Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki dysk HDD 2,5" wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie jaki HDD wybrać do laptopa - obecny jest pod SATA 5400obr 8MB - nie wiem czy musi być też SATA czy kompatybilny jest z nowszym standardem

Byle nie był to wyjący rzeźnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, autorowi chodziło o 2.5" SATA, a nie USB :P

Polecam Seagate, seria Momentus XT jest wzmocniona, nadaje się do notebooków, które często pracują mobilnie. Jednakże jeśli nie pali Ci się, to odczekaj z 2 miesiące, aż się ceny ustabilizują. Po powodzi ceny dysków skoczyły 3-4ro krotnie...

Nowsze standardy SATA są kompatybilne wstecz, więc o to się nie martw.

Jeśli chodzi o prędkość obrotową - im wyższa, tym większe ryzyko uszkodzenia oraz większe zapotrzebowanie energetyczne, co przekłada się na krótszą pracę baterii.

W razie dodatkowych pytań, służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate lub Western Digital , oby Ci do głowy jakiś Samsung nie wpadł, bo to lypa.... i tak jak kolega wspomniał nie jest to dobry moment na zakup HDD, chyba że jakaś używka się trafi w dobrej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże jeśli nie pali Ci się, to odczekaj z 2 miesiące, aż się ceny ustabilizują. Po powodzi ceny dysków skoczyły 3-4ro krotnie...

O !!!! :shocked: za***iście poszli z tymi cenami

Chyba faktycznie poczekam...

Nowsze standardy SATA są kompatybilne wstecz, więc o to się nie martw.

chodziło mi raczej czy podejdzie mi Sata II (mniemma że to następca SATA)

W razie dodatkowych pytań, służę pomocą ;)

A co sądzisz o WD Scorpio Black?[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 18:19_________________________________________________

Seagate lub Western Digital , oby Ci do głowy jakiś Samsung nie wpadł, bo to lypa.... i tak jak kolega wspomniał nie jest to dobry moment na zakup HDD, chyba że jakaś używka się trafi w dobrej kasie.

Samsung mi padł ... w zasadzie jakieś 2 lata temu :gwizdanie: :decayed:

więc cięgnie kulawy i paść całkiem nie chce ... czasem się zresetuje po niebieskim obrazku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia SSD jest jeszcze w pieluchach. Miesięcznie wraca mi na serwis ok 10 dysków SSD, a ich sprzedaż nie jest zbyt duża.

Co do dysków WD, pracują zdecydowanie głośniej w porównaniu do Seagate, a z tego co napisałeś, zależy Ci na ciszy.

Pisząc "nowsze standardy SATA" miałem na myśli właśnie SATA II - i jest on kompatybilny z SATA I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia SSD jest jeszcze w pieluchach. Miesięcznie wraca mi na serwis ok 10 dysków SSD, a ich sprzedaż nie jest zbyt duża.

Co do dysków WD, pracują zdecydowanie głośniej w porównaniu do Seagate, a z tego co napisałeś, zależy Ci na ciszy.

Pisząc "nowsze standardy SATA" miałem na myśli właśnie SATA II - i jest on kompatybilny z SATA I.

A czy Crucial m4 też Ci wraca? I z jakich powodów wracają? Czyżby Vertexy ze starym firmwarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim vertexy, z tym, że po wymianie firmware`u również występują problemy z "gubieniem" dysku.

Jeden z klientów 2 razy oddawał vertexa 2, w końcu extrememem odesłał mu vertexa 3. Po miesiącu wrócił ;)

Miałem kilka patriotów, kingstony też się jakieś trafiły. Ostatnio sprzedaliśmy kilka dysków intelowskich, zobaczymy, czy też będą wracać.

Crucial mi się nie trafił, ale nie wiem, czy w ogóle mamy je w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim vertexy, z tym, że po wymianie firmware`u również występują problemy z "gubieniem" dysku.

Jeden z klientów 2 razy oddawał vertexa 2, w końcu extrememem odesłał mu vertexa 3. Po miesiącu wrócił ;)

Miałem kilka patriotów, kingstony też się jakieś trafiły. Ostatnio sprzedaliśmy kilka dysków intelowskich, zobaczymy, czy też będą wracać.

Crucial mi się nie trafił, ale nie wiem, czy w ogóle mamy je w ofercie...

Czyli generalnie 1sza generacja SSD ; )

Tam się bodajże o dyski z kontrolerem Sandforce się rozchodzi.. on jest problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...