Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Olej w manualu


maron_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Szukałem po forum szukałem, ale nic satysfakcjonującego mnie nie znalazłem dlatego piszę. Otóż w moim poczciwym AFNie o przebiegu podejrzewam pierdyliona kilometrów zaczyna się problem z wrzucaniem biegów :disgust: Otóż na zimnym ciężko wchodzą biegi (1 i 2 bodajże nawet i ta ciepłym ciężko się wbija) i mam takie pytanie, wymieniać olej, czy tylko go dolać? Bo podejrzewam, że za taki stan będzie odpowiedzialna właśnie oliwa :przebiegly: Widziałem w paru tematach, że po zmianie oleju zaczęły się problemy i mam dylemat czy wymienić czy tylko uzupełnić ubytki :mysli: Drugie pytanie, ktoś wie jaki tam olej przychodził ? :decayed: Podejrzewam, że 75W90, ale GL4 czy GL5? Jeśli coś poyebałem to śmiało pisać ino nie linczować :naughty:

Pozdrawiam, Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj..

Ori olej to...G 052911 Potrzebujesz 2,25L

SSL26394.jpg

Nie wierze żeby wymiana oleju w dodatku na ori ..zaszkodziła ...

nie wiadomo jaki i w jakim stanie jest olej w Twojej skrzyni...może pomóc ale nie musi...może skrzynia już zmęczona jest ....

decyzja do Ciebie należy...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciężko wchodzi 1 i 2 to raczej winiłbym sprzegło, synchronizatory i wypracowany wybierak. Stan oleju w skrzyni możesz łatwo sprawdzić odkręcając śrubę kontrolną z boku korpusu skrzyni, poziom oleju ma być na równi z otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciężko wchodzi 1 i 2 to raczej winiłbym sprzegło, synchronizatory i wypracowany wybierak. Stan oleju w skrzyni możesz łatwo sprawdzić odkręcając śrubę kontrolną z boku korpusu skrzyni, poziom oleju ma być na równi z otworem.

Dzięki majkel za podpowiedź, właśnie miałem dodać że od długiego czasu (poprzedni właściciel jak "wziął" to auto w rozliczeniu to już mu tak chodziło sprzęgło) czyli jakiś 40k km wysoko strasznie łapie sprzęgło, i twardo chodzi, ale działa i ani mu się pogorsza ani polepsza :gwizdanie: Ale jeśli chodzi o wrzucanie tych biegów, to raczej winiłbym synchronizatory/wybierak niż sprzęgło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...