Jump to content
IGNORED

Sprzedaż seicento przed pływem 6 miesięcy

Saritankian

Recommended Posts

witam w maju zeszłego roku seicento dla mojej żonki kupiłem za 4 tyś a na umowie było 2 w urzędzie płaciłem podatek od 4 tyś bo takie mieli ceny w tej swojej książeczce żonie jednak nieodpowiadało auto i sprzedaliśmy je miesiąc później za 4,700 zł tyle też jest na umowie

podobno należy zapłacić podatek jeśli samochód sprzedaje się przed upływem pół roku i tak też chciałem zrobić ale w urzędzie powiedziano mi że musze zapłacic od wartości samochodu z umów czyli różnicy 2700 zł a nie wg tego ile zapłaciłem w urzędzie ,nie ma dla nich znaczenia że płaciłem podatek kupna od 4000 tyś mimo że na umowie miałem 2 a teraz mam zapłacić od 2000 tyś z umowy czyli 2700 bo tyle wg nich zarobiłem :polew:

co wy na to?

No tak podatek od różnicy z umowy, a dziwne, że Ci wzieli podatek od 4 tyś, a nie od tylu ile na umowie .... więc tak jak piszesz od 2700 podatek ...

No tak podatek od różnicy z umowy, a dziwne, że Ci wzieli podatek od 4 tyś, a nie od tylu ile na umowie .... więc tak jak piszesz od 2700 podatek ...

Masz dokument potwierdzajacy oplate od 4 tys?

Jak tak to im przedstaw i zaplac od 700zł teraz

Od jakiegoś czasu nie interesuje skarbówki cena z umowy, biorą z eurotaxu i basta. Wyjątkiem są auta o wartości poniżej 1000zł, teraz nie trzeba nawet ich zgłaszać :wink4:

no wiec zapłaciłem wg eurotaxu 4000 zł ale w urzedzie byłem 3 dni temu i dowiedziałem się ze teraz mam zapacic od zysku z wynikajacego z umowy :polew: czyli jak juz pisaem na umowie bylo 2000 sprzedalem za 4700 wiec podatek wg nich od 2700 zl a nie od zaplaty tego z eurotaxu bo moj zysk wynios 2700 haha niemoge banda zlodzieji (mam potwierdzenie wplaty za seicento na 4000 zl moge se nim .... podetrzec :shocked:)[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 19:53_________________________________________________ps a co jak zapłace podatek te 18% od tych 700 mogą się doczepić?

Nierozumiem po co ludzie zaniżają kwoty na umowach.....sam sobie to zafundowałeś i dobrze .Na przyszłość nie będziesz juz oszukiwał.

Teraz nic nie kombinuj bo oskarżą cię o fałszowanie danych na umowach celem zaniżenia opłat podatkowych...i łatwo to udowodnią.