj chodzi o oddanie się sprawie, a walka wg prawa jest zawsze cięższa. Trzeba wybrać jednolity schemat postępowania, a wklejanie vlepek jest przestępstwem z jakiegoś tam pewnie paragrafu (bo np za taką tramwajową to się go myje przez kilka tygodni), tak samo jak stawianie auta w miejscu zakazanym. A odpowiedź na zło, złem jest chyba niedobre. Ponadto mom zdaniem o ile ktoś jest bucem, to warto nie być nim samemu.

Inna sprawa. Teren niezabudowany i 90km/h. Kto nie przekracza? To czy zrobimy akcję rzut na maskę jajkiem z czerwoną farbą kto jedzie szybciej niż 90? Nie, bo od tego jest Policja.

I jedyne co jest wg mnie sensowne, to sprawa edukacji, podwyższenia świadomości, zrozumienia wśród rodaków. Wypiętnowanie problemu na szeroką skalę. Wolontariuszy z vlepkami było by z 1000? A kierowców w Polsce? Nie dotrzemy taką bojówką vlepkową do wszystkich, to oczywiste.

Teraz prywatnie do założyciela wątku:

Przykre, że akurat w PL spotykasz się z takim chamstwem i brakiem empatii. Jeśli o mnie chodzi chcę abyś wiedział, iż szanuję te miejsca jak sacrum, są nie dla mnie. Życzę Tobie, jak i sobie, aby świadomość naszych rodaków wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...