Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świadectwo kwalfikacji- wpis do prawa jazdy


rafal_1281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mogę zacząć pracę jako kierowca posiadając orzeczenie psychologiczne, badania lekarskie, świadectwo kwalifikacji a nie mam jeszcze wpisu w prawie jazdy?

Kat. mam wpisaną natomiast nie mam jeszcze kwalifikacji.

PS. chodzi o kat D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie możesz. jestem dokładnie na tym samym etapie tzn, ja czekam na odbiór prawka z wpisem.

zasada jest taka.. robiąc kwalifikacje wstępną.. pierw robisz psychotesty, lekarza a dopiero na końcu zdajesz egzamin ....

potem zanosisz to do wydziału komunikacji i Ci wydadzą prawko z wpisem.. jeżdżąc jako kierowca nie wozisz tych papierów przy sobie tylko masz konkretną adnotacje w prawku... policja patrzy na to dość skrupulatnie

przepis mówi dokładnie : kierowca który nie ma adnotacji o ukończeniu kursu na przewóz rzeczy/osób nie może wykonywać pracy zarobkowej pojazdem pow. 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to was zainteresuje ale swojego czasu robiąc kat D zapisałem sie na kur przewóz osób i a tym kursie wydali papier że mam przewóz osób, kat D też dostałem ale nie zgrało się i wydany dokument przewozu osób był na kat B dowiadując się co i jak wyszło ze mając przewóz ludzi był ważny przy przedstawieniu prawka D i ważne w badaniach wpis że mozna prowadzić pojazdy w kat D a że robiłem też taxi mam wpis że wg kategorii prawka jakoś tak było ponad rok , ach ta polska w uk nie ma czegoś takiego jak kurs na przewóz osób /rzeczy byłem jezdziłem wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin248 mylisz się w całej UE są potrzebne kwalifikacje zawodowe jeśli chcesz pracować jako zawodowy kierowca bo to jest wymóg Unijny.... :cool1:

W Belgi i podobnie chyba w UK nie było to wymagany jeśli się zrobiło prawko przed końcem 2009 roku i podjęło pracę. Teoretycznie to pracodawca miał obowiązek cie przeszkolić i automatycznie ten kurs był wpisywany w papiery.

Coś jak w Polsce kiedyś kurs na przewóz rzeczy/osób można było sobie kupić za 500-700 zł.

Dzisiaj każdy obywatel UE musi zdać egzamin państwowy i te kwalifikacje są akceptowane w całej UE... :hi:

Właśnie zdałem egzamin i pozałatwiałem w urzędzie, jednak prawo jazdy Pani powiedziała że otrzymam za 10 dni. A chciałbym już zacząć pracować.

Możesz zacząć pracę było tylko poprosić panią w wydziale komunikacji o wystawienia zaświadczenia że oczekujesz na wpis i wymianę prawa jazdy... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj każdy obywatel UE musi zdać egzamin państwowy i te kwalifikacje są akceptowane w całej UE...

w UK możesz prowadzić minibusy (np Transity jak te http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201149433389250/sort/priceasc/usedcars/model/transit_torneo/make/ford/quicksearch/true/page/2/radius/1500/postcode/ne661lp?logcode=p)

na kat B,czyli osobówki i prowadzić pojazdy takiego typu

http://vans.autotrader.co.uk/bodytype/luton-van/makemodel/make/ford/stock-item-id/at8a6a91933387d084013388a1104908d4/advert

http://vans.autotrader.co.uk/stock-item-id/at8a6a050234140de70134289aba994b6a/advert

-nie wiem, jak to się fachowo określa w PL-też na kat B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się Dominik... :cool1:

Ale jeśli chcesz pracować jako zawodowy kierowca C,C+E,D,D+E od 2010 roku musisz przejść badania lekarskie,psychotesty i później zdać państwowy egzamin kwalifikacji zawodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się Dominik... :cool1:

Ale jeśli chcesz pracować jako zawodowy kierowca C,C+E,D,D+E od 2010 roku musisz przejść badania lekarskie,psychotesty i później zdać państwowy egzamin kwalifikacji zawodowych.

możesz pracować zawodowo w firmie kurierskiej, lub np w piekarni jako kierowca i prowadzić takie pojazdy, ewentualnie pracować na etacie kierowcy dowożącego ludzi do pracy i również możesz prowadzić takie minibusy-wszystko na prawku na osobówki-wiem, bo przynajmniej raz w tygodniu prowadziłem takiego minibusa, a takie Transity Lutony prowadzę w firmie codziennie :wink4:

oczywiście mam Prawko tylko na auta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech na kategorię B możesz jechać solówką do 6,5t,lub osobówką ciągnąć przyczepę do 6,5t całego zestawu,więc jeżdżą wielkimi Kamperam,czy ciągną przyczepy z dwiema osiami hamowanymi za C-klasą, na kategorii B...

