Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Zapach benzyny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!! Mam problem ponieważ w mojej audi a4 1.8 20V podczas jazdy czasami czuć zapach benzyny. Nie zawsze ale bardzo często. Wiecie możne czym to jest spowodowane?

Opublikowano

Jesteś pewien że jest to zapach benzyny a nie na przykład zapach gorącego oleju ze spalinami bo tak to mogłaby być walnięta odma. Jak ze spalaniem auta i jego mocą? Zaglądałeś pod maskę w okolice wtrysków i zaworka regulującego ciśnienie palia, oraz połączenia wężyków związanych z odpowietrzeniem baku?

Opublikowano
  • Autor

To na pewno zapach benzyny. nie widać żadnych wycieków

Opublikowano

Benzyna jest bardzo lotną substancją, tym bardziej na ciepłym silniku. Wycieków może więc nie być widać, ale jakieś ewentualne plamy mogły pozostać. Sprawdź dokładnie, bo z benzyna nie ma żartów. Sprawdź też okolice filtra powietrza.

Opublikowano

A nie miałeś w ostatnim czasie otwieranego baku,wymiana pompy,czujnika poziomu itp.? Odkręć klapkę w bagażniku i sprawdź czy tam jest sucho

Opublikowano

podebne sie do tematu u mnie tez strasznie smierdzialo benzyna jak mialem powyzej 3/4 baku a wszystkiemu byl winny zawor evap odpowietrzania baku, po wymianie jak reka odjal

Opublikowano

podebne sie do tematu u mnie tez strasznie smierdzialo benzyna jak mialem powyzej 3/4 baku a wszystkiemu byl winny zawor evap odpowietrzania baku, po wymianie jak reka odjal

Dlatego kazałem koledze sprawdzić okolice filtra powietrza gdzie jest on umieszczony.

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki panowie:) sprawdzę to

Opublikowano

Mój kumpel ma podobny problem,z tym że benzynę czuć głównie podczas postoju,np w garażu czy parkingu. Daj znać czy sprawdzałeś i co z tym zrobiłeś.

Opublikowano

podebne sie do tematu u mnie tez strasznie smierdzialo benzyna jak mialem powyzej 3/4 baku a wszystkiemu byl winny zawor evap odpowietrzania baku, po wymianie jak reka odjal

Dlatego kazałem koledze sprawdzić okolice filtra powietrza gdzie jest on umieszczony.

dla ścisłości filtr jest za błotnikiem pasażera. Przy filtrze jest tylko elektrozawór.

Opublikowano
  • Autor

sprawdziłem chyba wszystko i nic:(

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sprawdz czy niemasz dziurawego ukladu wydechowego :wink4: ja mialem jeden tlumik rozdarty i przez to bardzo bylo czuc zapach benzyny

Opublikowano

Mój kumpel ma podobny problem,z tym że benzynę czuć głównie podczas postoju,np w garażu czy parkingu. Daj znać czy sprawdzałeś i co z tym zrobiłeś.

Miałem tak samo - filtr paliwa był nieszczelny z syfu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.