Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?


serko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

VAG pokazuje błąd 16518- brak zmian napięcia sondy lambda

Zrobiłem logi i napięcie sondy nie oscyluje wogóle i cały czas wynosi 0.45V , czy same te pomiary kwalifikują sondę do wymiany?

Dodam, że nie mam instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sonda do wyrzucenia.

tylko kup dobrą sondę bo nie markowe zamienniki bardzo szybko padają lub od razu po zakupie nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić oryginalną boscha w intercarsie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z wymianą. Dla pewności przez kilka dni będę ja psikał wd40. W razie co na warsztacie mam gazy to jak nie będę mógł jej wykręcić to będę ją grzał, aż puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wiem czy będą aż takie problemy z jej wykręceniem?? NIe wiem jak to w B5 ale jak u kumpla w B6 zakładaliśmy przelotke zamiast kata to normalnie poszły sondy bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nigdy nie była ruszana to może być kłopot.

ale powinno pójść bez uszkodzenia kolektora

popsikaj wd40 na dzień przed walką z sondą i będzie gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem walnienta sonde lambde to nie zauwazylem zadnych obiawów a Vag wywalal blad ale po wymiane sondy auto mi mniej zaczelo palic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie pali około 12-13 litrów. Wydaje mi się, że właśnie walnięta sonda jest przyczyną.

Bardzo mozliwe i na Sondzie nie warto oszczedzac kuj Bosch albo NGK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie wd40 na kilka dni przed demontażem niewiele ci pomoże bo preparat po prostu się wypali.Przed wykręceniem polej,poczekaj "chwilkę" i do dzieła. Tylko weź dobry klucz! niech ci do głowy nie przyjdzie płaski bo na bank narobisz sobie problemów.Nasadowy lub oczko. Kabel możesz uciąć bo sonda i tak do śmieci więc nie szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda zamówiona, oczywiście oryginał. W poniedziałek montaż. Oby poszło gładko :)[br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 08:39_________________________________________________Sonda wymieniona. Nie poszło jednak gładko. WD nic nie dało. Nie była wymieniana od nowości i zapiekła się. Trzeba było grzać gazami. Po 3 godzinach walki puściła, i wykręcałem ją kolejne 30 minut, po obróceniu o dosłownie 3 mm trzeba było psikać wd zakręcić i odkrecać dalej i tak wkółko aż do końca. Gwint w kolektorze na szczęście mnie uległo uszkodzeniu. Wkręciłem nową. Nie wiem jak teraz wyjdzie spalanie bo tylko się przejechałem kawałek. Może dzisiaj podepne jeszcze Vag i sprawdze jak napięcie i korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekamy na wyniki.

ale moim zdaniem 1.6 takie spalanie ma w normie.

moich 2 kolegów miało takie motory w audi i tak im paliły.

dla pocieszenia mój silnik pali 14l/100km w zimę. i próbuje jeździć oszczędnie. :wallbash: :wallbash:

to jest dopiero lipa. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyniki spalania trzeba jeszcze trochę poczekać aż wyjeżdżę bak do końca. Widzę już, że jest mniejsze nie wiem tylko o ile. Co do vaga to błąd skasowałem i już się nie pojawił więcej. Napięcie ładnie oscyluje od 0,2 do 0,8. Zrobiłem wykres i wyszła piękna sinusoida :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Polecam zakupy u Tomka "Łysego" - dawniej Verax, teraz siedzi w Inter Team :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...