Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dmuchawa raz działa raz niedziała i chyba o coś "wadzi"


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna wentylator nawiewu nie zawsze sie od razu włącza ... pomaga energiczne puknięcie w środek deski rozdzielczej . Po takim zabiegu najcześciej rusza na jakiś czas jednak wydaje dzwięki jakby łopatki o coś tarły/haczyły... (przeważnie jest to jednak nie rytmiczne)

Mam zamiar jechać spory kawałek na sylwestra i pewnie teraz jest oblężenie u mechaników. Czy macie jakieś podejrzenia ? Jaka jest tym samym szansa, że sam coś chociaż czasowo naprawie ? Jak sie dostać do dmuchawy ?

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dostanie się do dmuchawy to 10min odkręcasz schowek i już widzisz dmuchawę. Odkręcasz 4 śubki odpinasz kostkę i masz silniczek na wierzchu. Ja w swojej b5 miałem przypadek że dmuchawa na wyższych obrotach tarła o coś po wyjęciu okazało się że obudowa wirnika była pęknięta i podczas pracy siła odśrodkowa ją rozszerzała i tarła o obudowę. Pokleiłem to ale nie wytrzymało długo więc musiałem na nową wymienić. Rozkręć swoją i zobacz co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,9% to szczotki , miałem ten sam problem

Potwierdzam

Jeśli nie zawsze Ci się załancza to pewnie szczotki się kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem w moim autku. Dmuchawa raz dziala a raz nie. chcialbym do niej zajrzec. Piszecie ze do silniczka mozna sie dostac od strony schowka. Moje autko to "Anglik". Wiec moje pytanko (moze i smieszne...) ale czy silniczek tez bedzie po przeciwnej stronie? Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, wymieniłem silnik na podróbkę z allegro i jest teraz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę, ale miałem to samo, czyszczenie i wymiana szczotek załatwiły sprawę. Niestety nie na długo. Od wczoraj dmuchawa działa tylko na 4 stopniu, na pozostałych w ogóle się nie uruchamia. Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyn problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...