Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki drzwi przednich


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

jakby było bliżej 2000 to bawiłbym się z tymi plamami. Nastaw się raczej na odbiór osobisty skoro sa takie plamy, niewiadomo czy innych kwiatków nie ma. Targuj się bo do ideału dużo brakuje. Popatrz też na olx trafiaja sie czasem okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapki z tylu kanapy na narty: czy da sie to dorobic jak ktos niebposiada. Moze tutaj na forum ktos montowal u siebie ten tunel na narty?

Co do kostki poduszek z polifta. Ja mialem fotele przed liftem i zakupilem z polifta i kostka od Airbagow byla identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapki z tylu kanapy na narty: czy da sie to dorobic jak ktos niebposiada. Moze tutaj na forum ktos montowal u siebie ten tunel na narty?

Co do kostki poduszek z polifta. Ja mialem fotele przed liftem i zakupilem z polifta i kostka od Airbagow byla identyczna.

dzięki za info do bydgoszczy mam nie daleko więc jesli sie zdecyduje to pojadę osobiście zobaczyć na żywo jak to wygląda fajnie że kostki te same nie bedzie w razie czego kombinacji.ciekaw jestem czy trudno się wyciąga fotele i kanape zakładam że tylnia kanapa pójdzie najłatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie fotele to masz do ściągnięcia 4 zatyczki od srób i wykrecenie 4 srob oraz rozlaczenie kostek. Maksymalnie 30 minut na fotel. Najbaedziej czasochłonne są boczki drzwi. Przy okazji pomysl o wygluszeniu, chociażby gabka jak nie chcesz inwestowac w maty wygluszajace. Te B8 maja bardzo slabe wygluszenie w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tunelem na narty lipa podobno bo trzeba haratać dziurę w oparciu z tyłu, a tam jest blacha więc słabo:/

Fotele z polifta nie wszystkie miały inne kostki od airbagów, moje miały inne dlatego piszę o tym. Jak kupisz S line z przedlifta to problemu nie ma na 100%, Szukaj skóry z alkantarą bo to inna bajka w tej wersji.

Przed wymianą boczków zainwestuj w grzybki (spinki) mocujące tapicerkę do drzwi. Siedzisko z tylnej kanapy jak będziesz ściągał to połamiesz dwa plastki, ale nie są drogie więc też musisz kupić. Ponadto upewnij się że WSZYSTKIE śruby masz wykręcone w boczku zanim zaczniesz go ściągać. No i oczywiści kup zestaw łyżek do tapicerek najlepiej plastikowy.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanie do osób które demontowały tylną tapicerkę z drzwi:

czy w tylnych drzwiach podczas demontażu muszę również ściągnąć plastiki spod podłokietnika, tak jak jest to robione w przypadku przednich drzwi - czy demontuje również element jak na zdjęciu ?

13zby3t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bo tam jest ukryty wkręt, ale zdjecie tego plastiku jest bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bo tam jest ukryty wkręt, ale zdjecie tego plastiku jest bardzo proste.

Dzięki za odp :)

Edytowane przez pablogol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do sciągania tapicerki drzwi.

W jaki sposób najlepiej to zrobić ? Powinienem włożyć wyjmak między ten klips z białym czubkiem

a tapicerką drzwi i ciągnąć do siebie, czy jak ?

20pcs-Genuine-Interior-Door-Clips-For-VWma

Jeśli tak, to wkładać ten wyjmak między białą koncówke a ten szary pasek, czy wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz włożyć wyjmak najlepiej płaski nacięty stożek pomiędzy kołnieżami, podczas zatrzaskiwania tapicerki klips się skraca rozszerzając listki przy białym plastiku. Ja stosuję do tego celu szczypce

zm6d39yp.jpg

r246eapc.jpg

uzcjxm6u.jpg

q6wdxv64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Wystarczą do tego zwykłe wyjmaki do tapicerki z allegro?

Sugerowałem się jak na razie filmikiem z Panem, który ściągał ten boczek

drzwi, ale on tam w ogóle jakby nie patrzył, tylko na chama ciągnie i wychodzi mu to jakoś :D

Edytowane przez patryk4544
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem zamki z przodu. Sugerowałem się filmikiem i poszło dobrze. Ale bez zestawu ściągaczy do tapicerki byłoby ciężko. Na chama nie ma co rwać, bo można urwać plastiki od tapicerki. Mój zestaw Noe 5 szt. 11-822 jest na tyle zróżnicowany, że mogłem podważyć tapicerkę jednym ściągaczem i później bez problemu kolejnym dobrać się do danego "zacisku". Końcówki ściągaczy pozwalają wykonać dźwignię i o to chodzi. Bez rwania i problemu.

Oczywiście 2 zaciski do wymiany, a nie całej połamanej tapicerki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego musisz włożyć wyjmak najlepiej płaski nacięty stożek pomiędzy kołnieżami, podczas zatrzaskiwania tapicerki klips się skraca rozszerzając listki przy białym plastiku. Ja stosuję do tego celu szczypce

andynl, gdzie kupiłeś te szczypce?

ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato ma taki zestaw z naciętym stożkiem z trwardego plastiku. Nic mi się na razie nie połamało i ogólnie dobrze się tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko mam problem z przednimi drzwiami pasażera. Jak zamkne auto to pozniej od zewnatrz klamką nie mogę otworzyć drzwi, ale jeśli je otworze od środka i zamkne drzwi ,nie zamykając  kluczykiem auta, to wtedy bez problemu otworze drzwi od zewnatrz za każdym razem. Problem jest tylko jak sie drzwi zamyka centralka bo jak otworzę klamką od środka to sie otwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby ktos poradzic jak wyjąc szybę w Audi A4 B8 ..
Rozebrałem cała tapicerkę odkreciłem silniczek ,sciagnałem trojkacik w drzwiach , zdemontowałem uszczelki i szyby niechce wyjśc do góry blokuje ja mechanizm podnoszenenia

Czy ktoś mogłby poradzić jak wyjąc lub zrzucic ja z mechanizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...