Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przerywa, strzela, coś jest nie tak


kamil321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem :confused4:

Przy ruszaniu mam wielki problem, wogóle nie chce ruszyc, dławi go cos, przerywa, czasami i to nawet dosc czesto cos strzela w silniku, tak jak by wybuchała jakas mieszanka, nie wiem jak to powiedziec, ale tak jak by nie dostawał paliwa, i nagle dostał wiecej i wybuchało w silniku.

Ze skrzyzowania jest problem ruszyc, trzeba go jedynie trzymac na obrotach wiekszych chodz czasami i to tak nic nie daje ;(

Wiecie co to moze byc?? :confused4:

Moze ktos juz miał cos takiego?

Prosze o pomoc.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da rozwiązać na internet. Trzeba poszukać kogoś na miejscu. :hi:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2008, 07:03 _________________________________________________Zobacz jakie wystąpiły błędy na VAG'u. Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym czujnik położenia wału i przepustnice, to by tłumaczyło takie ekstrmalne zachowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczałbym jednak od podstaw. Świece, cewki, przewody... to że strzela to oznaka źle przepalanej mieszanki. Pewnie ci zalewa silnik benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Najlepiej jakbyś znalazł kogoś z takim samym silnikiem.

Podmianka cewek z kablami to 5 minut roboty.

aha

jakbyś podmieniał cewki i kable to pamiętaj że ten krótszy paradoksalnie idzie do pierwszego cylindra a dłuższy do drugiego (choć na logikę powinno być odwrotnie :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale gdyby świece czy kable toby narastało. Mnie się wydaje, że przy świecach nie strzela. Wyraźnie źle dobrana mieszanka, albo iskra nie w tym miejscu co należy. Cewka i kable też nie za bardzo, bo jak nie ma iskry to nie ma co strzelać. Wy mieliście takie przypadki, że strzela i po wymianie cewki wszystko jest OK? Znaczy jak ktoś ma gaz to tak, ale przy benzynie strzela gdy kable mają przebicia ????????? pierwszy raz słysze o takich objawach, jestem zaskoczony.

Ja kiedyś rozebrałem przepustnice - niestety w BMW (BOSH) - i tam jest taki mały układ elektroniczny z taką sprężynką. Przy regulacji, a właściwie przesuwaniu nastawu następują następujące objawy: wyższe niże obroty, strzały, gaśnięcie silnika. Ja stosowałem regulacje tego urządzenia na szklanke wody tj. przy obrotach 3200 powierzchnia wody powinna być gładka. W Audi nie bawiłem się w tego rodzaju naprawy, bo nie było potrzeby. Znaczy silnik powinien wyraźnie wpadać w cichą pracę i powierzchnia wody staje się gładka. Pod warunkiem, że wspomniany układzik elektroniczny jest sprawny, bo on się psuje od przegrzania. Czy w Audi jest podobnie, może ktoś może mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniej w swiecie silnik łapie "lewe powietrze"

Sprawdz dokladnie szczelnosc wszystkich polczen. Szczelnosc calego dolotu zaczynajac od filtra po sam silnik. Tak jak kolega wyżej pisze zwroc tez uwage na szczelnosc gum przy samym przeplywomierzu. Jesli znajdziesz nieszczelnosc to powinnienes sobie sam z nia poradzic. Mnie kiedys dolot sie rozszczelnil od spodu - pomógł czarny silikon i opaska zaciskowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem w b5 ADR.

Otóż problemem była Cewka (strasznie droga około 1000PLN) Nie paliły dwa cylindry, auto nie miało mocy i nie spalone paliwo paliło się w tłumiku. Przejechałem tak 100KM - (musiałem). Przez to do wymiany miałem katalizator (400zł) a że rozpadł się (spalił) wszystko dostało się do tłumika (600). Sumaryczny koszt naprawy 2000 PLN.

Uważaj bo podobne objawy daje padnięta sonda Lambda - tyle że silnik bardzo faluje i prawie że gaśnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...