Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Brak hamowania na mrozie

Fabian_7

Recommended Posts

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

vacuum & servo do sprawdzenia

bardziej skłaniałbym sie ku servu, w środku jest woda i zamarza

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu

Czeeśc kolego i jak udało Ci sie zrobi coś z tymi hamulcami ? bo mam taki sam problem, narazie wstawiłem samochód do garażu żeby rozmarzł i zobaczymy.

mechanik sprawdził serwo i okazało się ze jest tam rdza, po wyczyszczeniu i złożeniu problem pojawiał się dalej po dalszym szukaniu okazało się ze pompa Wakum jest do wymiany i ona jest powodem problemu z hamowaniem teraz czekam na używkę jak zamontują mi to napisze czy problem został rozwiązany. pozdrawiam

lepiej zapodac nowa, nie wiadomo w jakim stanie jest uzywka

Masz kolego taki samo problem,jak koleżanka z forum "sabi777",który też jest związany z serwem hamulca. :mysli:

Dokładnie ja mialem ten sam problem i zapodalem nową bo po co za jakis czas mi ma ten sam problem wrocic. Zresztą nie wiadomo czy używka nie będzie jeszcze w gorszym stanie niż ta co teraz masz.

Będę musiał i ja to rozebrać ale może dopiero jak się cieplej zrobi bo w garażu mało miejsca. Puki mrozy odpuściły to problemów nie mam.

Po założeniu innej vacuum pompy okazało się, że usterka dalej występuje i w końcu okazało się, że serwo było jednak wadliwe, podobno była w nim rdza i ona w połączeniu z zebrana wodą zamarzała i blokowała cały układ. wymieniłem serwo na inne używane i wszystko działa jak należy nawet na dużym mrozie.

Pozdrawiam.