Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Nie łapie temperatury Audi 80 B4 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was,

mam problem z autem ojca. Po kupnie auta w zeszłym roku robiony był rozrząd i między innymi termostat. Samochód nie łapał 90C nawet w trasie. Wczoraj staremu znów mechanior wymienił termostat i nadal jest to samo, a może nawet gorzej. Temperatura idzie do 70C i koniec. W samochodzie jest ciepło. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w czujniku temperatury cieczy. Jak sądzicie czy w tym może być problem? Jak go sprawdzić i gdzie od się znajduje w silniku 1Z, bo podobno są dwa czujniki temperatury.

Opublikowano

Cześć,

termostat oryginał czy zamiennik? Ile pokazuje na klimatroniku?

Opublikowano
  • Autor

Cześć,

termostat oryginał czy zamiennik? Ile pokazuje na klimatroniku?

Panie na jakim klimatroniku w B4 :tongue4:

Wahler bodajże.

Opublikowano

W b4 były klimatroniki. :cool1: Niestety Wahler może być też trefny, warto zainwestować chyba w oryginał...

Opublikowano

Zanim się go kupi można sprawdzić stary.

Termostat wrzucić garnka z wodą, wodę zagotować i sprawdzić czy (a najlepiej w jakiej temperaturze) się otwiera.

Bardzo łatwy sposób.

Opublikowano
  • Autor

Pany termostat wymieniono na nowy. Starego nie mam.

Gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za podanie temperatury na wskaźnik na zegarach?

Opublikowano

w b4 szwankowaly wskaznik temp.Wejdz w vaga i sprawdz jaka temp w ecu

Opublikowano
  • Autor

tak trzeba będzie zrobić, tylko że aktualnie mam mały problem z połączeniem się laptop-samochód :decayed:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 19:24_________________________________________________Tylko napiszcie gdzie ten czujnik się znajduje :decayed:

Opublikowano

Z tego co kojarze to czujniki sa obok siebie w kroccu w glowicy do ktorego dochodzi gorny waz chlodnicy.

Opublikowano

jak dobrze pamiętam to czujniki są na plastikowym krućcu wychodzącym z głowicy ten koloru niebieskiego jest do sterownika a drugi na wskaźniki (koloru nie pamiętam) i jest on chyba z tyłu głowicy przy grodzi

Opublikowano

Podstawa to dobry termostat oryginał z oringiem koszt okolo 100zl.,jak to nie pomoze to wymiana czujnika temp...

Opublikowano

Termostat jest w porządku, winny jest stabilizator w zegarach, przez niego wskazówka nie wstaje

http://www.audi80.pl/b4-80-all-regulator-napiecia-w-liczniku-vt3534.htm

na początek wyciągnij zegary w spróbuj poprawić luty, i połączenie jego metalowej części z podstawą, u ojca w 80 pomogło

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446466.html

Opublikowano

Termostat jest w porządku, winny jest stabilizator w zegarach, przez niego wskazówka nie wstaje

http://www.audi80.pl/b4-80-all-regulator-napiecia-w-liczniku-vt3534.htm

na początek wyciągnij zegary w spróbuj poprawić luty, i połączenie jego metalowej części z podstawą, u ojca w 80 pomogło

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446466.html

a coś takiego pomogło by na błędne wskazania temp (wskazówka wychodząca poza skalę)? Wg. vaga na ciepłym silniku odchyłka między oba czujnikami 0.3 C. Na zimnym :decayed: jeden pokazuje temp. otoczenia a drugi cały czas 50 C :confused4:

Podsumowując po odpaleniu 90 C na blacie po rozgrzaniu za 180 C a termostat i czujnik dobry bo jak napisałem wyżej wskazaniu na vagu są jak nalezy ale wyłącznie na ciepłym silniku bo na zimnym odchyłka jest straszna.

Może ułatwi sprawę że jak wymieniałem żarówki w zegarach to gmerałem tam i mogłem naruszyć wskaźnik temp u podstawy?

Opublikowano

Jest ok, na zimnym silniku czujnik na deskę pokazuje 50 C, tym się nie przejmuj,

Wyciągnij zegary i poruszaj tym stabilizatorem żeby poprawić połączenie z masą, jak nie pomoże to pozostaje wymiana

Opublikowano

Jest ok, na zimnym silniku czujnik na deskę pokazuje 50 C, tym się nie przejmuj,

Wyciągnij zegary i poruszaj tym stabilizatorem żeby poprawić połączenie z masą, jak nie pomoże to pozostaje wymiana

jeśli na zimnym jest to normalne to ok :wink4: w takim razie rozbiorę zegary i obejrzę co tam popsułem :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.