Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Świecąca sie kontrolka poduszki powietrznej


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Aby naprawic podswietlenie przyciskow w kierownicy bylem zmuszony odpiac klemy z akumulatora po czym wyciagnalem poduszke powietrzna i dopiero dzis klemy podpialem po zamotowaniu poduszki na swoje miejsce.Teraz caly czas pali sie kontrola AIR BAG i nie jestem pewien ale chyba bi xenony po zalaczeniu nie wykonuja autoustawienia tylko sa w jednej pozycji.Mam nadzie ze ta palaca sie poduszka to normalny objaw odciecia zasilania a nie jakis problem z poduszka?Czy aby skasowac blad poduszki musze jechac do serwisu pod vag?Czy bixenony tez trzeba jakos zaprogramowac na nowo zeby sie ustawialy jak wczesniej?

Czy sa dostepne vagi dzieki ktorym sam mog;bym usunac te i inne problemy lub je zdiagnozowac ?

* nazywaj prosze tematy precyzyjnie (temat poprawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. U mnie po odpięciu poduszki nie pojawił się żaden błąd. Sprawdź vagiem a jak nie pomoże to jeszcze raz wyjmij poduchę i sprawdź czy dobrze podpiąłeś kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. U mnie po odpięciu poduszki nie pojawił się żaden błąd. Sprawdź vagiem a jak nie pomoże to jeszcze raz wyjmij poduchę i sprawdź czy dobrze podpiąłeś kabelki.

no tak ale ja jescze na cala noc mialem odpiety aku :kox: z poduszka chyba nic sie nie stalo ale zaczyna mnie to martwic :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest po takich zabiegach podpiac pod vaga,jesli wyjdzie jakis blad,to po kodzie bledu bedzie wiadomo z czym walczyc,moze to tylko cos zle w kostkach,a moze cos gorszego,ciezko postawic diagnoze ,

nie wydaje mi sie,ze odpiete aku na noc moglo zrobic cos poduszce,przeciez w sklepach i warsztatach,serwisach leza bez napiecia i nic im nie jest po podpieciu,a co do vaga ,to poszukaj uzytkownika z twojego terenu i moze jakos na privie sie zgadasz,albo wybierz sie na spota,na pewno ktos wezmie laptopa,pogadasz,bedziesz wiedziec wiecej,serwis osobiscie uwazam za ostatecznosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies zwarcie sie zrobilo i stad blad. Przeczysc styki, a nastepnie skasuj blad VAGiem.. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdarzyć się tak jak u Ciebie, że po odłączeniu aku coś nie podpasowało i komputer wywalił błąd.

Najpierw po prostu odczytaj błąd, zapisz go sobie i go skasuj - zobacz czy wraca.

Jak będzie wracał to wtedy napisz tutaj co to za błąd i wtedy będziemy się martwić.

Na razie to nie ma co pisać, bo może to się okazać drobnostka.

Zrób tak jak piszę i wtedy zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady :notworthy: poszukam jakiegos sprzetu do wagowania i bede dzialal tzn bede sie staral bo nie wiem jak to obslugiwac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady :notworthy: poszukam jakiegos sprzetu do wagowania i bede dzialal tzn bede sie staral bo nie wiem jak to obslugiwac :gwizdanie:

Wchodzisz w AIRBAGS i tam FAULS CODES i patrzysz co się wyświetli (tylko ostrożnie, nie naciskaj nic oprócz tego co piszę, bo z poduszkami trzeba uważać).

Jak będą błędy robisz COPY i wklejasz do jakiegoś NOTEPADA czy innego edytora tekstu, zapisujesz sobie, a w VAGu klikasz CLEAR CODES i kasujesz tym sposobem błędy.

Jeżeli jest wszystko ok, to błędy nie wrócą, tzn nie pojawią się ponownie.

Możesz wyjść ze sterownika, wyłączyć zapłon, włączyć raz jeszcze i sprawdzić ponownie błędy.

Jeżeli nie będzie to jest wszystko ok i tylko się cieszyć :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na samoczynnie zapalającą się kontrolkę AIR BAG? Nic nie grzebałem.

Pierwszy raz zapaliła się po kilkuminutowym postoju przed sklepem. Mechanior po podłączeniu laptopa stwierdził brak błędów, po czym zgasła, więc jednak coś było na rzeczy.

Minęły 3-4 m-ce i po odpaleniu auta rano ok 2 tygodnie temu już nie zgasła. Świeci cały czas. Nie martwi mnie to nadmiernie, ale wolałbym ją zgasić. Tyle że w mojej okolicy ciężko o jakiś spot. Może czyta to ktoś z okolic Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, kto może pomóc? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na samoczynnie zapalającą się kontrolkę AIR BAG? Nic nie grzebałem.

