Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Brak oleju w silniku


Szalony Władek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zajrzalem jaki jest poziom oleju w silniku a tu bagnet suchy kontrolka sie nie zapalila nie widac zadnych wyciekow czy jest mozliwe zeby silnik zjadl caly olej przyznaje dawno tam nie zagladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli miarka jest sucha wlej 0,5L oleju i powinno byc w sam raz 3/4 stanu. kłania sie kolego tzw obsługa codzienna... :)

co moze byc powodem zjadania oleju - uszczelniacze zaworowe , wyrobione prowadnice zaworów , pierscienie ,turbo no i seprarator oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zauważyłeś spadku mocy i mocnego dymienia ? To mogło by świadczyć,że turbo wypiło wszystko przynajmniej miałem taki przypadek w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby wypil caly olej to by wyskoczyl brak cisnienia, pewnie kolega nie zagladal kupe km i zniklo, na bagnecie jest chyba niecaly 1l a nie kazdy przy wymianie leje na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś dokładnie czy niema mokro pod silnikiem ? Pamiętaj, że silnik może sobie przerobić ok 1l na 10 000. Ja sam dolewam 0.7l :kox: i dobrze mi jest :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się wcale nie dziwię jesli przez pare lub nawet parenaście ładnych tys km nie zaglądałeś pod maske. zrób jak radził kolega wyzej dolej ok 0,5 litra i kontroluj no chyba że już nadszedł czas na całkowita wymianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z dolewkami!!!

Jak przekroczysz poziom maksymalny to wywali olej na katalizator i zatka go, czyli 250zł schrot 1200 ori, wymiana to koszmar biorą 100.[br]Dopisany: 26 Grudzień 2011, 21:46_________________________________________________Czyli nie zgrywaj gieroja, nie pół litra duszkiem tylko lej po setce, trochę na parkiet aż spłynie i tak aż do połowy na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z dolewkami!!!

Jak przekroczysz poziom maksymalny to wywali olej na katalizator i zatka go, czyli 250zł schrot 1200 ori, wymiana to koszmar biorą 100.[br]Dopisany: 26 Grudzień 2011, 21:46_________________________________________________Czyli nie zgrywaj gieroja, nie pół litra duszkiem tylko lej po setce, trochę na parkiet aż spłynie i tak aż do połowy na bagnecie.

dokładnie, tylko z tym przelaniem to już nie przesadzaj. Jak przelałem ostatnio to tylko przy rozruchu zakopcił jak nigdy (przez miesiąc) i przez odmę puścił trochę, poza tym stan się wyrównał i mam gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak przelałem ostatnio to tylko przy rozruchu zakopcił jak nigdy"

W "sam naprawiam" piszą o poziomie i katalizatorze! I żeby nie przekraczać maksymalnego poziomu.

Gratuluję szczęścia i nie polecam takiego eksperymentu innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak przelałem ostatnio to tylko przy rozruchu zakopcił jak nigdy"

W "sam naprawiam" piszą o poziomie i katalizatorze! I żeby nie przekraczać maksymalnego poziomu.

Gratuluję szczęścia i nie polecam takiego eksperymentu innym.

Dokładnie. Masz rację i sam się ciesze, że nic poważnego przez to się nie stało. Lepiej nie przeginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację lepiej nie przesadzać.

Ja kiedy byłem piękny i młody :naughty:

W golfie trzymałem maksymalny poziom, dolewki robiłem jak tylko poniżej górnej kreski spadło. Auto zaczęło słabnąć i więcej palić.

Po wnikliwej analizie :kwasny: rodzaju stosowanego LPG, częstych postojach na sprawdzanie czy hamulce nie zablokowane, przeglądzie hamulca ręcznego i łożysk kół oraz eksperymentami z ciśnieniem w oponach, podczas wymiany filtra powietrza zauważyłem że ocieka olejem i nie przepuszcza powietrza. Od tej pory przestałem wozić olej w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nie bardzo możliwe. Gdzieś ten olej musi uciekać. Sprawdziłeś dolot intercooler-a ? Zawór EGR ? A nawet filtr powietrza ? Czy niema oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...