Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 2.12.2021 o 16:36, Kodzi12 napisał:

drugi na zimnym.

Moim zdaniem tragiczne to odpala. Nie powinien tak długo rzęzić.

Wariator prawdopodobnie już ma spore luzy.

Opublikowano
20 godzin temu, Hołowczyc20 napisał:

Jak dla mnie będziesz to robił jeszcze raz,wymiana samego łańcucha bez napinacza mija się z celem do tego powinno się wymienić też 3 pierścienie wchodzą w nastawnik (wariator faz rozrządu). Sam wariator też by można zmienić chociażby z racji wieku i przebiegu.Do sprawdzenia też ciśnienie oleju,bo to w tych silnikach ważna kwestia.

Z ciśnieniem już zabawę miałem. Aktualnie auto chodzi na pompie 1.8T z mniejszym kołem. Ciśnienie mam ponad 4 bary, więc tutaj żadnego problemu już nie ma. Napinacz miałem w planach wymienić jednak dopiero za 3-4 miesiące kiedy zjadę do polski. 

 

34 minuty temu, afroo. napisał:

Moim zdaniem tragiczne to odpala. Nie powinien tak długo rzęzić.

Wariator prawdopodobnie już ma spore luzy.

Tak jak myślałem.

Czyli następne koszta już nadchodzą :/

Opublikowano
6 godzin temu, Kodzi12 napisał:

Z ciśnieniem już zabawę miałem. Aktualnie auto chodzi na pompie 1.8T z mniejszym kołem. Ciśnienie mam ponad 4 bary, więc tutaj żadnego problemu już nie ma. Na zimnym delikatnie słychać  ale według mnie dopuszczalnie bo znika szybko.

 

Problem jest jak ciśnienie jest większe od 4.5 bara przy  odcince jak to podaje producent na gorącym silniku.  A zobacz czy coś się zmienia po wciśnięciu sprzęgła. Na zimnym jest w  normie według mnie. Na ciepłym ciężko ocenić takim nagraniem :)

Edytowane przez Duch^

Opublikowano
26 minut temu, Duch^ napisał:

Problem jest jak ciśnienie jest większe od 4.5 bara przy  odcince jak to podaje producent na gorącym silniku. Ogólnie z nagrania słychać że jest ok praca silnika:) 

Do odcinki go w sumie nigdy nie daje, więc powinno być dobrze :grin:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Podepnę się pod temat dźwięku silnika. Co sądzicie o tym? 

 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 12.06.2012 o 19:36, longerooo napisał(a):

wymień sobie wszystko:)czyli kompletny rozrząd,łańcuch rozrządu z napinaczem i łańcuch napędu pompy oleju z napinaczem i będziesz miał spokój na jakieś 100tyś km:)

Witam, miałem ten sam problem, który był tu opisywany, wymieniłem wszystko co napisałeś. Dźwięk zniknal, ale na 5 tys km :) wszystko złożone na częściach z ASO, walki wyrównoważające z pompą oleju również sprawdzone. Nie mam już sił do tego silnika, nie wiem czy znów to rozbierać i sprawdzać ten napinacz czy to może być coś innego... Proszę o pomoc ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.