Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Alarm Silicon


Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem w warsztacie alarm silicon ars i chyba nie działa on jak powienien. W instrukcji napisane jest że po włączeniu zapłonu przycisk zamykania nie działa, a u mnie zamyka i uzbraja alarm, druga sprawa- przy otwartych drzwiach też nie powinien uzbroić alarmu a uzbraja... co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co może być żle podłączone? bo jak odizoluje wszystkie kable a okarze się że to może jakaś funkcja albo coś innego a podłączenie dobre to mnie może skasować na pare złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co może być żle podłączone? bo jak odizoluje wszystkie kable a okarze się że to może jakaś funkcja albo coś innego a podłączenie dobre to mnie może skasować na pare złotych

Ciężko powiedzieć co jest nie tak,ale wszystko wskazuje na złe podpięcie.No chyba,że alarm jest wadliwy.Kasy nie może zawołać,wykonywał usługę,za którą zapłaciłeś a to jest czysta reklamacja,bo skoro w instrukcji jest tak a nie inaczej to elektryk powinien to poprawić,bądź wyjaśnić Ci dlaczego jest tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem w warsztacie alarm silicon ars i chyba nie działa on jak powienien. W instrukcji napisane jest że po włączeniu zapłonu przycisk zamykania nie działa, a u mnie zamyka i uzbraja alarm, druga sprawa- przy otwartych drzwiach też nie powinien uzbroić alarmu a uzbraja... co to może być?

Żadna funkcja - podłączony jest źle.

Co do zapłonu - sprawdź różowy przewód od centralki - powinien być podawany na niego + po przekręceniu kluczyka.

Najprościej sprawdzić czy jest dobrze włączając alarm i po 30 sekundach (nie wzbudzając czujnika ultradźwiękowego - jeżeli jest) przekręcić kluczyć w stacyjce - alarm się nie włączy i nie zablokuje zapłonu (czy co tam jest odcięte) jeżeli ten przewód nie jest podłączony lub jest źle podłączony. Pisząc źle podłączony mam na myśli to, iż kabelek "+ po zapłonie" jest podłączony pod przewód, gdzie "+" pojawia się tylko w momencie jak przekręcimy kluczyk, a po odpaleniu "+" na tym przewodzie znika - takie sytuacje też mają miejsce.

Druga sprawa - drzwi - sprawdź podłączenie bodajże niebieskiego przewodu od centralki - to jest przewód do podłączenia drzwi, a konkretnie to pojawia się tam "-" w momencie otwarcia drzwi. Sprawdzić to możesz bardzo prosto - włączasz alarm, czekasz 30 sekund aż się uzbroi i otwierasz drzwi (jeżeli są czujniki ultradźwiękowe to albo jest wyłącz, albo drzwi otwieraj bardzo powoli). Jeżeli alarm się włączy to powinno być ok, ale raczej nie powinien się włączyć.

Na ten przewód można też wrzucić diodę zabezpieczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ruszałem a dzisiaj zupełnie inna sprawa... zamyka, kierunki raz mygają tak jak trzeba ale nie uzbraja alarmu. druga sprawa wyłącze go pilotem otwieram drzwi a on reaguje po 30 sekundach tak jakbym n ie otworzył drzwi i się zamyka. Wczoraj tego nie było. gdy otwierałem drzwi po uzbrojeniu to wył alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ruszałem a dzisiaj zupełnie inna sprawa... zamyka, kierunki raz mygają tak jak trzeba ale nie uzbraja alarmu

Napisz więcej szczegółów, bo nie za wiele z tego zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj działo się to co na początku tematu napisałem, dzisiaj doszło coś więcej- zamykam samochód wciskając duży przycisk i zamyka się centralny, syrena pika raz, kierunki raz mygają i teoretycznie po jakimś czasie powinien uzbroić się czyli powinna zacząć mygać dioda i wtedy otwarcie drzwi lub bagażnika spowoduje wycie syreny. ale dioda nie zapala się i po otwarciu drzwi alarm nie wyje bo się nie uzbraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze odłączyć centralkę od zasilania na kilka chwil - raczej marne szanse żeby to coś pomogło, ale możesz spróbować. Te objawy o których piszesz nie są jakieś typów dla pewnych sytuacji - to raczej nie będzie wina złego podłączenia, bo tutaj wydaje mi się, że centralka zwariowała. Chyba, że naprawdę zostało wszystko źle podłączone czyli dioda nie świeci, bo nie podłączona, alarm nie wyje, bo przewód, o którym pisałem nie podłączony jest dobrze i po otwarciu drzwi alarm nie reaguje.

