Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Podłączenie pod akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zamierzam podłączyć tubę oraz CB prosto pod akumlator. Pytanie czy jest przejście ? I gdzie najlepiej puścić kable.

PS szukałem na forum i nic ciekawego nie znalazłem, chyba nie umie dobrze szukać :(

Opublikowano

Nie robiłem tego nigdy, ale chyba najlepiej pod wykładziną puścić kabel a potem od strony kierowcy jest "przejście" do ECU pod maską, a potem już blisko do acu.

Niech ktoś potwierdzi albo zaprzeczy, jak coś to wal do KOWIego, on ostatnio modził u siebie audio. :wink4:

Opublikowano

ale czemu pod akumulator chcesz podłączać ?? jak ściągniesz ten cały plastik pod kierownicą (duży) to po lewej stronie masz miejsce gdzie odkręcasz nakrętkę i masz 12/v i możesz kilka kabli podpiąć...ja tak ostatnio robiłem...

Opublikowano

ale czemu pod akumulator chcesz podłączać ?? jak ściągniesz ten cały plastik pod kierownicą (duży) to po lewej stronie masz miejsce gdzie odkręcasz nakrętkę i masz 12/v i możesz kilka kabli podpiąć...ja tak ostatnio robiłem...

dokładnie :good:

ja tam mam podłączonego wzmaka, nie trzeba kombinować nic pod maską

Opublikowano
  • Autor

Oj o tym nie wiedziałem. Zaraz pokombinujemy.

Dzięki za informacje

Opublikowano

proszę bardzo :hi:

Opublikowano

Ja tam u siebie zasilanie wzmaka ciągnąłem prosto pod aku. NIe zapomnij o bezpieczniku na zasilaniu wzmaka. No i zasilanie puszczamy stroną kierowcy resztę kabli stroną pasażera.

Opublikowano
  • Autor

Hmmm wszystkie kable puściłem od strony pasażera ale to chyba nie ma żadnego znaczenia. Pedały i ukł kierowniczy obszedłem w fajny sposób. Jednak gdzieś popełniłem błąd mianowicie nie ściągałem plastkiu bo tą srubkę mam odsłoniętą ( obok otwierania maski ). Wzmacniacz nie idzie

a) Podłączone do złej śrubki ( a może to uziemienie ? )

B) Błędne podłączenie do zasilania w radujku kablem Remove ( choć i tak napięcie powinno dochodzić )

Narazie nie mam czasu sprawdzać dalej gdzyż muszę iść do pracy

Opublikowano

:facepalm: Przejście masz przez ECU. Plus do wzmaka podłączasz od aku (bezpiecznik), masę też dobrze tak zrobić. Zasilanie ciągniejsz jednym progiem a sygnał drugim. Wszystko jest opisane w dziale "Nawigacja , Car Audio i CB-Radio" Poczytaj najpierw trochę bo narobisz sobie kłopotów jak coś popalisz.

Tam gdzie się wpiołeś to masa :wallbash:

Remote ze wzmacniacza do radia, przeważnie niebieski kabelek.

Opublikowano

musisz odkręcić tą półkę pod kierownicą żeby się dostać do plusa, najlepiej użyj probówki żeby go znaleźć

Opublikowano

kolego jak podłączasz wzm. to tylko pod aku.! nie obciążaj instalacji! a reszte kabli puść druga stroną bo inaczej bedziesz miał niepotrzebne zaklucenia w glosnikach! i trza bedzie zamontowac filtr na kabelkach :D

Opublikowano
  • Autor

kolego jak podłączasz wzm. to tylko pod aku.! nie obciążaj instalacji! a reszte kabli puść druga stroną bo inaczej bedziesz miał niepotrzebne zaklucenia w glosnikach! i trza bedzie zamontowac filtr na kabelkach :D

To rozwiązanie wydaje mi się sensowniejsze. Tylko czy jest przejście z kabiny pod akumlator. Będę podłańczał jeszcze CB

Opublikowano

Tylko czy jest przejście z kabiny pod akumlator

Jak było wyżej wspomniane jest przejście pod ECU.

Opublikowano

dokładnie! przez ECU![br]Dopisany: 02 Luty 2012, 14:29_________________________________________________a co do Cb to az takiego poboru niema,także mozesz podpiac pod plus np.z zapalniczki

Opublikowano

CB podłaczaj pod tę listwe nad nogami kierowcy, a wzmacniacz o duzym poborze lepiej jednak pod AKU bezpośrednio tylko z bezpiecznikiem. Ja masy jednak szukał bym w bagażniku. Niema sensu wprowadzać znowu przewodu do AKU bo będzie miał napewno większy opór niz karoseria a zakłóceń być nie powinno. Kasę którą włozyłbyc w kabel masowy do aku lepiej zaintewstuj w grubszy plusowy albo przepij :wink4:

Opublikowano

tu masz racje co do kabla minusowego,ja mam przykrecony do pasa pod siedzeniem i jest ok.jednak pozostale kable (chodzi mi o czincze) pusc druga strona! Ja pare latek temu w innym autku puscilem w jednym progu i strasznie mi gwizdalo w glosnikach! po podziale na dwie strony problem znikl :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.