Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] jaki filtr oleju?


tomekkk83

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszyskich mam takie pytanko odnosnie filtru oleju do AHH bylem w sklepie i sprzedawca mi sie pytal w ktorym miesiacu byla wyprodukowana audinka bo do lipca 1999 byl filtr do 0.5 bar a po do 2.5 bara moje pytanie panowie czy to prawda? poprzedni wlasciciel montowal filtr OP 525 chcialbym uzyskac informacje od posiadaczy tego silnika pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie OP 525 zakładam już od dwóch lat a co do producenta to ja akurat kupuje FILTRON ale na stronie producenta jest wzmianka że wysyłają też filtry do ASTONA wiec chyba takie złe nie są. Zresztą zdrowa jednostka przy obrotach 2000 powinna mieć ponad 2 bary wiec niewiem skąd mu sie wzieły filtry do 0.5 bara przecież to praktycznie brak ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni wlasciciel montowal filtr OP 525

Wydaje mi sie ze numer OP 525 jest prawidlowy. Jesli chodzi o firme Filtron.

Osobiscie odradzam filtry tej firmy.

Ja do mojego Audi daje Knechta OC 257... i jest super. :good:

Jesli chodzi o ten pierwsz filtr (0,5), to wydaje mi sie ze sprzedawca sie myli.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni wlasciciel montowal filtr OP 525

Wydaje mi sie ze numer OP 525 jest prawidlowy. Jesli chodzi o firme Filtron.

Osobiscie odradzam filtry tej firmy.

Mialas jakies przykre doswiadczenia z Filtronem, ze odradzasz?

Ja od zawsze stosuje Filtron do wszytkich swoich aut i nie mam z nim zadnych problemow, tak jak wiele osob, ktore znam, wiec nie wiem skad to uprzedzenia do Filtrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialas jakies przykre doswiadczenia z Filtronem, ze odradzasz?

Powiem Ci szczerze ze nie, bo nigdy go nie stosowalam.

Opieram sie tylko na opiniach na roznych forach samochodowych.

I jak 4 lata temu kupilam AFN-a, to poczytalam na forach i najbardziej doradzanym byl filtr Knecht.

Nikomu nic na sile nie doradzam, jak ktos chce jezdzic na Filtronie i jest z tego zadowolony, to

prosze bardzo.

Roznica w cenie jest ok. 15 zl. wiec raz na rok mozna zainwestowac w autko.

Tym bardziej ze jak to pisze sie na forach, na oleja i filtrach nie nalezy oszczedzac.

Pozdrawiam serdecznie. :)

a co myslicie o filtrze mayle? IDUAL a jaki olej stosujesz? z gory dzieki za odpowiedz

Chyba, chodzi ci o MAHLE...? :cool1:

A o olejach masz wszystko, tu...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.0

Ps. och... sorry, wiedze Tomku ze Ty juz jestes w dziale "Jaki olej do TDI" i koledzy juz ci wszystko wyjasnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę słów o filtronie: kumpel kiedyś założył sobie do imprezy STI filtr oleju filtrona, po tygodniu coś mu zaczęło śmierdzieć olejem w kabinie, okazało się że filtr zaczął puszczać lekko olej, po wymontowaniu go, przerażenie... wkład rozleciał się i całe szczęście że to dziadostwo nie poszło dalej do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę słów o filtronie: kumpel kiedyś założył sobie do imprezy STI filtr oleju filtrona, po tygodniu coś mu zaczęło śmierdzieć olejem w kabinie, okazało się że filtr zaczął puszczać lekko olej, po wymontowaniu go, przerażenie... wkład rozleciał się i całe szczęście że to dziadostwo nie poszło dalej do silnika...

Hmm... nic dodac, nic ujac... :gwizdanie:

ps. Juz sobie przypomnialam od kogo zalapalam filtry Knechta...

Ja wszystkie filtry kupuje Knechta :smile:

:oklaski:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...