Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocniejszy i wolniejszy ......


mario0760

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko co wpływa na to że auto jest mocniejsze ale mimo mocy wolniejsze od przeciwnika np. jak tutaj :

Audi rs6 jest cięzsza i do tego większe straty mocy bo ma quattro ale jest przeciez o 240KM mocniejsze. Czy możliwe ze ma gorsze przełożenie w co watpię??

Tu większe moce ale podobnie :

oba mają napęd na 4. Wiadomo gtr lżejszy ale ma 210 KM mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa i przede wszystkim przełożenie mocy na asfalt, lepsza aerodynamika i mniejszy współczynnik oporu. GT-R jest w tym mistrzem. Sama moc to nie wszystko. GT-R objeżdża 300kg lżejsze i o 70KM mocniejsze Gallardo. Niektórzy mówią, że ten samochód łamie prawa fizyki. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważny jest wspólczynnik mocy do masy i wysokość środka ciężkości samochodu, rozłożenie masy przód/tył, reszta j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy akurat w tych autach to nie maja nic do powiedzenia bo klada pustaka na gaz i jada.

na 1 filmiku policzy sobie stosunek mocy do masy ,taka astra wazy z 600kg mniej

dokladnie GTR jest niesamowity :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też moment obrotowy, i moment w którym auto osiąga najwyższą moc, nie zawsze trzeba kręcić samochód na czerwone pole żeby wykorzystać jego maksymalny moment obrotowy i moc wręcz przeciwnie :przebiegly::decayed:

Jeśli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do GT-R'a to nie ma sensu się wypowiadać, to auto jest po za konkurencją i najnowsza wersja 2012 która waży prawie 1800kg przy mocy ponad 500KM ma 2.8s do 100km/h także nie ma co porównywać tego arcydzieła motoryzacyjnego :gwizdanie:

Jeśli ktoś chce podyskutować to zapraszam do tego działu :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=126488.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście 300km 500nm 700kg Corsą wciągałem na prostej WSZYSTKO co się po ulicach poruszało Poznania i miało 4 koła(rs6,r8,f430 - oczywiście z rolki 100-200kmh). Nie liczę rarytasów typu 800km Porsche Pawła czy 650km GT-R 2011 ale pamiętaj ---> mocny silnik + lekka buda zdziała CUDA :)

Na 1/4 mili wkładka mięsna jest BARDZO ważna ale z rolki generalnie pełen but + shamić się trzeba wcześniej, zeby zmianę biegu dokonać w dobrym momencie i to w sumie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...