Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problemy z odpalaniem na ciepłym silniku


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dla zainteresowanych w sprawie problemów przy odpalaniu na ciepłym silniku, u mnie były podejrzenia że jest zły kąt wtrysku lub wtryskiwacze padają, ale okazało się że po podpięciu do Vag-a usterka jest błacha - Czujnik temperatury paliwa.

Czujnik wymieniłem za 40 złotych i jest wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dla zainteresowanych w sprawie problemów przy odpalaniu na ciepłym silniku, u mnie były podejrzenia że jest zły kąt wtrysku lub wtryskiwacze padają, ale okazało się że po podpięciu do Vag-a usterka jest błacha - Czujnik temperatury paliwa.

Czujnik wymieniłem za 40 złotych i jest wszystko ok :)

To że kąt wtrysku to nie może być to już wiemy, ale że taka błacha drobnostka i cały problem ustępuje... Kurcze, muszę w końcu podbić na spota i to sprawdzić bo już się z usterką pompy pogodziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam też problem z pompą wtryskową mechanik twierdzi że oringi do wymiany, (oczywiście wcześniej podpiąłem Vag-a) :mysli: ale to się okaże po regeneracji :rolleyes: za całość kasuje 400 , to jeszcze nie najgorzej. A co do objawów to problem z odpaleniem gdy postał długo a jak już odpalił to buchnął siwą chmurą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % pompa wtrysków VP44 ( u mnie też ciężko paliło na ciepły silnik a przy zimnym na tyk )

Ja za remont kapitalny zapłaciłem 1600 zł. w servisie Bosh-a a naprawa obejmowała wymianę uszczelek , sterownika , tłoka przestawiacza wtrysków , programowanie sterownika psg , regulacji dawki pilotażowej oraz ustawienia i zablokowania początku tłoczenia .(gwarancja na 12 miesięcy )

W twoim przypadku sterownik jest cały więc naprawa wyniesie napewno mniej :naughty:

Polecam www.dieseltechnika.pl na allegro też się ogłaszają z różnymi opcjami naprawy i regeneracji .

Nooooooooo chyba że zwiększysz dawke rozruchową :naughty: :naughty: :naughty:

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...