Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Brak hamowania na mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Opublikowano

vacuum & servo do sprawdzenia

bardziej skłaniałbym sie ku servu, w środku jest woda i zamarza

Opublikowano

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu

Czeeśc kolego i jak udało Ci sie zrobi coś z tymi hamulcami ? bo mam taki sam problem, narazie wstawiłem samochód do garażu żeby rozmarzł i zobaczymy.

Opublikowano
  • Autor

mechanik sprawdził serwo i okazało się ze jest tam rdza, po wyczyszczeniu i złożeniu problem pojawiał się dalej po dalszym szukaniu okazało się ze pompa Wakum jest do wymiany i ona jest powodem problemu z hamowaniem teraz czekam na używkę jak zamontują mi to napisze czy problem został rozwiązany. pozdrawiam

Opublikowano

lepiej zapodac nowa, nie wiadomo w jakim stanie jest uzywka

Opublikowano

Masz kolego taki samo problem,jak koleżanka z forum "sabi777",który też jest związany z serwem hamulca. :mysli:

Opublikowano

Dokładnie ja mialem ten sam problem i zapodalem nową bo po co za jakis czas mi ma ten sam problem wrocic. Zresztą nie wiadomo czy używka nie będzie jeszcze w gorszym stanie niż ta co teraz masz.

Opublikowano

witam. dziś rano po przejechaniu około 20 Km, (rano było -25 :kox:) wystąpiły w aucie wszystkie wyżej wymienione dolegliwości :thumbdown:, a oto przyczyna całego zamieszania

DSC00322.jpg

DSC00323.jpg

DSC00324.jpg

Opublikowano

WOW :shocked: i co z tym zrobiłeś?

Opublikowano

wysuszyłem, wyczyściłem i poskładałem :hi:

Opublikowano

Będę musiał i ja to rozebrać ale może dopiero jak się cieplej zrobi bo w garażu mało miejsca. Puki mrozy odpuściły to problemów nie mam.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Po założeniu innej vacuum pompy okazało się, że usterka dalej występuje i w końcu okazało się, że serwo było jednak wadliwe, podobno była w nim rdza i ona w połączeniu z zebrana wodą zamarzała i blokowała cały układ. wymieniłem serwo na inne używane i wszystko działa jak należy nawet na dużym mrozie.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.