Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzenie paczki przez Poczte, co robić


Sqizzy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w przypadku zagubienia przesyłki PP zwraca 30krotność wartości nadania bez ubezpieczania przesyłki. Może jeśli uznają reklamację to jest tak samo, popytaj.

:shocked: A skąd Ty masz takie info? :cool1:

I teraz nie wiem, co robić. Nie chcę wyjść na chama, ale przecież to nie ja połamałem ten panel, tylko zrobił to ktoś podczas transportu. Jeśli paczka byłaby spakowana niezgodnie z regulaminem poczty to ekspedientka nie przyjęłaby mi jej.

Takie info drogi kolego mam od pracownicy poczty, jak wysyłałem przesyłkę i pytałem o jej ubezpieczenie. A że przesyłka była warta 300 to ona powiedziała że w razie jej zagubienia zwrócą mi podobna kwotę bez ubezpieczania, bo zwracają 30-krotność kosztów wysyłki. Oczywiście musisz mieć pokwitowanie nadania.

raggaman jesteś pewien że nie zwrócą ?? To się k.rwa nie śmiej skoro nie masz pewności. Tylko napisałem, musisz mieć dowód nadania i tak jest na pewno w przypadku zgubienia przesyłki przez pocztę. Jak mnie wk..wia takie wyśmiewanie się nie mając pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman jesteś pewien że nie zwrócą ?? To się k.rwa nie śmiej skoro nie masz pewności. Tylko napisałem, musisz mieć dowód nadania i tak jest na pewno w przypadku zgubienia przesyłki przez pocztę. Jak mnie wk..wia takie wyśmiewanie się nie mając pewności.

Kurwiać to Ty możesz do swojej starej :good:

Dwa.. wysyłam dużo listów poleconych i paczek. np.chłopakowi na poczcie zgubili podłokietnik od jakiegoś rzadkiego japońca.

wysłałem paczką pobraniową, po odwiedzinach poczty z dowodem nadania powiedzieli mi , że paczka została odebrana... odbiorca paczki nie odebrał i nic nie wpłacał.. podłokietnik przepadł..czarna dziura.. dopiero jak zrobił im tam burdel na poczcie okazało się że leży się odnalazł, a potraktowali go jako zaginiony. U mnie na poczcie dowiedziałem się że jeśli nie zostanie odnaleziony to mogę składać reklamację..ale niech się nie szykuję na jakiekolwiek wyrównanie finansowe :cool1:

To samo było jak na poczcie rozjebali lampy które wysłałem super zabezpieczone, zgubili XX listów z mieszkami skórzanymi za ładne parę $$. Na tyle co zgłosiłem reklamacji raz dostałem wyrównanie.. zwrot opłaty za list polecony 5,40 zł :)

Także jak Cię coś wk***ia to napij się melisy. Nie jedne miałem przeboje z Pocztą, zawsze mam dowody nadania/ książkę nadawczą i zawsze jest "coś" :evil:

Jedyne wyrównanie jakie dostałem do od DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a mój znajomy dostał właśnie takie odszkodowanie, jak paczka z tel. nie dotarła do nadawcy, dzisiaj się właśnie upewniłem czy aby na pewno tak było. Więc tez mam swoje argumenty. Ale spoko, Ty masz swoje, ja swoje. Sorki za te bluźnierstwa ale nie lubię jak ktoś podnosi mi ciśnienie kiedy wiem, że też mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a mój znajomy dostał właśnie takie odszkodowanie, jak paczka z tel. nie dotarła do nadawcy, dzisiaj się właśnie upewniłem czy aby na pewno tak było. Więc tez mam swoje argumenty. Ale spoko, Ty masz swoje, ja swoje. Sorki za te bluźnierstwa ale nie lubię jak ktoś podnosi mi ciśnienie kiedy wiem, że też mam rację.

Nie twierdze, że nie masz racji..ale z pocztą polską to ruletka. Jak ktoś chce mieć pewność, że paczka dojdzie to wysyła DHL ect. gdzie każda paczka w standardzie jest ubezpieczona na 500 zł.

Jak mi zaginie list polecony priorytetowy gdzie jest jakiś mieszek czy coś innego to szyję drugi i wysyłam bo wiem, że po reklamacji i tak nic od nich nie wydębię bo zawsze będzie jakieś " ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie pod uwage, ze z Poczta jest jak z US.

Kazdy US interpretuje przepisy po swojemu.

Tak samo zapewne kazdy oddzial Poczty moze inaczej podchodzic do tych samych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że skoro wszyscy wiemy jak PP traktuje Nasze paczki, powinniśmy dokonać wszelkich starań żeby je bezpiecznie spakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą .. babeczka na poczcie mówiła mi kiedyś, że na paczki to jeszcze jako tako uważają..ale listami to się nakurwia na prawo i lewo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą .. babeczka na poczcie mówiła mi kiedyś, że na paczki to jeszcze jako tako uważają..ale listami to się nakurwia na prawo i lewo :decayed:

To chyba żart był z jej strony :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a mój znajomy dostał właśnie takie odszkodowanie, jak paczka z tel. nie dotarła do nadawcy, dzisiaj się właśnie upewniłem czy aby na pewno tak było. Więc tez mam swoje argumenty. Ale spoko, Ty masz swoje, ja swoje. Sorki za te bluźnierstwa ale nie lubię jak ktoś podnosi mi ciśnienie kiedy wiem, że też mam rację.

Nie twierdze, że nie masz racji..ale z pocztą polską to ruletka. Jak ktoś chce mieć pewność, że paczka dojdzie to wysyła DHL ect. gdzie każda paczka w standardzie jest ubezpieczona na 500 zł.

Jak mi zaginie list polecony priorytetowy gdzie jest jakiś mieszek czy coś innego to szyję drugi i wysyłam bo wiem, że po reklamacji i tak nic od nich nie wydębię bo zawsze będzie jakieś " ale".

Raggaman ma rację.

Też wysyłałem kiedyś nawet 20 paczek dziennie.

Zwykła paczka jak zaginie lub zostanie uszkodzona to zwrot razy ileś tam (już nie pamiętam ale było chyba 10) kosztów nadania.

Tzw ubezpieczona czyli taka z podaną wartością to zwrot w razie zagubienia całej kwoty wartości jednak w razie uszkodzenia poczta może się wybronić.

Gdy zaginie lub zostanie uszkodzona to pełen zwrot dostaniesz za paczkę o podanej wartości z dodatkową opcją "na warunkach szczególnych" czyli tzw "ostrożnie"

I tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości jacekm to ja o tym zwrocie mówiłem !!! Ale interesuje mnie, jak kolega który ma problem z uszkodzeniem przesyłki, rozwiązał ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...