Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dźwięk turbiny na tipie


Worf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj wymienilem swoja stara turbinke k03 ktora brala olej i miala luzy na wirniku (o peknieciach na stronie goracej juz nawet nie wspomne), na "nowa" elegancko zregenerowana. Niestety dziwny objaw, bo turbina mi nie swiszczy. Slychac delikatne swiszczenie na zewnatrz, ale w srodku jak sie wkreca slychac szumienie zasysanego powietrza. Nie wydaje mi sie zeby byl to normalny objaw. Dodam ze mam tipa z kwasiaka i na starej turbawce dzwiek byl taki sam. Kumpla k03 po regeneracji swiszczala jak glupia na takim setupie a u mnie pupa ... O co chodzi i czego moze byc ewentualna przyczyna? Aaa dodam jeszcze ze szumi dosc glosno i wyraznie to slychac w kabinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze napisze ze jest w piku 1.1 bara i schodzi do 1bar i tak sie utrzymuje do okolo 5k obrotow, wiec nieszczelnosci dolocie raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nieszczelności nie ma bo trzyma w okolicach 1 bara, gdyby była boost by poprostu skakał. Szum to nic innego jak zasysane powietrze przez stożek.

Masz DP zamiast kata i może o to chodzi...........

U mnie została pusta puszka po kacie i dlatego może był inny efekt :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniejszy świst turbiny nie oznacza że jest zdrowa :naughty: a co bo boostu 1bar w 1.8T to prawie jak seria :evil:

Jeśli w logach wsio ok i auto jedzie jak powinno to spał bym spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, czy dp czy wybebeszony kat nie zmienia to postaci rzeczy. Turbo jest zdrowe, ladnie sie wkreca, ladnie trzyma boost, luzy ma takie jak ma miec, tylko nie gwizdze a wyraznie szumi. Pierwszy woz z ktorym sie spotaklem co tak dziwnie turbina chodzi, dodam jeszcze,ze turbo ktore teraz wstawilem to 2 turbawka. Stara mam u siebie w garazu. Szumialo zarowno na starej jak i nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym momencie szumi to turbo ? przy jeździe i przyspieszeniu ( dynamiczniejszym ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wkrecaniu sie turbo. Im wieksze obciazenie tym glosniej szumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam podobna sytuacje z turbina BRD, jak wrzuce np na 3 bieg i dam mocniej gazu najlepiej tak z 1,5tys to mniejwiecej z okolic nóg pasażera slysze ten szum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum ewidentnie dobiega z okolic turbo, im wiekszy boost tym glosniej szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pęknięta cześć gorącą wwalony cat tip z ITG i mam gwizd przy 2000obr. a gdy przyspieszam tez jest szum ale on się pojawił jak wstawiłem TIP i ITG można powiedzieć ze ładnie zasysa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniejszy świst turbiny nie oznacza że jest zdrowa :naughty: a co bo boostu 1bar w 1.8T to prawie jak seria :evil:

Jeśli w logach wsio ok i auto jedzie jak powinno to spał bym spokojnie.

no nie wiem ja mam doładowanie 0.5-0.6 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...