Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Stukanie w silniku 1.8 T


domestos

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY co może się dziać?

Nagranie http://youtu.be/yL_49jEtkg8. proszę o pomoc.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 18:06_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk...puk... kto tam? ... Panewka :kox:

A teraz na poważnie może to być wszystko ale odgłosy z dołu silnika dobrze nie wróżą :gwizdanie: No chyba że to coś z rozrządem, pompą wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc lozysko alternatora, lub pompa klimy:) sprawdz jak zachowuje sie wirnik altka :) najlepiej go wyciagnac i pokrecic rolke reka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc lozysko alternatora, lub pompa klimy:) sprawdz jak zachowuje sie wirnik altka :) najlepiej go wyciagnac i pokrecic rolke reka:)

Najlepiej to zdjąć pasek i na chwilke odpalić :tongue4:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nic poważnego. Panewka stukała by rytmicznie cały czas a szczególnie podczas przyśpieszania. Te stuki są raczej od osprzętu silnika. Zajrzyj też do paska rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym tak często nie stuka jak na rozgrzanym. i słychać tylko na jałowym bądź jak dociskam sprzęgło. podczas jazdy cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal Grzes zdejmij pasek i odpal samochod na chwile jak nie bedzie stukac to szukaj miedzy alternatorem, a pompa klimatyzacji.

Jestem przekonany na 99% ze to lozysko alternatora :hi:

P.s Grzes mozna tez sciagnac pasek i wtedy poruszac rolka w lewo i prawo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja bym zaczoł rowniez od napinaczy pasków

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a ty czasem nie masz na mrozie czegoś takiego ,bo po odgłosie w filmie twoim jest tez dźwięk buczenia/pisk tak jak w moim aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niestety takiego dźwięku nie mam. U mnie to bardziej takie grzechotanie, stukanie [br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 21:40_________________________________________________

mam jeszcze taki filmik pod koniec słychać lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś może nr części? tzn tego łożyska?[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 20:41_________________________________________________dziś usłyszałem ze łożysko w alternatorze by szumiało prędzej to jakieś kolo ze sprzęgełkiem czy coś takiego. Możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie łożysko alka. (łożyska raczej popiskują /szumią) zakup sobie stetoskop za 15zł +kw (zamiast membranki wstaw rurke ) i badaj gdzie to dochodzi ,

ale w pierwszym filmiku to masz jeszcze problem z buczeniem/piszczeniem tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę straszyć ale znajomy miał podobne stuki i niestety panewka powiedziała papa superb 1.8T AWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu nie wiem od czego zacząć sprawdzanie. od jakiegoś czasu nie używam klimy tylko econ się świeci to z nabiciem chciałem trochę jeszcze poczekać może to coś z ta klima sam już nie wiem :wallbash: im czytam więcej tym bardziej głupieje. a sporo tego na forum :wallbash::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lozysko alternatora wlasnie tak gruchotalo i stukalo.... i ma ono sprzegielko. Napisalem Ci sprawdz alternator :disgust:

Stetoskop :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stetoskop :polew:

:foch: kolego nie śmiej się bo to dobra rzecz do zdiagnozowania pochodzenia dzwięku :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...