Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Hałas od sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanowne grono właścicieli AUDI,

Borykam się ponownie z tematem sprężarki. Zaraz po zakupie auta (3 lata temu) miałem problem ze sprzęgiełkiem sprężarki. Po wymianie sprzęgła oraz wiskozy 3 lata przejeździłem bez problemu aż do teraz :confused4:

Podczas zmiany oleju napomniałem mechanikowi, aby zerknął na dziwny szum podczas pracy na wolnych obrotach. Mechanik stwierdził, że to łożysko na sprężarce, ale nie chce podjąć się wymiany, gdyż nie posiada odpowiedniego sprzętu. Więc kupiłem łożysko i pojechałem do innego "speca", aby dokonał wymiany. On wymienił łożysko i informuje mnie przez telefon, że nadal szum jest. No nic, wyrzucone 200 zł w błoto :wallbash:

Kazałem pozostawić założony pasek co po kilku dniach okazało się błędem. Podczas powrotu z wycieczki z rodziną nagle zaczęły wydobywać się straszne dźwięki spod maski. Zatrzymałem się :mysli: - to od sprężarki. Zdjąłem pasek ...

Teraz za bardzo nie wiem co może być przyczyną i kto postawi mi diagnozę w okolicach Skierniewic. Nie szukam speca, który powie mi, że muszę wymienić cały układ za 2,5 kPLN tylko zweryfikuje temat...

Czy wiecie co może być przyczyną, z jakimi kosztami należy się liczyć i gdzie szukać pomocy ;(

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Opublikowano

Prawdopodobnie znowu padło sprzęgiełko,skoro piszesz,że dźwięki idą ze sprężarki,ostatecznie można wymienić na inną po co zaraz wymieniać cały układ /chyba,że poszło coś innego w sprężarce i poszły opiłki/ zdemontuj sprężarkę i zobacz co się stało?

Opublikowano

Kolego miałem podobny problem, proponuje jak kolega wyżej zdemontować sprężarkę, obejrzeć i zweryfikować czy nadaje się do naprawy czy wymiany. Z doświadczenia polecam ta drugą metodę........ale decyzja należy do Ciebie :hi:

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem. No nic, trzeba rozebrać i zweryfikować.

Pozdrawiam,

Opublikowano

Nie wiem czy nie borykamy się z tym samym problemem. Zaczęło się od zerwanego sprzęgiełka, po kilku miesiącach odkręcił się dekielek od koła pasowego. Później przy wyłączonej klimie ( off oraz eco ) słychać chrobotanie, po 3-4 reklamacjach wkońcu stwierdzono, że wielowypust na dekielku się uszkodził, wymiana dekielka około pół roku spokoju ale znowu chrobota. Najgorsze, że ten mechanik to kolega i sam nie wiem co jeszcze robić. Teraz jak jest zimno to nonstop chrobota bo klima przy temp poniżej 5 stopni się nie włącza. Może jakieś porady?

Opublikowano

Jak masz klimę napędzaną osobnym paskiem to zdemontuj go i wyjmij sprężarkę,możesz tak jeździć przez jakiś czas,potem zobacz co się stało w sprężarce,jak się da to napraw a jak nie to ją wymień.

Opublikowano

Najgorsze, że ten mechanik to kolega i sam nie wiem co jeszcze robić. Teraz jak jest zimno to nonstop chrobota bo klima przy temp poniżej 5 stopni się nie włącza. Może jakieś porady?

hmm... a może to napinacz ? trochę dziwne to by było bo zazwyczaj chroboczą pod obciążeniem , ale...[br]Dopisany: 22 Styczeń 2012, 19:14_________________________________________________

nagle zaczęły wydobywać się straszne dźwięki spod maski.

jeżeli masz na myśli zgrzytanie i coś takiego jakby pasek sie ślizgał to pewnie sprężarka się zatarła niestety. proponuję wizytę w serwisie. jeżeli się zatarła to płukanie obiegu itd.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.