Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę logów po wymianie turbo z AWX.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W imieniu kolegi Maniusiek28 wrzucam logi do wglądu, gdzyż niespełna miesiąć po wymienie na NOWĄ turbinę (na tą z AWX-a) autko nie jeździ jak powinno:

Logi statyczne:

grupa 000

000alo7.th.jpg

grupa 001

001acc8.th.jpg

grupa 002

002afc9.th.jpg

grupa 003

003afx5.th.jpg

grupa 004

003ccf1.th.jpg

grupa 007

007atr1.th.jpg

grupa 013

013ajb1.th.jpg

Logi dynamiczne:

grupa 000

000chx6.th.jpg

grupa 001

001bbp7.th.jpg

grupa 003

003coz4.th.jpg

grupa 008

008abv4.th.jpg

grupa 010

010anu8.th.jpg

grupa 011

No i nie zabijcie bo padła bateria ale z podglądu pamiętam tylko że jak w 2 kolumnie było 1800 to w 3 1100.

Logi BS:

grupa 000

000bmk0.th.jpg

grupa 003

003bbs3.th.jpg

grupa 004

004bcu8.th.jpg

grupa 011

011aes8.th.jpg

Opublikowano

tnie dawki bo brak doładowania, ale zadane ciśnienie jest jakieś dziwne :shocked:

Opublikowano

-termostat do wymiany

-statyczny kat wtrysku do poprawy [ale dopiero po doporwadzeniu termiki silnika do porzadku]

-EGR do przeczyszczenia

a teraz co do braku moczu .... [kolejność nie jest przypadkowa]

-sprawdzic przewody podcisnieniowe od N75

-podmienic N75

-dziura w dolocie jak stodoła [czy autko dymi]

- i najgorsze .... turbo sie wysrało ... [mało prawdopodobne]

Opublikowano
  • Autor

W pomiarów wychodzi uszkoczenie N70 - masowy przepływomierz powietrza

Czy dobrze myślę bo w błędach silnika było:

00519, 00575, 00553

519 Czujnik MAP - niskie napięcie - G71, Czujnik MAP - wysokie napięcie - G71

575 Ciśnienie w kolektorze dolotowym, Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

553 Przepływomierz masowy powietrza - G70, Czujnik masy przepływu powietrza - G70

Kolega szykuje sie na program u Rogala i trzeba autko doprowadzić do ładu.

Opublikowano

Adam, dopóki nie zrobisz 011 DYN to ciężko coś powiedzieć - widać, że dawki pościnane i to równo, przepływka nie mierzy - ale to pewnie wina niepompującej turbiny - N75, dziura.

Termostat pewnie będzie do wymiany.

EGR też jakoś dziwnie działa - nie otwiera się do końca.

POza tym log 011 BS jest w ogóle jakiś dziwaczny - kierownice tak jakby się w ogóle nie ruszały.

Adaś jaki to był silnik ?

Opublikowano
  • Autor

Termostat był wymieniony i przy już dymamiczny temp. było OK bo przy statycznych nieco ponad 80 ale juz zaczeliśmy logowanie.

Sztanga przy teście BS była obserwowana i ruszała się.

Kolega w poprzednim turbo miał problem z zapiekaniem się (chyba) kiedyś logi robił u niego łukaszr i zdaje sie że wspominał cos o dwakach a może chodziło o ten kąt.

Rury niby obejrzane i dziury w dolocie nie ma.

Rurki podciśnienia też sprawdzone i nie było jakiś nieprawidłowości - nie rzuciły się w oko.

Mówisz N75?

- i najgorsze .... turbo sie wysrało ... [jeszcze mniej prawdopodobne]

turbo NOWE wiec nie kracz ;) bo będzie załamka

Opublikowano

Mówisz N75?

Nic innego chyba nawet nie pozostaje.

Opublikowano

tnie dawki bo brak doładowania, ale zadane ciśnienie jest jakieś dziwne :shocked:

o ktorym zadanym cisnienieu piszesz .. bo ja nie widze bloku 011 .... :wink4:

W pomiarów wychodzi uszkoczenie N70 - masowy przepływomierz powietrza

Czy dobrze myślę bo w błędach silnika było:

00519, 00575, 00553

519 Czujnik MAP - niskie napięcie - G71, Czujnik MAP - wysokie napięcie - G71

575 Ciśnienie w kolektorze dolotowym, Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

553 Przepływomierz masowy powietrza - G70, Czujnik masy przepływu powietrza - G70

Kolega szykuje sie na program u Rogala i trzeba autko doprowadzić do ładu.

co do lmm .. to moze jakis stary bład [spowodowany odpieciem lmm przy wlaczonym zapolonie] ktory nie byl pozniej wykasowany ... najpierw trzeba doprowadzic doladowanie do porzadku [stad 0575/0519] ... potem sprawdzimy lmm ...

p.s sprawdzcie jeszcze rurke cisnienieowa dochodzaca do ECU [do czujnika cisnienia jezeli to stary AFN] jezeli nie to sprawdzcie wtyczke od czujnika na rurze dolotowej [nowszy AFN]

Opublikowano

turbo NOWE wiec nie kracz ;) bo będzie załamka

będzie wielka załamka.....turbo nowe miesiąc chodzilo jak malina........aż to przed samym czipowaniem u rogala się zesrało coś.Oki co więc radzicie???Od czego zacząć ???Od podmiany N75 na nowe???

Opublikowano

będzie wielka załamka.....turbo nowe miesiąc chodzilo jak malina........aż to przed samym czipowaniem u rogala się zesrało coś.Oki co więc radzicie???Od czego zacząć ???Od podmiany N75 na nowe???

wszystko juz zostało napisane .. nic innego sie tutaj nie wymysli ... [przynajmniej ja :naughty:]

Opublikowano
  • Autor

N75 i rurki jak spanky pisał

Opublikowano

tnie dawki bo brak doładowania, ale zadane ciśnienie jest jakieś dziwne :shocked:

o ktorym zadanym cisnienieu piszesz .. bo ja nie widze bloku 011 .... :wink4:

Sorki koledzy nie byłem w stanie i miałem jakieś omamy chyba :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.