Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Malowanie dokładek zderzaka i progów

slaweq
 Share

Recommended Posts

Czy ktos sie orientuje ile może kosztować malowanie dokładek zderzaka i progów (4 elementy)??

Jesli ktos robił takie coś w swojej B5 i ma fotki to prosilbym o wrzucenie bo chce luknąc jak to wyglada :wink4:

W B6 za dokładki przód tył i progi 800 zeta :th:

To w B5 pewnie bedzie podobna cena... teraz jeszcze poprosze o jakies foto :th:

Przeciez cena nie jest uzaleziona od modelu auta :polew:

Dobry lakiernik bierze mniej wiecej 300-400 za element, za malowanie dokladnek i progow biora mniej wiecej 1200.

Slawek - znajdz dobrego i sprawdzonego lakiernika zeby idealnie dobral Ci kolor, bo masz srebrny... czyli najbardziej przesrany :tongue4:

Flyer no cena nie jest uzalezniona od modelu auta ale dokładki w B5 i B6 az tak sie od siebie nie róznią wiec i cena może byc zblizona :mysli:. Lakiernika znajomego mam który robi dla ASO Skody takze mysle, ze sobie poradzi z dobraniem koloru :wink4:

ykk dzieki za foto :notworthy: skąd ja wiedzialem, że Ty mi tu jakies foto wkleisz :mysli::polew: :polew:

slaweq taak.. Powierzchnia dokladek w B6 jest wieksza.. :naughty:

ykk ale czy to sa aż tak duze różnice w powierzchni... musze sie dokładnie przygladnąc B5 i B6 bo nigdy na to uwagi nie zwracałem :)

slaweq mysle ze cena bedzie ta sama. :) (elementow do lakierowania jest tyle samo)

Slawek - znajdz dobrego i sprawdzonego lakiernika zeby idealnie dobral Ci kolor, bo masz srebrny... czyli najbardziej przesrany tongue4

no własnie czy lakiernik jest w stanie dobrac idealny kolor jak na samochodzie czy trzeba cieniowac z reszta auta ? jak to wyglada w praktyce ?

a lakier czasem nie jest dobierany komputerowo w sklepie gdzie sprzedaja lakiery ? czy to jak bedzie wygladało na autcie jest tylko i wyłacznie sprawą tego co to robi czyli lakiernika

nie chodzi o powieszchnie.. chociaz nie wiem.. ale z reguly lakiernicy maja ustalona cene za element.. a to czy uda sie dobrac idealny kolor to o to sie nie martw.. pestka :)

bo masz srebrny... czyli najbardziej przesrany :tongue4

myślałem ,że mój jest najbardziej przesrany :gwizdanie: :rolleyes:

Co do malowanie dokładek to fajny pomysł , ale jesli sie sklei dokładki ze zderzakiem aby nie było widac tych łączeń :thumbdown:

Mi zrobili graffiti na klapie bagażnika :bicz: :bicz3: i sam sie zastanawiam czy nie maznąć przy okazji tych dokładek :embarrassed:

W B6 za wszystkie plastiki, czyli dolne części obu zderzaków listwy na dole drzwi i progi, zapłaciłem 700 zł, lakier idealnie dobrany, nie ma różnicy z oryginałem. I jeszcze dostałem trochę lakieru na zaprawki i fakturę vat :)

Raffi_wawa, rozumiem stolica? Gdzie jesli mozna wiedziec?

Gdzie jesli mozna wiedziec?

No dokładnie to Ciechanów, jakby Cie nadal interesowało to podam Ci dokładny namiar.

hehe... tez moze byc, poprosze PW :)

a to czy uda sie dobrac idealny kolor to o to sie nie martw.. pestka smiley

no własnie mi lakiernik malował tylna klape w sedanie i klapa rózni sie od reszty auta najbardziej widac to z góry jaka jest róznica miedzy klapa a błotnikami, i co teraz mam mu powiedziec ze ma jeszcze raz malowac ??? bo skoro prosta sprawa jest dobór lakieru to znaczy ze olał sprawe i wyszło jak wyszło !!! co wy na to ??

Oczywiscie że reklamowac i mowic żeby jeszcze raz malował, takie partactwo jest nie do przyjęcia.

