Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFC] Problem z automatem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam następujący problem. Po odpaleniu silnika i wrzuceniu jakiegokolwiek biegu nie mogę ruszyć z miejsca. Nawet po dodaniu gazu. Posiadam skrzynię automatyczną MULTITRONIC z silnikiem 2.5 TDI 163 KM z 2003r. Na wyświetlaczu wszystkie biegi podświetliły się na czerwono. Pomóżcie.

Opublikowano

skrzynia w trybie awaryjnym,zrob logi zobaczymy jakie bledy wywalilo

Opublikowano
  • Autor

jedyne z błędów co wyskoczyło to tylko że coś z dociskiem sprzęgła

Opublikowano

podaj nr

Opublikowano
  • Autor

numerów błędów nie pamiętam już bo samochód stoi u mechanika. Ale dziś z nim rozmawiałem i mi powiedział że prawdopodobnie może być walnięty sterownik. Komputer widzi też że wałki skrzyni się nie obracają.

Opublikowano

A może dwumas się ukręcił?

Opublikowano
  • Autor

nie mam pojęcia czekam na info od mechanika. Dwumas raczej bym wykluczył wymieniałem dwa lata temu, co prawda na używany, ale jak padł mi dwumas to był taki dziwny dźwięk

Opublikowano

Skoro wywaliło tryb awaryjny - to raczej coś w skrzyni (dwumas nie jest elektrycznie diagnozowalny ;)). Jeśli chodzi o ciśnienie sprzęgła to nie chcę Cię martwić ale być może odzywa się hydraulika. Numer błędu pozwolił by na dokładniejszą diagnozę ale już pozamiatane.

Daj znać po wszystkim ile kosztowała naprawa i jaki okres gwarancji.

Opublikowano

Witam, mam następujący problem. Po odpaleniu silnika i wrzuceniu jakiegokolwiek biegu nie mogę ruszyć z miejsca. Nawet po dodaniu gazu. Posiadam skrzynię automatyczną MULTITRONIC z silnikiem 2.5 TDI 163 KM z 2003r. Na wyświetlaczu wszystkie biegi podświetliły się na czerwono. Pomóżcie.

Chyba jeszcze się nie zorientowałeś że Multitronika nie daje się do naprawy " Panu Heniowi " jak jeszcze nic nie rozbierał to radze ci zabierać auto i poszukać jakiegoś kompetentnego mechanika od Multitronika .

Opublikowano
  • Autor

Witam, mam następujący problem. Po odpaleniu silnika i wrzuceniu jakiegokolwiek biegu nie mogę ruszyć z miejsca. Nawet po dodaniu gazu. Posiadam skrzynię automatyczną MULTITRONIC z silnikiem 2.5 TDI 163 KM z 2003r. Na wyświetlaczu wszystkie biegi podświetliły się na czerwono. Pomóżcie.

Chyba jeszcze się nie zorientowałeś że Multitronika nie daje się do naprawy " Panu Heniowi " jak jeszcze nic nie rozbierał to radze ci zabierać auto i poszukać jakiegoś kompetentnego mechanika od Multitronika .

Nie no spoko nie jest to zwykły mechanik. Jest to mechanik który już zajmował się takimi rzeczami i posiada różnego rodzaje szkolenia i certyfikaty w tej dziedzinie. :)[br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 11:25_________________________________________________

Skoro wywaliło tryb awaryjny - to raczej coś w skrzyni (dwumas nie jest elektrycznie diagnozowalny ;)). Jeśli chodzi o ciśnienie sprzęgła to nie chcę Cię martwić ale być może odzywa się hydraulika. Numer błędu pozwolił by na dokładniejszą diagnozę ale już pozamiatane.

Daj znać po wszystkim ile kosztowała naprawa i jaki okres gwarancji.

Witam, miałem już transportować samochód do Bartka, ale mój mechanik jeszcze trochę podłubał przy skrzyni i się okazało, że problem tkwił w opiłkach aluminium przy jakimś sterowniku (nie był to sterownik skrzyni biegów) i gdzie nie gdzie nie było przejścia na stykach. To był cały problem z tą skrzynią. teraz jest już wszystko w porządku :) Zastanawia mnie tylko skąd mogły się wziąć tam opiłki aluminium.

Opublikowano

Witam, miałem już transportować samochód do Bartka, ale mój mechanik jeszcze trochę podłubał przy skrzyni i się okazało, że problem tkwił w opiłkach aluminium przy jakimś sterowniku (nie był to sterownik skrzyni biegów) i gdzie nie gdzie nie było przejścia na stykach. To był cały problem z tą skrzynią. teraz jest już wszystko w porządku :) Zastanawia mnie tylko skąd mogły się wziąć tam opiłki aluminium.

Twój mechanik chciał dobierać się do sterownika elektrycznego (przez telefon tłumaczyłem, że w Waszym przypadku ta część akurat jest sprawna). Chodziło zatem o sterownik hydrauliczny czyli diagnozę postawiłem prawidłową :decayed: Najważniejsze, że już działa - pochwal się kosztami...

Opiłki biorą się z elementów skrzyni - sprzęgło, łańcuch te części się ścierają. Pilnuj okresowej wymiany ATF i kontroluj fluid za każdym razem gdy go zlewasz.

Opublikowano
  • Autor

Witam, miałem już transportować samochód do Bartka, ale mój mechanik jeszcze trochę podłubał przy skrzyni i się okazało, że problem tkwił w opiłkach aluminium przy jakimś sterowniku (nie był to sterownik skrzyni biegów) i gdzie nie gdzie nie było przejścia na stykach. To był cały problem z tą skrzynią. teraz jest już wszystko w porządku :) Zastanawia mnie tylko skąd mogły się wziąć tam opiłki aluminium.

Twój mechanik chciał dobierać się do sterownika elektrycznego (przez telefon tłumaczyłem, że w Waszym przypadku ta część akurat jest sprawna). Chodziło zatem o sterownik hydrauliczny czyli diagnozę postawiłem prawidłową :decayed: Najważniejsze, że już działa - pochwal się kosztami...

Opiłki biorą się z elementów skrzyni - sprzęgło, łańcuch te części się ścierają. Pilnuj okresowej wymiany ATF i kontroluj fluid za każdym razem gdy go zlewasz.

Zapłacić zapłaciłem dość słono (chyba), bo 900 zł

Opublikowano

Wyciągał całą skrzynię?

Opublikowano
  • Autor

Raczej Nie

Opublikowano

Nie jest tak źle :wink4:

Opublikowano

900zł :) kolego miałes farta niesamowitego, jakiekolwiek naprawy zaczynają sie juz na dzien dzisiejszy od 5 tys zł minimum

Opublikowano
  • Autor

Naprawdę cieszę się i mogę mówić o wielkim szczęściu :) Nie wiadomo co jeszcze może się w niej rozwalić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.