Świadectwo Kwalifikacji jest dla prawek z po wrześniu 2009,a Szkolenie Okresowe dla z przed września 2009.

Różnica jest w ilości godzin,kasie i egzaminie,którego nie ma po okresówce.

Okresówka jest co 5 lat dla każdego zawodowego+badania+psychotesty+wymiana prawka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi o to że jeśli dzisiaj ktoś robi kurs na C,C+E,D,D+E i chce jeździć zawodowo musi zrobić kwalifikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie wstępne i okresowe jest teraz tak samo wymagane ....

a co do zaświadczenia, że oczekuje sie na wyrobienie dokumentów ... po 1. tego Ci nikt nie wyda a po drugie policji to nie interesuje. Prawo wyraźnie mówi, że w dokumencie prawa jazdy masz mieć adnotacje o ukończonym kursie. nie żaden dodatkowy dokument..

robiłem kurs z kruszywem i mnie capneli a nie miałem wpisanej adnotacji o kwalifikacji... jedynie tłumaczenie pomogło, że jechałem ciężarówką kolegi bo mnie prosił... a kruszywo jest od niego z placu.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi o to że jeśli dzisiaj ktoś robi kurs na C,C+E,D,D+E i chce jeździć zawodowo musi zrobić kwalifikacje

no dobra, ale zawodowo-co innego oznacza w PL, a co innego w UK, bo w Uk możesz prowadzić minibusy, mając tylko katB, ale jak chcesz pracować w firmie przewożącej ludzi-już musisz mieć kwalifikacje i prawko na autobusy http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/DriverLicensing/WhatCanYouDriveAndYourObligations/DG_4022498

to samo w przypadku dużych dostawczaków,traktorów i innych maszyn-w UK, możesz to prowadzić na katB http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/DriverLicensing/WhatCanYouDriveAndYourObligations/DG_4022499

w firmie, w której pracujesz-możesz prowadzić każdy pojazd w danej firmie,mając prawko B, o ile pracodawca Ci na to pozwoli-musisz miec odrębne uprawnienia, jeśli pracodawca wypożycza pojazd wraz z kierowcą innej placówce-wtedy musisz mieć dodatkowe uprawnienia np w mojej firmie-mogę używać wszystkich maszyn, vanów, koparek i innych dupereli, ale jeśli szef ma zlecenie od innej firmy-mogę jedynie prowadzić Vany, maszyny typu widlaki,wywrotki itp, bo na to mam uprawnienia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt tutaj nie pisze, że sytuacja dotyczy UK...

w polsce praca zarobkowa oznacza to, że z danej pracy otrzymujesz wynagrodzenie... i tyle.. nie ważne czy jedziesz busem pow. 3.5 T czy solówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt tutaj nie pisze, że sytuacja dotyczy UK...

w polsce praca zarobkowa oznacza to, że z danej pracy otrzymujesz wynagrodzenie... i tyle.. nie ważne czy jedziesz busem pow. 3.5 T czy solówką

jeśli przepisy obowiązują w całej Unii-to UK również, a to są sprawy dotyczące każdego Kraju-jeśli robisz uprawnienia w PL-są ważne w UK, Belgii i reszcie Państw w Unii, szczegółem są poszczególne regulacje w danych Państwach, dotyczących uprawnień

ale nikt tutaj nie pisze, że sytuacja dotyczy UK...

no a o czym ja rozmawiam z Wypsiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt tutaj nie pisze, że sytuacja dotyczy UK...

w polsce praca zarobkowa oznacza to, że z danej pracy otrzymujesz wynagrodzenie... i tyle.. nie ważne czy jedziesz busem pow. 3.5 T czy solówką

Jeśli cię zatrzymali i jechałeś pożyczonym autem,to nie jechałeś zarobkowo,więc nie było potrzebne było ŚK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin248 mylisz się w całej UE są potrzebne kwalifikacje zawodowe jeśli chcesz pracować jako zawodowy kierowca bo to jest wymóg Unijny.... :cool1:

W Belgi i podobnie chyba w UK nie było to wymagany jeśli się zrobiło prawko przed końcem 2009 roku i podjęło pracę. Teoretycznie to pracodawca miał obowiązek cie przeszkolić i automatycznie ten kurs był wpisywany w papiery.

Coś jak w Polsce kiedyś kurs na przewóz rzeczy/osób można było sobie kupić za 500-700 zł.

