Jump to content
IGNORED

[B5 AFB] Nie podświetlony Fis jak zdiagnozować usterkę?(Częstochowa)


aju51

Recommended Posts

Witam wszystkich!!!!

Nie bardzo się potrafie poruszać po tym Forum ale może mi się uda tym razem, bo za pierwszym razem trafiłem do kosza.

Jak wielu na tym forum mam problem z wyświetlaczem Fis.Początkowo brakowało poziomych linii, więc wykręciłem cały zestaw i zobaczyłem że nie wiele będę mógł zdziałac sam więc skręciłem i co się okazało.Wyświetlacz przestał świecić na czerwono tylko górny pasek świeci na żółto pokazując przekreśloną żarówkę i napis BREMSE LICHT. Reszta wyświetlacza jest ciemnym tłem choć pod spodem daje się zauważyć temperaturę zewnętrzną i inne pokazywane wartości które się zmieniają. Jeżeli zacznę testować przez pociągnięcie obu pokręteł to następuje testowanie ale tylko na górnym wąskim pasku jest widoczne a już poniżej wyświetlacz jest nie podświetlony choć widać że coś tam jest wyświetlane.Wyświetlacz nie daje się wyłączyć.Od tyłu są trzy żarówki, czy ich spaleni mogło by mieć wpływ na brak podświetlenia?

Zaprzyjaźniony kolega wysłał mi interfejs z programem VagCom KKL czy tym programem da się zdiagnozować tą usterkę? bo nie mam w tym kierunku doświadczenia i czy ja kompletny laik w tym kierunku dam sobie radę.Czy za pomocą tego interfejsu będę mógł odczytać kody radia bo gdzieś je posiałem ale radio jest jeszcze na chodzie.Ponieważ czytając forum widzę, że są tutaj dosyć dobrze zorientowani w tym temacie koledzy więc prosiłbym bardzo o fachową pomoc. Ponieważ myślę poważnie o sprzedaży tego autka i zakupie nowszego, nie chciałbym pozbywać się go z tą usterką.

Chciałbym nabyć jakieś B8 2009-10 rok, kręcom mnie diesle do 2.0 litrów ale widzę że nawet w tym przedziale jest wiele rodzajów silników jaki byście mi radzili wybrać silnik.Dziękuję za każdą radę i pomoc.Pozdrawiam wszystkich.

Trochę rozszerzyłem ten wątek ale myślę że szefostwo A4 mi wybaczy

[br]Dopisany: 29 Grudzień 2011, 17:58_________________________________________________W żadnym temacie nie ma fachowca do pomocy?

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie uszkodzony wyświetlacz. Wyświetlacz do wymiany. Na allegro kupisz za 180pln. Jak nie chcesz się sam bawić to wysyłasz do serwisu (pełno się ich ogłasza) i ci zrobią. Możesz jeszcze Vagiem wejść w zegary i wykonać test. Jest tam min. test wyświetlacza - powinno się zapalić podświetlenie. Jak się zapali tzn że wyświetlacz uszkodzony.

Link to comment
Share on other sites

Podczas sprawdzania Vagiem nie widać żadnych zmian i Vag nie wykrywa zadnej usterki.[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 23:07_________________________________________________Czy można dowiedzieć się kod w radiu które jest aktywne za pomocą Vag KKL (zagubiłem kartkę z kodem)

Link to comment
Share on other sites

kod z radia mozna odczytaćm niestety vagiem tego nie zrobisz. Podjedz do jakiegos elektronika z Twojej okolicy to Ci wyciągnie kod z pamięci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...