Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Problem podczas czyscczenia przepustnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam mały problem z czyszczeniem przepustnicy. Do roboty zabrałem się dzisiaj, zdemontowałem ją wraz z rurą od powietrza. Kompletnie nie wiem z czym połączyć jeden przewód wychodzący z ostatniej części rury powietrza przy przepustnicy. Poniżej zdjęcie ukazujący owy przewód. Bardzo proszę o radę

http://ifotos.pl/zobacz/IMG201201_rrewhhn.jpg/

Opublikowano

Witam....

Niestety masz do zrobienia kolanko odmy.

O ile się nie mylę ten wężyk właśnie z tym kolankiem się łączy.

Zerknij pod kolektor dolotowy powinien być w części widoczny.

Pozdrawiam

KKKC

Opublikowano
  • Autor

Co muszę zdemontawać żeby dostać się do tej odmy?

Opublikowano

Kolektor dolotowy lub alternator do zwalenia, no chyba że masz zwinne małe rączki to sobie może jakoś poradzisz.

Opublikowano
  • Autor

A jeśli nie podłącze węża od odmy?

Opublikowano

A jeśli nie podłącze węża od odmy?

* Będzie wszystko w oleju silnikowym.

* Bardzo prawdopodobne falowanie obrotów na biegu jałowym

Odma koniecznie musi być szczelna.

Opublikowano

Demontuj kolektor - to 10 minut roboty a będzie idealny dostęp do odmy. Potem zatkaj dziurę w rurze dolotowej gdzie wchodził przewód odmy, a samą odmę przedłuż i puść pod auto. W ten sposób rozwiążesz problem odmy raz na zawsze.

Opublikowano
Potem zatkaj dziurę w rurze dolotowej gdzie wchodził przewód odmy, a samą odmę przedłuż i puść pod auto. W ten sposób rozwiążesz problem odmy raz na zawsze.

Za takie usprawnienie to raz na zawsze można ale stracić dowód rejestracyjny, to po pierwsze.

Po drugie, to gdziekolwiek staniesz na parkingu będziesz :sick3: olejem.

Po trzecie, w kabinie przy włączonym nadmuchu (zwłaszcza w upały) będzie zawiewało oparami oleju.

Kolego TomeksWro odmę trzeba na szczelnie połączyć z wężem widocznym na zdjęciu.Samą odmę będziesz miał

uszkodzoną bo w tym wężu chyba został jej kawałek ( króciec łączący).

Opublikowano
Potem zatkaj dziurę w rurze dolotowej gdzie wchodził przewód odmy, a samą odmę przedłuż i puść pod auto. W ten sposób rozwiążesz problem odmy raz na zawsze.

Za takie usprawnienie to raz na zawsze można ale stracić dowód rejestracyjny, to po pierwsze.

Po drugie, to gdziekolwiek staniesz na parkingu będziesz :sick3: olejem.

Po trzecie, w kabinie przy włączonym nadmuchu (zwłaszcza w upały) będzie zawiewało oparami oleju.

Kolego TomeksWro odmę trzeba na szczelnie połączyć z wężem widocznym na zdjęciu.Samą odmę będziesz miał

uszkodzoną bo w tym wężu chyba został jej kawałek ( króciec łączący).

Eh, tak się można wypowiadać jak się nigdy tego nie testowało.

1. Jeżdżę tak już ponad rok.

2. Olejem nie rzyga, bo gdyby rzygał oznacza to że silnik jest już do bani. Z węża kapnie tylko od czasu do czasu emulsją (olej wymieszany z wodą) ale jest tego na tyle mało że żadne ślady nie zostają na moich miejscach parkingowych - ale jeśli ktoś chce to może zrobić sobie CTO do zbierania tego syfu.

3. Nikt mi żadnego dowodu nie zabrał mimo 2 przeglądów.

4. Oparami spalin czy oleju nie śmierdzi w kabinie bo wąż jest puszczony pod auto. Po za tym nie śmierdziało nawet jak miałem odmę pękniętą całkowicie. Po za tym jeśli silnik jest zdrowy to na wolnych obrotach praktycznie nic z odmy się nie wydobywa. Jak ktoś ma skatowany silnik z dużymi przedmuchami to faktycznie może się z tego kopcić ale nie mówimy tu o skatowanych szrotach tylko o sprawnych silnikach.

5. Po za tym silnik nie będzie ssał już tego syfu a będzie dostawał świeże powietrze.

6. Od 2 miesięcy jeździ tak też moja kumpela której również rozsypała się odma. I zamiast wydawać stówkę na kawałek plastiku zrobiłem jej wolną odmę i jest zadowolona.

7. Cała ta odma to wymysł ekologii. A ja walę gdzieś taką ekologie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.