Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9TDI 115KM AJM]Dziwne zachowanie obrotów


Tukan

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na tym forum i chcialbym sie dowiedziec o jedna zecz.mianowicie w mojej niunu 1,9 tdi 115km dzieje sie cos dziwnego jak przegazuje z 900rmp do ok 2000-3000 rmp to czasem obroty spadaja bardzo pomalu tak jak by sie np gaz wieszal!! ale dzieje sie to czasem jak auto cieple czy chlodne na zimnym sie to nie dzieje!! co moze byc przyczyna??? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiemy ze wszystko wyglada OK .... :wink:

wiec w czym problem .... :twisted:

co do obrotów to nie mam pojecia ... moze potencjometr pedału gazu .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiesza mi sie potencjometr.Da sie go wyczyscic zeby sie nie wieszal czy tylko wymiana mnie ratuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukan2000, ja tez ielem zawias potencjometra...wystarczylo skasowac blad (ale moze tylko ja mam takie fajne auto ze wszelkie naprawy ograniczaja sie do skasowania bledu :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dzisiaj przewietrzyć moją niunię i wyjechać za miasto. Podczas wyprzedzania tira przy około 90km/h przy delikatnym naciskaniu gazu silniczek zbiera się bardzo ładnie (tak mi sie wydaje). Przy następnym wyprzedzaniu kiedy musiałem zrobić to znacznie szybciej i wcisnąłem mu gaz raptownie w podłogę silnik zbierał się tak jak sam chciał czyli dużo wolniej. Jak delikatnie mu odpuściłem nabierał mocy. Sprawdzałem to kilka razy i cały czas się tak dzieje. Może ktoś wie co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak delikatnie mu odpuściłem nabierał mocy. Sprawdzałem to kilka razy i cały czas się tak dzieje. Może ktoś wie co jest nie tak ?

Przeplywka moze ci ogranicza dawke paliwa.

Zrobic Logi i dac do oceny. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dzisiaj przewietrzyć moją niunię i wyjechać za miasto. Podczas wyprzedzania tira przy około 90km/h przy delikatnym naciskaniu gazu silniczek zbiera się bardzo ładnie (tak mi sie wydaje). Przy następnym wyprzedzaniu kiedy musiałem zrobić to znacznie szybciej i wcisnąłem mu gaz raptownie w podłogę silnik zbierał się tak jak sam chciał czyli dużo wolniej. Jak delikatnie mu odpuściłem nabierał mocy. Sprawdzałem to kilka razy i cały czas się tak dzieje. Może ktoś wie co jest nie tak ?

przyczyn moze byc wiele .... (wielokrotnie opisywane na forum ;-) )

zamiast siedziec nad kryształowa kula i dumac co jest nie tak zrob logi, dzieki nim bedzie wiadomo gdzie mozna skierowac rece które lecza .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Może będę wyglądał śmiesznie ale nie miałem okazji być z autkiem na dokładnej analizie. Pofatyguję się oczywiście sam aby sprawdzić ceny takiej przyjemności ale może ktoś mi poda choć przybliżony koszt takiej diagnostyki no i może ktoś wie gdzie w Łodzi coś takiego mogę bezpiecznie zrobić aby nie stało się tak, że jedno naprawią a kilka innych uszkodzą. Mam w tym temacie doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Może będę wyglądał śmiesznie ale nie miałem okazji być z autkiem na dokładnej analizie. Pofatyguję się oczywiście sam aby sprawdzić ceny takiej przyjemności ale może ktoś mi poda choć przybliżony koszt takiej diagnostyki no i może ktoś wie gdzie w Łodzi coś takiego mogę bezpiecznie zrobić aby nie stało się tak, że jedno naprawią a kilka innych uszkodzą. Mam w tym temacie doświadczenia.

_________________

moze jak ladnie poprosisz Pikusia to za dobra butle zrobi Ci analize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jak ladnie poprosisz Pikusia to za dobra butle zrobi Ci analize
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kto pyta nie błądzi. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jak ladnie poprosisz Pikusia to za dobra butle zrobi Ci analize

No to ja bardzo ładnie proszę i czekam na propozycję od Pikusia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...