Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Biały dym z nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Z nawiewow wydostaje sie bialy dym-para o specyficznym zapachu.

Dymienie nasila sie gdy silnik jest nagrzany.

Wowczas nawet po zgaszeniu silnika wydobywa sie on z nawiewu przedniej szyby.

Pomaga ustawienie na LO, ale nawet minimalne podkrecenie temperatury np do 19 C powoduje natychmiastowe parowanie. Jest to o tyle wku****ce ze przy wiekszych obrotach wiatraka, cala szyba jest w stanie zaparowac.

Wydaje mi sie ze jest to raczej "tlusta para", jesli tak mozna to nazwac.

Nie wiem czy dobrze kminie, ale nagrzewnice chyba szlak strzelil;(

Pytanie;

1. Czy sa to typowe objawy uszkodzonej nagrzewnicy?

2. Auto z klimatronikiem musi zostac podpiete do kombajna celem wydobycia czynnika?

Czy uda sie wymienic nagrzewnice bez ingerencji w klime?

Pozdrawiam

Opublikowano

ja po wymianie nagrzewnicy na nową i zalaniem płynem tak miałem że szła para z przednich nawiewów jak z kominów , ale po 10 minutach przeszło i już się więcej nie powtórzyło, możliwe że gdzieś ucieka gorący płyn ?

Opublikowano

banditos3, dobrze trafiłeś - padnięta nagrzewnica. Z tego co się orientuję to trzeba rozpinać węże od klimy, więc pojedź gdzieś, gdzie Ci wydobędą czynnik, żeby potem zapłacić mniej za nabicie.

Opublikowano
  • Autor

No bede musial;(

Zauwazylem ze czasami kapnie z nawiewow na nogi.

Dzieki :kox:

Opublikowano

U mnie też był problem z nagrzewnicą (była nieszczelna). Dym pojawiał się po załączeniu klimy :)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiazany :>

Nowa nagrzewnica, plyn, olej w sprezarce i czynnik chlodzacy.

Ps. Niestety pojawil sie kolejny problem, klima nie chlodzi jak przedtem.

Opublikowano

Klimatyzacja nie będzie chłodzić przy niskich temperaturach. Ale na wszelki wypadem zobacz czy nie masz błędów na klimatroniku.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Że tak odgrzeje :decayed: po wymianie krućca przy silniku, dzisiaj to jest 5 dni później, pojawił się komunikat o niskim stanie płynu chłodzącego :kwasny: odkręciłem korek i płyn wrócił, mętny jakiś. Poza tym z nawiewów przedniej szyby wydobywa się biały dym (pomaga wyłączenie klimy). Czy to zbieg okoliczności czy mechanik coś zj**#ał :facepalm: Co najlepiej zrobić? przepłukać układ chłodzenia? nagrzewnica padła czy to ten syf w płynie powoduje kopcenie? szyby rzeczywiści mi parowały od soboty, ale zwalałem to na wilgoć pod nogami pasażera po deszczach :kwasny:

Opublikowano

karin24 odpisuję tutaj bo mam problem z wysyłaniem PW. Biały dym z nawiewu może odnaczać chyba tylko walniętą nagrzewnicę. Płyn chłodniczy jakoś tak dziwnie paruje. No i oczywiście mocne parowanie szyb + zapach plynu.

Opublikowano

tak jak piszesz, dzisiaj oddaję furę mechanikowi to sie pozagląda tu i tam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.