Jesli wczesniej Cie nie ostrzegal o mozliwych roznicach i nie mowil tez, ze moze lakier wycierniowac na blotniki to mozesz reklamowac... o ile masz jakis formalny dowod na ta usluge (rachunek) :cool:

tak mam ! no tak własnie myslałem zeby to zareklamowac bo to jest czyste partactwo ! koles sie tłumaczył ze tak mu lalkier dobrali, ale niby co mnie to obchodzi jak mu dobrali on jest za to odpowiedzialny jaki bedzie efekt koncowy. A tak na marginesie jest to lakier perła 50% to czy jest mozlwe dobrac idealnie ?

ok - a ja chcialbym zapytac tych co juz malowali (szczegolnie dokladki w B6) jak to wyglada po pewnym czasie, tzn. czy lakier nie odpada, nie jest poobijany przez kamienie, piasek, itd.

Rozmawialem z lakiernikiem na temat pomalowania dokladek i gosc zdecydowanie mi to odradzil (mogl zarobic kase a mnie zniechecal :mysli:). Twierdzil ze na plastikach odlozyla sie spora ilosc chemii, plynow, woskow i nigdy nie bedzie w stanie w 100% tego oczyscic. Poza tym bylbym jeszcze bardziej zdegustowany (niz obecnie) gdyby kamienie obily lakier i pojawil by sie szary plastik na wierzchu (lakier na aucie to czarna perla). "Nie takie glowy nad tym w niemczech myslaly zeby tego nie lakierowac..."

Co Wy na to? Jak to wyglada po jakims czasie?

przecież nawet zderzaki po jakimś czasie są poobijane od kamyczków... i co to oznaczy że lepiej przedniego zderzaka nie malować w ogóle :gwizdanie: , lakiernik niech się zajmie malowaniem a nie doradzaniem :wink4: , pewnie się ciężko maluje a chciałby tylko łatwą robotę :tongue4: , autko zdecydowanie lepiej wygląda z pomalowanymi dokładkami, ja miałem w srebrnym aucie , jeździłem 2 lata i wszystko było ok, trzeba po prostu bardziej uważać np przy parkowaniu czy przy myciu myjką ciśnieniową, dla mnie kwestia pomalowania jest bezdyskusyjna i zdecydowanie jestem na tak :th:

Jakośc to pewnie zależy od użytej techniki, teraz są takie oczyszczacze/podkłady/lakiery że nie powinno byc problemu z trwałością. Poza tym efekt jest warty zaryzykowania :)

Duzo osob maluje i jakos nie narzeka.. :) W B6 jest to konieczne, tym bardziej przy jasnym kolorze.. :decayed:

Znajomy w b4 pojechał do firmy która robi lakiery dobrali mu kolor wlali w puszek do tego kupił bezbarwny lakier utrwalajacy posciagał zderzaki uzył wiertarki i koł odpowiednich do czyszczenia przed malowaniem elementów plasikowych pojechał podkładem na to lakier i utrwalacz i sobie sam zrobił. wyszlo mega ladnie Tylko nie wiem napewno czy malowal z puchy czy pistoletem po czym sprzedal autko i zarobil na tym :) Koszty były w okolicy 400 zł czyli 4 puszki lakieru pod kolor auta, 2 puszki utrwalacza, 2 puszki podkadu (on byl w jakims tam kolorze to dobieraja do koloru) i te kola polerskie... Ja osobiscie bym sie troszke bal bo to treba miec wprawa i cierpliwosc zeby nie zpartolic ale efekt uwiezcie sliczny :)

jesli chodzi o moja opinie to przy jasnym kolorze w b6 malowanie dokladek to kwestia bezdyskusyjna.. musza byc pomalowane i juz.. samochod wyglada na odmlodzony.. elegansski i wypasowy :wink4:

a ja miałem prawy przedni błotnik malowany bo jakaś cholera mnie zarysowała na parkingu i przy okazji kupiłem dokładki ale takie lajtowe (żadny tam wieś tuning) choć jeszcze ich nie założyłem.

Malowanie u znajomego mojego kuzyna w garażu ;) Całość malowania kosztowała mnie 350zł.

Wogóle nie widać różnic w kolorystyce lakieru pod żadnym kątem i nawet w pełnym słońcu.

Lakierek granatowa perła - czy jakoś tak :)

Tak więc wywalanie 1200zł na malowanie nawet ori dokładek to moim zdaniem strata kasy. no chyba że ktoś ma B6 :) bo tam to faktycznie ładnie wygląda i warte jest każdych pieniędzy

wedlug mnie jest to widoczne na autach, o jasnej koorystyce, przy tych ciemniejszych nie widac tak bardzo roznicy, a po pomalowaniu, autko wizualnie stoi blizej gleby... takze do jasnego koloru polecam...

Malował ktoś może przy ciemnym kolorze autka, np granat :?: Jakieś bym prosił jak to możliwe :)