Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Radio Symphony II problem z odbieraniem zagranicznej stacji [dziwny problem]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Mianowicie w mojej b6 mam problem z sympfhony II, mieszkam 0,5km od czeskiej granicy, (opolszczyzna) i radyjko mi nie odbiera dobrze czeskiej stacji Evropa 2 (puszczaja naprawdę dobra nutę w porównaniu z naszymi polskimi typu rmf i co najwazniejsze nei ma wiadomosci co pol godziny i reklam co 10 minut! :decayed: ), natomiast inne typu rmf/zet całkeim dobrze. Moja poprzednia furmanka (golfik IV) z seryjnym radyjkiem odbierał ta stację bez najmneijszego zająknięcia i w porównaniu do rmf dzięk kryształ!, rodzicom w golfie V z seryjnym radyjkiem również odbiera bardzo dobrze, wszystkim moim znajomym właśnie ta stacja odbiera najlepiej w przeróżnych radiach jakei posiadają w porównaniu do rmf/zet... A mi w symphny niestety coś nie:( Jak złapie dobry sygnał to po przejechaniu jakieś 50-100 metrów znowu są szumy większe lub mniejsze...

Koledzy o co w tym chodzi? Czy to radio ma cos zaprogramowane żeby zagranicznych nie odbierał czy jaki kij? W moim terenie to własnie czeskie stacje maja najlepszy jakościowo sygnał z uwagi na sasiadujace granice, a mi jak na złość odbiera najgorzej...

Jak to usprawnić? Pozdrawiam i licze na pomoc bo to moja ulubiona stacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie ma tu raczej nic do powiedzenia podejrzewam że masz walnięty wzmacniacz antenowy. Na początek sprawdź połączenie czy kabel antenowy nie ma przerwy. Możesz sprawdzić czy z radia dochodzi zasilanie na wzmacniacz ale jeszcze nie spotkałem się z tym żeby radio nie podawało napiecia, co innego że może być przerwa na kablu i to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na jakiej częstotliwości łapiesz tą stację, czy na tej samej co znajomi, czy może łapie jakiś dalszy nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak rds by mu przełączył na najlepszą częstotliwość.

W teorii tak, w praktyce czasami nie. W mojej miejscowości RMF łapię na dwóch częstotliwościach i nie wiedzieć czemu RDS czasami przełącza się na tą słabszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...