Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nie łapie temperatury Audi 80 B4 1Z


Sqizzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

mam problem z autem ojca. Po kupnie auta w zeszłym roku robiony był rozrząd i między innymi termostat. Samochód nie łapał 90C nawet w trasie. Wczoraj staremu znów mechanior wymienił termostat i nadal jest to samo, a może nawet gorzej. Temperatura idzie do 70C i koniec. W samochodzie jest ciepło. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w czujniku temperatury cieczy. Jak sądzicie czy w tym może być problem? Jak go sprawdzić i gdzie od się znajduje w silniku 1Z, bo podobno są dwa czujniki temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

termostat oryginał czy zamiennik? Ile pokazuje na klimatroniku?

Panie na jakim klimatroniku w B4 :tongue4:

Wahler bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b4 były klimatroniki. :cool1: Niestety Wahler może być też trefny, warto zainwestować chyba w oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się go kupi można sprawdzić stary.

Termostat wrzucić garnka z wodą, wodę zagotować i sprawdzić czy (a najlepiej w jakiej temperaturze) się otwiera.

Bardzo łatwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany termostat wymieniono na nowy. Starego nie mam.

Gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za podanie temperatury na wskaźnik na zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba będzie zrobić, tylko że aktualnie mam mały problem z połączeniem się laptop-samochód :decayed:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 19:24_________________________________________________Tylko napiszcie gdzie ten czujnik się znajduje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to czujniki sa obok siebie w kroccu w glowicy do ktorego dochodzi gorny waz chlodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobry termostat oryginał z oringiem koszt okolo 100zl.,jak to nie pomoze to wymiana czujnika temp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest w porządku, winny jest stabilizator w zegarach, przez niego wskazówka nie wstaje

http://www.audi80.pl/b4-80-all-regulator-napiecia-w-liczniku-vt3534.htm

na początek wyciągnij zegary w spróbuj poprawić luty, i połączenie jego metalowej części z podstawą, u ojca w 80 pomogło

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446466.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest w porządku, winny jest stabilizator w zegarach, przez niego wskazówka nie wstaje

http://www.audi80.pl/b4-80-all-regulator-napiecia-w-liczniku-vt3534.htm

na początek wyciągnij zegary w spróbuj poprawić luty, i połączenie jego metalowej części z podstawą, u ojca w 80 pomogło

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446466.html

a coś takiego pomogło by na błędne wskazania temp (wskazówka wychodząca poza skalę)? Wg. vaga na ciepłym silniku odchyłka między oba czujnikami 0.3 C. Na zimnym :decayed: jeden pokazuje temp. otoczenia a drugi cały czas 50 C :confused4:

Podsumowując po odpaleniu 90 C na blacie po rozgrzaniu za 180 C a termostat i czujnik dobry bo jak napisałem wyżej wskazaniu na vagu są jak nalezy ale wyłącznie na ciepłym silniku bo na zimnym odchyłka jest straszna.

Może ułatwi sprawę że jak wymieniałem żarówki w zegarach to gmerałem tam i mogłem naruszyć wskaźnik temp u podstawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, na zimnym silniku czujnik na deskę pokazuje 50 C, tym się nie przejmuj,

Wyciągnij zegary i poruszaj tym stabilizatorem żeby poprawić połączenie z masą, jak nie pomoże to pozostaje wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, na zimnym silniku czujnik na deskę pokazuje 50 C, tym się nie przejmuj,

Wyciągnij zegary i poruszaj tym stabilizatorem żeby poprawić połączenie z masą, jak nie pomoże to pozostaje wymiana

jeśli na zimnym jest to normalne to ok :wink4: w takim razie rozbiorę zegary i obejrzę co tam popsułem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...