Podłączony jest immobilizer od centralki ? Sprawdź czy działa.

Czujniki masz inne ? Sprawdź czy działają.

Jesteś z Wyszkowa - mamy jednego kolegę z tamtych rejonów i jest praktycznie co tydzień na spocie - może i Ty nas odwiedzisz to wtedy będzie mi łatwiej Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podłączymy nową centralke z nowym zestawem pilotów i jeżeli ona będzie działać to znaczy że podłączenie jest dobre a jeżeli ta nowa centralka będzie świrować wtedy już będzie pewność że trzeba sprawdzać od nowa kabelki. Odcinki nie podłączałem żeby nie mieć problemów z uruchomieniem auta w razie problemów z alarmem, czujniki ruchu są, nie uruchamiają alarmu gdy się nie uzbraja (dioda nie myga) wczoraj mygała to działały.

tak na marginesie:

lukaszr a możesz mi napisać coś więcej o spotach gdzie są organizowane, kiedy i wogóle. na pw najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr a możesz mi napisać coś więcej o spotach gdzie są organizowane, kiedy i wogóle. na pw najlepiej

Tu masz wszystko:

http://www.a4-klub.pl/smf/spociki_warszawskie_wtorek_godz1900_fort_wola_ul_polczynska_4-t45.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. jutro jeszcze sprawdze tu na miejscu i dopiero coś napisze[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 22:24 _________________________________________________więc podłączyliśmy nowy alarm z pilotami i... działa, więc założyliśmy spowrotem mój i naprawił się chyba. mam jeszcze takie pytanie, jak można zrobić żeby nie było podłączone w lampke sufitową tylko bezpośrednio w czujniki? i jak ktoś potrafi powiedzieć która zworka od czego jest w alarmie silicon, jest ich tam chyba z 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił mi go ten pracownik Kacpury bo go znam' date=' u siebie a nie w warsztacie

[/quote'] Wcale się nie dziwię, bo Kacpura by Cię obwiązał drutami i naliczył na 500zł za montaż... monopolista. Jeżeli możesz to podeślij model alarmu to się zerknie jak to jest z tymi zworkami. Czy masz w nim domykanie szyb oraz zamykanie/otwieranie auta z pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko podjechalbym do tego kucpry,czy jak mu tam i zlozyl reklamacje-zaplaciles-niewazne ile ,duzo czy malo,to twoj chajs i za niego wymagasz dobrze wykonanej roboty,bvo jesli sam zaczniesz kombunowacto wersje sa dwie albo naprawisz,albo nie naprawi ci tego zaklad ,w ktorym zakladales alarm

a jesli chcesz to zrobic sam,to jak na moj gust,to zle podlaczone zasilanie i dlatego alarm robi co chce,jedno pytanko czy ten alarm ma wlasne zasilanie?jesli tak to tam szukalbym przyczyn i sprawdzil kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zrobił za 100zł, model silicon ultimate ars. Napewno jest podłączone dobrze, bo sprawdzał swoim przyrządem wszystkie kable. nie montowałem domykania dachu a szyb nie mam elektrycznych, odcinki paliwa też nie chciałem, wystarcza mi immobiliser w kluczyku, jest tylko alarm i centralny zamek[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2008, 09:02 _________________________________________________sam nie kombinuje, jeżdze do niego a on sprawdza bo bardziej się zna niż ja. kabelek każdy po kolei sprawdzaliśmy, funkcje też, drugi podłączaliśmy, znowu mój i działa- uzbraja się tylko przy otwartych drzwiach powinien zapikać trzy razy i nie dać zamknąć drzwi a on pika raz i chce zamykać. mówił mi że to przez to że podłączone jest do sufitówki i tak się może dziać bo na skróconym czasie działa dobrze ale jak chce zamknąć to musze czekać aż lampka zgaśnie. więc jest można podłączyć te czujniki drzwi nie podłączając się pod sufitówke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze male ,czerwone swiatelka w drzwiach,sprobuj pod nie,albo pod lampke w nogach ,obie gasna zaraz po zamknieciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz besposrednio do aku podlaczyc?na jakim natezeniu dziala alarm,jesli na 12 to nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...