Jump to content
IGNORED

[B7 BKN] Cykanie silnika, przy dolocie.


melman_zyrafa

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio pojawił się u mnie problem z dziwnym cykaniem w okolicach dolotu od strony pasażera. Może ktoś miał lub coś wie? Chwilowo nie mam dostępu do auta i nie mogę zrobić logów- może teraz dostałbym jakieś odpowiedzi, które ukierunkowały by mnie czego szukać?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale komputer pokazuje błędy klap wirowych (co będzie pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy dostanę auto).

Nagranie:

http://w700.wrzuta.pl/audio/5u6kn5gs8rD/cykanie_bkn

Link to comment
Share on other sites

Ten metaliczny hałas nie wróży niczego dobrego. Z pewnością pada coś z osprzętu silnika lub sam silnik ale z całą pewnością to nie wina klap kierujących w kolektorze ssącym.

Link to comment
Share on other sites

OK. Jako, że mam już z powrotem auto- cykanie nie ustąpiło. Auto zachowuje się tak samo jak przed tym kiedy problem się pojawił.

Ale doszedł objaw, o którym zapomniałem wspomnieć - dmucha spalinami przez nawiewy (po zamknięciu obiegu jest ok)- kiedy się jedzie to nie wali aż tak bo podejrzewam, że ciąg powietrza je wywiewa. Gorzej kiedy się stoi na światłach lub w korku.

Mam swoje typy- ale może ktoś miał podobny problem?

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś w A4 B6 silnik BKE podobny problem z cykaniem z tym, że nie waliło mi spalinami do środka. Z tego co namierzył mój mechanik to wina była po stronie wałka rozrządu i hydraulicznych popychaczy zaworów. Robiłem kilka podejść z wymianą samoch popychaczy ale po 1, 2 tysiącach problem powracał. Okazało się, że wałek jest wytarty i trzeba go wymienić. Po wymianie wałka i popychaczy problem ustąpił.

Czy u Ciebie cykanie jest cały czas, czy jak silnik jest ciepły to ustępuje? Jak tak miałem, że po nagrzaniu silnika cykania nie było.

Link to comment
Share on other sites

Cyka tak samo. Po włożeniu ręki czuć podmuchy poniżej listwy z wtryskami. Wygląda na to, że to uszczelka pod kolektorem...

Link to comment
Share on other sites

dokładnie wymień uszczelke pod kolektorem i tedy zobacz czy sa takie same objawy

Link to comment
Share on other sites

Uszczelka pod środkowym wtryskiem w głowicy po stronie pasażera puszczała... Wtrysk i gniazdo były ostro zasyfione ale chłopaki z AZ Serwisu ogarnęli temat przy okazji wymiany kolektorów i klap wirowych :)

OLO_GDA- jeszcze raz wielkie dzięki i brawo za profesjonalizm! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...