Dzisiaj każdy obywatel UE musi zdać egzamin państwowy i te kwalifikacje są akceptowane w całej UE... :hi:

Właśnie zdałem egzamin i pozałatwiałem w urzędzie, jednak prawo jazdy Pani powiedziała że otrzymam za 10 dni. A chciałbym już zacząć pracować.

Możesz zacząć pracę było tylko poprosić panią w wydziale komunikacji o wystawienia zaświadczenia że oczekujesz na wpis i wymianę prawa jazdy... :hi:

Kolego a skąd wiesz że się myle ?byłeś pracowałeś czy słyszałeś? byłem w uk ponad 2 lata pracowałem w kilku firmach wszystko legalnie pozwolenie na prace itp , pracowałem też jako bus driver czyli jezdziłem autobusami piętrowymi i nie tylko woziłem ludzi jak w mpk , dzieci z różnych wiosek do szkół rail service czyli zamiast pociągów na weekendach jak nie wie czy się pociągi pier**liły czy im się nie opłacało puszczać miałem wtedy B,D kurs przewóz osób ale ten kurs nie był potrzebny bo nie pracowałem tam sam polaków jezdziło nas trzech i kliku na zajezdni ustawiało , tankowało autobusy każdy kierowca był też sprawdzany w jakieś głównej siedzibie czy nie był karany i że może pracować z dziećmi byłem jestem czysty , nikt nie wysłał mnie na żadne badania jezdziłem na polskim prawku chociaż pare razy supervisor mowił że ja mam polskie i że powinienem wymienić, ja na to że polskie no i europejskie prawko polska w uni jest więc z pewny siebie tak odpowiadałem i dali sobie spokój koleszka jezdził tirem dłuzej też na polskim prawku i tak jak ja nie potrzebne żadne świadectwo na przewóz osób/rzeczy takie popierdolone żeczy tylko w pl i może gdzieś jeszcze byo to w chrabstwie Essex dawna zajezdnia arriva a dokumenty były na burtons coaches , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu pracowałem w Anglii 2004-2006 (http://www.talunjonesltd.co.uk) i wystarczyło tylko prawko C,C+E i w obowiązkach pracodawcy było aby Cię przeuczyć do transportu itp..

Jeśli teraz zrobisz prawko już na nowych zasadach to w całej UE obowiązują Kalifikacje Wstępne na takiej zasadzie jak to opisał Gili .... :cool1:

Więc występują w naszych wypowiedziach jakieś nieporozumienia bo jest kwestia kiedy było zrobione prawko na starych zasadach czy już na nowych .... :hi:

marcin248 widzę że się pienisz bez mydła .... :naughty:

Polecam ....http://prawojazdywuk.com/tag/driver-cpc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc występują w naszych wypowiedziach jakieś nieporozumienia bo jest kwestia kiedy było zrobione prawko na starych zasadach czy już na nowych .... :hi:

Tomek-ja robiłem Prawko w UK niecałe 5 lat temu- Tu są całkiem inne regulacje-w PL ,żeby prowadzić minibusa-musisz mieć przeszkolenia i inne pierdoły i jeśli tego nie masz-przy kontroli dostajesz mandat za prowadzenie pojazdu bez uprawnień-zgoda, masz rację,

ale w UK do przewozu osób już tego przeszkolenia nie potrzebujesz, jeśli chodzi o kwestię TYLKO poruszania się tym pojazdem i wykonywanie czynności, jaka jest dowóz ludzi do pracy

to samo dotyczy tych dużych Vanów dostawczych -prowadzić je mogę normalne na kat B, do prowadzenia minibusa masz kat B1, ale to dostajesz obligatoryjnie po zdaniu egzaminu na Kat B :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu pracowałem w Anglii 2004-2006 (http://www.talunjonesltd.co.uk) i wystarczyło tylko prawko C,C+E i w obowiązkach pracodawcy było aby Cię przeuczyć do transportu itp..

Jeśli teraz zrobisz prawko już na nowych zasadach to w całej UE obowiązują Kalifikacje Wstępne na takiej zasadzie jak to opisał Gili .... :cool1:

Więc występują w naszych wypowiedziach jakieś nieporozumienia bo jest kwestia kiedy było zrobione prawko na starych zasadach czy już na nowych .... :hi:

marcin248 widzę że się pienisz bez mydła .... :naughty:

Polecam ....http://prawojazdywuk.com/tag/driver-cpc/

:decayed: a ja jezdziłem w tej firmie a piana mi poleciała bo w mim przypadku było inaczej :kox:

http://en.wikipedia.org/wiki/Network_Colchester

stronę sobie poprawiają bo była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...