Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie pod akumulator


krzysiek-krze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem tego nigdy, ale chyba najlepiej pod wykładziną puścić kabel a potem od strony kierowcy jest "przejście" do ECU pod maską, a potem już blisko do acu.

Niech ktoś potwierdzi albo zaprzeczy, jak coś to wal do KOWIego, on ostatnio modził u siebie audio. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu pod akumulator chcesz podłączać ?? jak ściągniesz ten cały plastik pod kierownicą (duży) to po lewej stronie masz miejsce gdzie odkręcasz nakrętkę i masz 12/v i możesz kilka kabli podpiąć...ja tak ostatnio robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu pod akumulator chcesz podłączać ?? jak ściągniesz ten cały plastik pod kierownicą (duży) to po lewej stronie masz miejsce gdzie odkręcasz nakrętkę i masz 12/v i możesz kilka kabli podpiąć...ja tak ostatnio robiłem...

dokładnie :good:

ja tam mam podłączonego wzmaka, nie trzeba kombinować nic pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u siebie zasilanie wzmaka ciągnąłem prosto pod aku. NIe zapomnij o bezpieczniku na zasilaniu wzmaka. No i zasilanie puszczamy stroną kierowcy resztę kabli stroną pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wszystkie kable puściłem od strony pasażera ale to chyba nie ma żadnego znaczenia. Pedały i ukł kierowniczy obszedłem w fajny sposób. Jednak gdzieś popełniłem błąd mianowicie nie ściągałem plastkiu bo tą srubkę mam odsłoniętą ( obok otwierania maski ). Wzmacniacz nie idzie

a) Podłączone do złej śrubki ( a może to uziemienie ? )

B) Błędne podłączenie do zasilania w radujku kablem Remove ( choć i tak napięcie powinno dochodzić )

Narazie nie mam czasu sprawdzać dalej gdzyż muszę iść do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Przejście masz przez ECU. Plus do wzmaka podłączasz od aku (bezpiecznik), masę też dobrze tak zrobić. Zasilanie ciągniejsz jednym progiem a sygnał drugim. Wszystko jest opisane w dziale "Nawigacja , Car Audio i CB-Radio" Poczytaj najpierw trochę bo narobisz sobie kłopotów jak coś popalisz.

Tam gdzie się wpiołeś to masa :wallbash:

Remote ze wzmacniacza do radia, przeważnie niebieski kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odkręcić tą półkę pod kierownicą żeby się dostać do plusa, najlepiej użyj probówki żeby go znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak podłączasz wzm. to tylko pod aku.! nie obciążaj instalacji! a reszte kabli puść druga stroną bo inaczej bedziesz miał niepotrzebne zaklucenia w glosnikach! i trza bedzie zamontowac filtr na kabelkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak podłączasz wzm. to tylko pod aku.! nie obciążaj instalacji! a reszte kabli puść druga stroną bo inaczej bedziesz miał niepotrzebne zaklucenia w glosnikach! i trza bedzie zamontowac filtr na kabelkach :D

To rozwiązanie wydaje mi się sensowniejsze. Tylko czy jest przejście z kabiny pod akumlator. Będę podłańczał jeszcze CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest przejście z kabiny pod akumlator

Jak było wyżej wspomniane jest przejście pod ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! przez ECU![br]Dopisany: 02 Luty 2012, 14:29_________________________________________________a co do Cb to az takiego poboru niema,także mozesz podpiac pod plus np.z zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB podłaczaj pod tę listwe nad nogami kierowcy, a wzmacniacz o duzym poborze lepiej jednak pod AKU bezpośrednio tylko z bezpiecznikiem. Ja masy jednak szukał bym w bagażniku. Niema sensu wprowadzać znowu przewodu do AKU bo będzie miał napewno większy opór niz karoseria a zakłóceń być nie powinno. Kasę którą włozyłbyc w kabel masowy do aku lepiej zaintewstuj w grubszy plusowy albo przepij :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz racje co do kabla minusowego,ja mam przykrecony do pasa pod siedzeniem i jest ok.jednak pozostale kable (chodzi mi o czincze) pusc druga strona! Ja pare latek temu w innym autku puscilem w jednym progu i strasznie mi gwizdalo w glosnikach! po podziale na dwie strony problem znikl :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...