Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Uszczelka czy masa uszczelniająca?

paulooo

Recommended Posts

Witam, czym jest uszczelniana miska olejowa w Audi A4 95r. 1.8? Uszczelka czy masa uszczelniająca? Bo wydaje mi się że uszczelka ale nigdzie na necie nie mogę konkretnie znalezć owej uszczelki. I czy ogólnie wymiana jest czasochłonna? Pozdrawiam.

Miskę prawdopodobnie masz alu więc będzie masa,NIE SILIKON! Zeby zdjąć miskę troszkę się pomęczysz bo przeszkadza kołyska.I nie daj za dużo tej masy bo istnieje mozliwość że jej kawałki zatkają ci smok i zatrzesz silnik

Pewniej jest dać masę uszczelniającą. Jak dobrze to zrobisz to miska nie puści nawet grama oleju a po wymianie uszczelek różnie bywa - przerabiałem to nie raz. Masa ma tylko jeden minus - problem z ponownym demontażem miski.

Pewniej jest dać masę uszczelniającą. Jak dobrze to zrobisz to miska nie puści nawet grama oleju a po wymianie uszczelek różnie bywa - przerabiałem to nie raz. Masa ma tylko jeden minus - problem z ponownym demontażem miski.

dokładnie zgadzam się z kolegą :good:

guma do szyb samochodowych. ja tak mam i ok suchutko. od klawiatury tak samo

W sklepach są do kupienia takie masy. Jak spytasz to sprzedawca powinien wiedzieć, jeśli choć trochę będzie pojętny. Są droższe od silikonu, bo za dupkę 70ml płaciłem coś koło 30 zł, ale opłaca się. Silikon podług tego chowa się.

Klej do szyb trzyma masakra i raczej się do takich rzeczy nie nadaje :thumbdown:

ja sobie chwale koniec z olejowymi wyciekami malutka nitka z głową pociagnieta nie wyciekła za boki i temperatura pracy tez spora daje rade. Ja tylko pisze moje wrazenia

Pasta uszczelniająca RAINZ w każdym motoryzacyjnym. Jak dobrze odtłuścisz powierzchnię, to nie ma prawa przeciekać. Lepsze od silikonu i cena nie powala na kolana.

Pasta uszczelniająca RAINZ

O właśnie ją miałem.

guma do szyb samochodowych. ja tak mam i ok suchutko. od klawiatury tak samo

:no:

Nawet w ETCE podana jest masa uszczelniająca i w ASO kosztuje 65zł.