Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Termostat czy czujnik ?


voxan69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów mam następujący problem

Gdy rano odpalam silnik na kanale 49 klimatronika pokazuje wartość 30, na 51 temp. otoczenia. W trakcie jazdy gdy silnik sie nagrzewa temp na kanale 51 dochodzi do 30 i wzrasta już tak samo jak na kanale 49 - jest 2;3 stopnie różnicy. Po rozgrzaniu na wskaźniku temperatura nigdy nie wskakuje na 90 stopni jest minimalnie niżej a na kanale 49 temperatura waha sie pomiędzy 76-81 stopni, na kanale 51 pokazuje 90 stopni. Koledzy czy to termostat czy czujnik temp. Czekam na pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mam następujący problem

Gdy rano odpalam silnik na kanale 49 klimatronika pokazuje wartość 30, na 51 temp. otoczenia. W trakcie jazdy gdy silnik sie nagrzewa temp na kanale 51 dochodzi do 30 i wzrasta już tak samo jak na kanale 49 - jest 2;3 stopnie różnicy. Po rozgrzaniu na wskaźniku temperatura nigdy nie wskakuje 90 stopni jest minimalnie niżej a na kanale 49 temperatura waha sie pomiędzy 76-81 stopni, na kanale 51 pokazuje 90 stopni. Koledzy czy to termostat czy czujnik temp. Czekam na pomoc. Pozdrawiam

termostat ale nie wykluczone ze g62 tez

tu masz wiecej o G62 i termostacie

http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_napedowy/all_a4_termostat_i_czujnik_cieczy_chlodzacej-t4535.0.html;highlight=g62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy i był padnięty termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że kanał 51 po rozgrzaniu zawsze pokazuje 90oC więc nie warto się nim sugerować, liczy się wartość z 49. Jeśli pokazuje ci w okolicach 80 to masz deczko za mało.

kolega Wihajster podał odpowiednie źródło wiedzy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że kanał 51 po rozgrzaniu zawsze pokazuje 90oC więc nie warto się nim sugerować, liczy się wartość z 49

Zgadzam się mi na 51 też po rozgrzaniu zawsze pokazuje 90 ale za to przed i po wymianie termostatu na 49 pokazuje mi -60. Nadmienię, że zmieniałem panel klimatronika a po wymianie termostatu w końcu temp silnika na analogowym po 5-10km pokazuje 90st. i w aucie ciepło...

Co może być przyczyną tego że na 49 nie pokazuje mi temp innej niż -60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wymieniłem termostat na ori i na kanale 49 mam 93-97 nawet stopni, a na 51 zawsze 90, i wskazówka na liczniku od temperatury jest minimalnie prze 90 st.

Najpredzej u Ciebie padł termostat, poniewaz nie dogrzewa sie silnik co masz na kanale 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...