Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Drgania i wibracje przy przyspieszaniu


laki83

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki chciałbym poznać wasze zdanie..otóż mam pare kłopotów z autem ale o tym jednym tu napisze bo nie wiem czy moge to połączyć z inną usterką..do rzeczy..w trakcie przyspieszania z niższych obrotów daje buta w podłoge i auto zaczyna wibrować.jak jade sam to tego nawet nie czuć ale im bardziej obciążone auto tym bardziej.ostatnio wracałem z trasy.w aucie 2 osoby i tylna kanapa i bagażnik pełne gratów czyli dociążenie masakra i jak zaczołem przyspieszać na wysokim biegu z dolnych obrotów to tak zaczeło drgać że masakra..uczucie było takie jakbym miał jajowate koła :wink4: ale zaznaczam koła proste.żadnych błędów na vagu...co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też kwestia z jakich obrotów przyśpieszasz, jeśli przyśpieszasz od 1000obr na V biegu to drgania będą zawsze pomimo dwumasy i turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy były akurat wczoraj sprawdzane i wyglądaja ok....darkle ja sie domyslam że cos tam moze podrgać ale nie az tak że mam wrazenie że zaraz mi sie auto rozsypie i to było więcej niz 1000obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc może coś z kołem dwumasowym? Może ktoś wcześniej zamieni dwumasę na jakś zestaw z pełnym kołem zamachowym?

Ciężko coś stwierdzić na odległość, może też drgania pochodzą od półosi czy przegubów? Mogą to być jak ktoś wspominał poduszki silnika ale też może wydech do czegoś dotykać i też będzie przenosić na karoserie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na pełnym kole zamachowym moze tak sie dziac?auto ma 130tysi najechane takze watpie żeby juz tam ktos cos robił...jaka wogóle jest róznica miedzy dwumasem a pełnym kołem zamachowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe lepiej tłumi drgania skrętne. W autach gdzie konstruktorzy przewidzieli koło dwumasowe po zastosowaniu zwykłego koła zamachowego i tarczy z tłumikiem drgań skrętnych zazwyczaj pojawiają się drgania w nidkich zakresach obrotów.

Właśnie przenoszenie większych momentów i zdolność do tłumienia tych drgań jest powodem stosowania dwumasy. Sprzęgło ktoś zdolny może wykończyć i po 1000km, może wcześniej samochodem jeździła spokojna i ostrożna kobieta? :evil:

Ale w tym przypadku nie sądzę aby ktoś tam coś wymieniał. Przyczyn może być wiele i najlepiej jak ktoś kto się zna na tym przejedzie się autkiem i posłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci że w niemcowni chyba baba tym jezdziła bo rączka na drzwiach i guziki na klimatronicu nie były starte tylko ewidentnie zdapane jakby tipsami tak więc moze sie nie mylisz[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 22:46_________________________________________________aha bo zapomniałem dodać..słyszałem ze jak dwumas pada to słychac jakies trzaski i silnikiem rzuca jak sie go gasi..a u mnie tego niema.choc drzy mi buda na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poduszki silnika miałem podobny przypadek w golfie 3 1.8 benz. Trzaskało jak przyspieszałem i zwalniałem silnikiem np;podczas wyprzedzania okazało sie poduszki padły a póżniej jeszcze przegub wewnętrzny trzaskał ale ciężko było go wykapować. Co do poduszek na starych silnik jak sie ruszał mocno ręką cały chodził, po założeniu nowych wszystkie chałasy przenosiły sie do środka zatwarda była guma i podczas ruszania trząsło w środku.

Kolega kupił B4 TDI i poprzedni właściciel też wymieniał poduchy i auto trzęsie jak sie siedzi w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...