Pierwszy raz zapaliła się po kilkuminutowym postoju przed sklepem. Mechanior po podłączeniu laptopa stwierdził brak błędów, po czym zgasła, więc jednak coś było na rzeczy.

Minęły 3-4 m-ce i po odpaleniu auta rano ok 2 tygodnie temu już nie zgasła. Świeci cały czas. Nie martwi mnie to nadmiernie, ale wolałbym ją zgasić. Tyle że w mojej okolicy ciężko o jakiś spot. Może czyta to ktoś z okolic Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, kto może pomóc? Będę wdzięczny za pomoc.

bled napewno byl tylko mechanior ci nic nie powiedzial a teraz masz to samo a jak swieci to air bagi nie zadzialaja.Jak masz poduszki w siedzeniach to tam bym szukal powodu to czesty objaw :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz poduszki w siedzeniach to tam bym szukal powodu to czesty objaw

No mam. Słyszałem coś o nich, tzn. że sprawiają problemy. Od czego zacząć poszukiwania? Samo skasowanie błędu na dłuższą metę nie stanowi rozwiązania. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz pod fotele sa tam kostki od poduszek,rozlacz aku na ok 15-20 min,dla pewnosci,ze poduszki nie przewroca cie w aucie :>,rozkrec kostki,przeczysc styki jakims preparatem odsniedzajacym,polacz znow i sprobuj wtedy vagiem kasowac i zobaczysz ,czy wywali go znow,powinno byc ok

moj koles tez tak mial,lampka sie sapalila,wykasowalem bledy i bylo ok,ale ostatnio,byl w polsce i cos tam grzebali i znow mu sie pali,probowalem kasowac,ale po sekundzie wywala go znow,za duzy opor na poduszce bocznej,na dniach jedzie do tych mechanikow,zeby mu to zrobili-bo w koncu to przez nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady :notworthy: poszukam jakiegos sprzetu do wagowania i bede dzialal tzn bede sie staral bo nie wiem jak to obslugiwac :gwizdanie:

Wchodzisz w AIRBAGS i tam FAULS CODES i patrzysz co się wyświetli (tylko ostrożnie, nie naciskaj nic oprócz tego co piszę, bo z poduszkami trzeba uważać).

Jak będą błędy robisz COPY i wklejasz do jakiegoś NOTEPADA czy innego edytora tekstu, zapisujesz sobie, a w VAGu klikasz CLEAR CODES i kasujesz tym sposobem błędy.

Jeżeli jest wszystko ok, to błędy nie wrócą, tzn nie pojawią się ponownie.

Możesz wyjść ze sterownika, wyłączyć zapłon, włączyć raz jeszcze i sprawdzić ponownie błędy.

Jeżeli nie będzie to jest wszystko ok i tylko się cieszyć :th:

dzieki :):notworthy: gdzie znajde podobne instrukcje jak twoja zeby usuwac bledy i np sprawdzic czy wszystko ok z czujnikami cofania itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale Diagnostyka vag masz wszystko,czego ci potrzeba :wink4:

zagladalem tam i powiem ci ze jasniej opisal mi jedna czynnosc łukaszr niz tam bym mial tego szukac :tongue4: ale racja poczytam jeszcze tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html

a patrzyles tutaj?tu masz wszystko ,co potrzebujesz na poczatek

:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladalem tam i powiem ci ze jasniej opisal mi jedna czynnosc łukaszr niz tam bym mial tego szukac :tongue4: ale racja poczytam jeszcze tam

Jak będziesz czegoś potrzebował to zawsze szukaj na forum przez wyszukiwarkę.

Bardzo często takie rzeczy są opisane.

A jak nie znajdziesz to po prostu pytaj na forum, a na pewno jak ktoś będzie wiedział jak rozwiązać dany problem to pomoże :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na samoczynnie zapalającą się kontrolkę AIR BAG? Nic nie grzebałem.

Pierwszy raz zapaliła się po kilkuminutowym postoju przed sklepem. Mechanior po podłączeniu laptopa stwierdził brak błędów, po czym zgasła, więc jednak coś było na rzeczy.

Minęły 3-4 m-ce i po odpaleniu auta rano ok 2 tygodnie temu już nie zgasła. Świeci cały czas. Nie martwi mnie to nadmiernie, ale wolałbym ją zgasić. Tyle że w mojej okolicy ciężko o jakiś spot. Może czyta to ktoś z okolic Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, kto może pomóc? Będę wdzięczny za pomoc.

ja mialem taki problem z napinaczami pasow najlepiej podjechac dokogos ktoma VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zauwazylem jeszcze ze nie ma autopoziomowania bi xenonow po ich wlaczeniu -to tez wina odlaczonego akumulatora? :angry:

Proszę nie odbiegać od tematu,bo zrobi się bałagan.Zadajemy konkretne pytania w odpowiednio do tego utowrzonym wątku

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...