Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedaż mieszkania - podatek


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rok temu w lutym kupiliśmy z żoną mieszkanie w programie Rodzina na Swoim. Chcemy jednak to mieszkanie sprzedać ponieważ moi teście planują sprowadzić się w okolice Warszawy i chcielibyśmy z nimi pobudować jakiś bliźniak i tam się przenieść.

Jak to jest ze sprzedażą mieszkania przed upływem 5 lat od kupna ? Ja już się pogubiłem w tych podatkach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wg najnowszych wykladni, to bedziesz musial zaplacic nawet wszystki odsetki sfinansowane przez panstwo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a gdzie to znalazłeś ? Pal licho zwrot odsetek, bardziej mi chodzi czy płaci się dla naszego złodziejskiego Państwa podatki w związku z tą sprzedażą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a gdzie to znalazłeś ? Pal licho zwrot odsetek, bardziej mi chodzi czy płaci się dla naszego złodziejskiego Państwa podatki w związku z tą sprzedażą ;)

Ostatnio zaslyszalem takie wiadomosci.

Podatek dochodowy urzad moze przywalic, ale mozesz sie dogadac, ze calosc/wiekszosc pieniedzy ze sprzedazy wkladasz w nowy dom. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było że jeśli kasę przeznaczałeś na zakup innej nieruchomości to byłeś zwolniony z podatku,jak jest teraz trzeba by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pieniądze ze sprzedaży w ciągu 2 lat przeznaczysz na inwestycje w nowe lokum to jesteś zwolniony z podatku.

Co do odsetek - sam mam kredyt w RnS i z tego co się dowiadywałem nie trzeba oddawać pomimo sprzedaży we wcześniejszym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kurczę nie pomyślałem o jednym. Kasę ze sprzedaży mieszkania będę chciał przeznaczyć na spłatę kredytu i raczej mało prawdopodobne aby cena ze sprzedaży była większa niż cena za jaką kupiłem mieszkanie. I jeżeli taki będę miał cel przeznaczenia kasy ze sprzedaży to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...