Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Częstotliwość migania świateł awaryjnych.


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem padnięty przerywacz świateł awaryjnych, wymieniłem na oryginalną używkę bo nowy pieruńsko drogi. Chciałem Was zapytać z jaką częstotliwością działają u Was awaryjki bo zastanawiam się czy u mnie nie działają one zbyt szybko. Czy u Was awaryjne "przerywają" z taką samą częstotliwością co migacze czy szybciej?

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna prędkość, to około 0,5 Hz, czyli zaświecenie co 2 sekundy...

Pozdr.

G.

No to u mnie zaświecają się co 1sek. Migacze działają normalnie. Przerywacz też wyglądał na nie ruszany.

A może da się ustawić częstotliwość Vagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie wina lezy raczej po stronie przerywacza bo raczej tej czestotliwosci vagiem sie nie da zmienic z tego co wiem przynajmnije ja nie potrafie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmienić, to prosty układ elektroniczny i z tego, co mi wiadomo to nie jest wrażliwy (w przeciwieństwie do przerywacza kierunkowskazów) na obciążenie, czyli ilość sprawnych żarówek. Najpewniej jest tam układ R-C, albo na generatorze podobnym do NE555 (często są to układy NECa, można je znaleźć też w CD-ROMach tej samej firmy). Mogła paść ta kostka, ale raczej bym stawiał na jakiś rezystor albo kondensator - wiadomo, że czas i wilgoć robią swoje. Jak masz trochę zdolności manualnych, to rozebrać, sprawdzić elementy, ewentualnie wymienić. Jak nie, to kupić nowy/używany. Pewnie może być od dowolnego samochodu, tylko kwestia pinów.

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerywają tak samo jak kierunki jeśli pracują ci szybciej to przerywacz albo żarówki masz za mocne lub słabe sprawdź ilu watowe ewentualnie nadpalona będzie świecić ale zmienia się rezystancja i wtedy elektroniczny przerywacz wyprawia takie cuda sprawdź to sobie dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...