Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przeskakujące, skrobiące wycieraczki


hormon

Rekomendowane odpowiedzi

no próbuj ja akurat miałem inny objaw zatartych wycieraczek

Tobie pewnie nie skakały ale strasznie powoli się przesuwały, to już końcowy objaw :) wcześniej chodzą dosyć szybko ale przeskakują a później to już mają prędkość jak w maluchu i nie ma różnicy czy włącznik przesuniemy na najszybszy bieg czy wolniejszy i tak pojadą z ta sama prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no próbuj ja akurat miałem inny objaw zatartych wycieraczek

Tobie pewnie nie skakały ale strasznie powoli się przesuwały, to już końcowy objaw :) wcześniej chodzą dosyć szybko ale przeskakują a później to już mają prędkość jak w maluchu i nie ma różnicy czy włącznik przesuniemy na najszybszy bieg czy wolniejszy i tak pojadą z ta sama prędkością.

mi akurat nie skakały ale wszystkie inne objawy które opisałeś miałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym jakaś logika...Więc nie pozostaje mi nic innnego jak od tego zacząć. Napisze co i jak po operacji.

Hormon dawaj po operacji diagnoze czy pomoglo bo u mnie to samo a ja zastannawialem sie czy to moze guma od zimna nie zrobila sie sztywniejsza i to powoduje skakanie.

Jak mam dobrze spryskana szybe lub pada deszcz to w miare jest OK. Wycieraczki nowe 4 miechy maja tez Valeo XTRM.

Jecze napisz czy u ciebie tez skakałay jak szyba byla mokra ( np podczas deszczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, jak szyba jest b. mokra to przeskakiwanie ustaje, to chyba wina ustawienia (kąt nachylenia pióra jak w 2 czy 3 poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym jakaś logika...Więc nie pozostaje mi nic innnego jak od tego zacząć. Napisze co i jak po operacji.

Hormon dawaj po operacji diagnoze czy pomoglo bo u mnie to samo a ja zastannawialem sie czy to moze guma od zimna nie zrobila sie sztywniejsza i to powoduje skakanie.

Jak mam dobrze spryskana szybe lub pada deszcz to w miare jest OK. Wycieraczki nowe 4 miechy maja tez Valeo XTRM.

Jecze napisz czy u ciebie tez skakałay jak szyba byla mokra ( np podczas deszczu).

Wiesz u mnie wygladalo to tak:

Zaraz po zakupie nowych wycieraczek bylo ok i wycieraczki chodziły płynnie. Jednak pojawiał się moment kiedy wycieraczki zaczeły wyraźnie skrobać. Powiem tak, że jeśli ilość wody na szybie jest większa, to wycieraczki nie przeskakują lub w bardzo małym stopniu. Jeżeli wody, płynu do spryskiwaczy jest mniej to "zaszura" na 100%. W zasadzie nie ma reguły raz mocniej raz mniej. W kazdym razie dla niezorentowanych pasażerów może się to skonczyć atakiem serca. W weekend probowalem ogarnąć temat ale mam na tyle zapieczone ramiona, że zamówiłem ściągacz do ramion do alledrogo. Nie kosztuje majątek, a może się przydać. Będę rezał jak tylko dojdzie. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kąta ustawienia, to wystarczy jak wyłączysz zapłon przy włączonych wycieraczkach, żeby zatrzymała się w połowie szyby. Wtedy będziesz mógł się przyjrzeć jak ci się układa na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta dla potomnych. Po stronie kierowcy mechanizm był już zapieczony i po przeczyszczeniu i nasmarowaniu nastała błoga cisza. Wycieraczki nie chodzą szybciej, ale nie przeskakują po szybie. Więc info dla osób, które mimo wymiany wycieraczek dalej mają problem ze złym zbieraniem: zacznijcie od mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...