Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto z homologacją na ciężarowe


moondek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, powiedzcie mi jak to jest. Chciałbym kupić auto osobowe ale, żeby było zarejestrowane jako ciężarowe. Jest dużo ofert aut osobowych z homologacja na ciężarowe, ale czy jak będę przerejestrowywał je na siebie to nie zarejestrują mi go jako normalny osobowy? Może ktoś z was mocno siedzi w temacie więc proszę o rady i wyjaśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby to było normalne osobowe autko ewentualnie jakaś terenówka, ale żeby był zarejestrowany jako samochód ciężarowy. Tak jak pisałaś kiedyś wystarczyła kratka. A jak to jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzen ładunkowa musi być dłuższa niz pasażerska, żeby móc odliczyć pełen Vat(zakup auta, paliwo) jeśli o to CI chodzi, obecnie żadne auto osobowe nie spełnia tych wymogów, no chyba że osobówka która ma tylko dwa siedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzen bagazowa wieksza od przestrzeni pasazerskiej

badz przestrzen bagazowa calkowicie oddzielona od pasazerskiej (np pick up`y)

zawsze jednak od osobowego (jesli kupisz na fakture VAT) mozesz odliczyc VAT 60 % jednak nie wiecej niz 6 000 zl

Jesli znajdziesz jakies combi z homologacja znaczy to, ze jest on homologowany na starych zasadach i nic Cie to nie ratuje :) mozesz smialo go "przerobic" na osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie to tylko pick-up'y -> Navarra, L200 itp... dawniej to mogłeś sobie zakupić vana, kombi, a nawet merca c sport coupe i odpisać 22%... w tym roku zapowiadali, że mają znieść ten głupi przepis jednak jak widać to tylko były zapowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat, jako, że słyszałem, że przepisy się zmieniły to mam pytanie, czy wychodziły B6 i B7 z homologacją na ciężarowe, mówię o avantach, bo na allegro znalazłem 2 modele raptem i w dodatku sedan :), a jeśli nie wychodziły to czy ktoś orientuje się jakie wymogi musiałbym spełnić, żeby zmienić osobowe na ciężarowe? Domyślam się, że montaż kratki (musi być stalowa, czy siatka wystarczy) i napewno stacja diagnostyczna, która mi wyda zaświadczenie, czy coś jeszcze? I czy, żeby odliczyć VAT od zakupionego auta, muszę przerobić go na ciężarowe zanim kupię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zombi, przepisy się nie zmieniły. Nadal jest tak, że żeby odliczać VAT to musisz mieć auto ciężarowe, a auto ciężarowe to tylko takie, które ma przestrzeń ładunkową dłuższą od przestrzeni pasażerskiej, ew. musi mieć oddzielną skrzynię, np. pickup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś źródło. Też coś niedawno o tym czytałem, ale z tego co wiem to przepis się jeszcze nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót kratek - mają na myśli pewnie to, że obecne przepisy i poprzednie (chyba tzw. wzór Lisaka) zostały zaskarżone do EU - są bardziej niekorzystne dla podatnika, niż wcześniejsze (tzw. kratki).

Przepisy były zmieniane jak już byliśmy w Unii, a zmiana na gorsze jest niedopuszczalna.

Dlatego, podobno można się już ubiegać w US o zwrot kosztów jakie mogliśmy sobie odliczyć od paliwa itd - za podstawie służy wyrok EU.

Same przepisy się jeszcze nie zmieniły, ale będą musiały - co się ostatecznie zmieni, nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to się zmieni ?! Któż to może widzieć, przecież w Polsce żyjemy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...