Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Proszę o analizę logów, błąd g2, notlauf


let_me_b3

Rekomendowane odpowiedzi

1.

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

37-10 - Faulty - Intermittent

2.

00787 - Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89)

30-00 - Open or Short to B+

3.

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Ad1. Zablokowana klapa V71 naprawiona- wyjąłem serwomotor, rozebrałem, przeczyściłem potencjometr, złożyłem, podłączyłem, pomogłem ręcznie rozruszać klapę i wkońcu działa obieg zamknięty ;) Błąd usunięty już się nie powtórzył

Ad2. Przy okazji wymontowałem czujnik temp. powietrza zasysanego- rozebrałem, zlutowałem na nowo połączenie kostki z termistorem, złożyłem, zamontowałem, błąd skasowałem i póki co się nie pojawił ;)

Ad3. Zamówiłem czujnik płynu chłodzącego. Czekając na przesyłkę chciałem przeczyścić styki czujnika, niestety nie mogłem ściągnąć samej wtyczki więc wyjąłem cały czujnik- płyn zaczął się wylewać więc włożyłem z powrotem. Płyn spuściłem kanalikiem pod zderzakiem i wyciągnąłem czujnik, udało mi się rozłączyć czujnik od wtyczki, przeczyściłem styki i sam czujnik, zamontowałem z powrotem, zalałem płynem, skasowałem błąd i póki co się nie pojawił. Sprawdziłem po przejechaniu kilku km tak aby silnik pracował ok 30 min żeby błąd mógł zostać rozpoznany. Niestety nie miałem uszczelki pod ręką na podmianę starej więc pewnie jak dostanę przesyłkę to podmienię ją samą a czujnik zostawię sobie na następną awarię

Zapomniałem jeszcze zrobić logi z czujnikiem, żeby sprawdzić dla pewności ;(

Przy sposobności postaram się dorzucić.

pozdr ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...