Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Notlauf 1.9 TDI 131KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, może mi ktoś powiedzieć dlaczego suszarka przeładowuje?

opcja nr 1 - zacinają sie kierownice w turbie

opcja nr 2 zawór sterujący N75 świruje

Która z tych opcji jest bardziej prawdopodobna? czy moze obydwie? lub istnieje jakaś 3??

Jeszcze jedno, zauważyłem że przy przeładowaniu współczynnik otwarcia zaworu jest dużo wyższy niż przy nie przeładowaniu- powinen sie mieścic do 80% a tam nawet sięga do 94%, stąd moje pytanie czy to może N75 świruje (za dużo się otwiera?)a nie kierownice sie zacinają?

załączam logi: jeden gdy bylo dobrze i drugi (dwa pomiary) w którym był notlauf.

Przepraszam za nie fachowe logi, w razie czego zrobie ponownie pojedynczo.

http://vaglog.rtnet.pl/pk226_67566.html - przeładowanie

http://vaglog.rtnet.pl/pk226_67567.html - ok

Pozdrawiam

DragonGTI

Opublikowano

sprawdz jak chodzi sztanga i bedziesz wiedział już coś wiecej, najłatwiej to sprawdzisz ręcznie albo podepnij węzyk bezpośrednio do gruchy

Opublikowano
  • Autor

Sztanga chodzi, włączyłem VAGa i ruszała się, skok jakieś 1,5cm, napewno nie mniej niż 1 cm.

Ręcznie probowałem, nie czuje jakiegoś dużego oporu, nie próbowałem jeszcze bezposrednio węzykiem...

Ale czy gdyby sie sztanga mało wychylała to było by takie przeładowanie??

Opublikowano

wyglada na syf w sprezarce

Opublikowano

sztanga ma chodzić z 2,5 cm

Opublikowano
  • Autor

dobrze ale co sprawdzić?

głównie chodzi mi o sprawdzenie N75 zeby sie dowiedziec czy jest dobre czy nie, co wy tu widzicie po tych logach.. chyba ze nic...

Opublikowano

N75 omomierzem - wartość ok - ~16 ohm

– wyłączyć zapłon;

– ściągnąć wtyczkę z zaworu magnetycznego ograniczania ciśnienia doładowania;

– zmierzyć opór między stykami zaworu (wartość wymagana: 14 do 20 Ω)

Opublikowano
  • Autor

N75 omomierzem - wartość ok - ~16 ohm

– wyłączyć zapłon;

– ściągnąć wtyczkę z zaworu magnetycznego ograniczania ciśnienia doładowania;

– zmierzyć opór między stykami zaworu (wartość wymagana: 14 do 20 Ω)

Właśnie tego szukałem, dzieki kolego :good:

Opublikowano

N75 omomierzem - wartość ok - ~16 ohm

– wyłączyć zapłon;

– ściągnąć wtyczkę z zaworu magnetycznego ograniczania ciśnienia doładowania;

– zmierzyć opór między stykami zaworu (wartość wymagana: 14 do 20 Ω)

Właśnie tego szukałem, dzieki kolego :good:

to jest diagnoza elektryczna ktorej niepoprawnosc wychwyci ecu, diagnoza fiz polega na podlaczeniu waku i wlaczeniu 011bs

Opublikowano
  • Autor

Załączam log grupy 011 w BS a przy okazji kilka innych logów robionych dzis:

Dynamiczne (3 bieg): dalej przeładowuje - złapałem notlaufa przy 3,5 tyś obrotach..

Wygląda jakby zawór za dużo otwierał( 94%) i przez to wali do 2900mbar - czy to moze być to?

Log (0 - 008,011)

Statyczne:

Log (1 - 023)

Log (2 - 013)

Log (3 - 004)

Log (4 - 001)

BS: wydaje mi sie troche niskie to ciśnienie...

Log (5 - 011,011)

Opublikowano

wyczysc sprezarke.... i auto odzyje...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.