Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Akumlator bezobsługowy - jak sprawdzić ?

mirek anglia
 Share

Recommended Posts

Witam wiem że jest powie oczko ,tylko nie świeci od samego początku akumlator słabo trzymie po dwóch dniach ,rano piszczy brzęczek i miga lampka awarii wszystko wskazuje na słaby akumlator mam 45 Ah 400A może za słaby? :mysli:

kolego doładuj go jeśli się to powtórzy to na 99% akumulator, sprawdź jeszcze ładowanie jeśli za mało ładuje spowoduje to rozładowanie akumulatora w krótkim czasie, a najprościej jechać do elektryka dać mu na "flache" :tongue4: i sprawdzić a znając życie to darmo ci to zrobi tak było w moim przypadku :wink4:

sprawdz napiecie ladowania, przy 1400 obr powinno byc 14,2-14,4 V. mniejszza lub wieksza wartosc wskazuje na awarie ukladu ladowania.

nastepnie sprawdz pobor pradu przez samochod przy wylaczonych wszystkich odbiornikach. powinno byc mniejsze niz 0,01A byc moze jakies urzadzenie pobiera duzy prad i rozladowuje aku.

oj za mały chyba masz, u mnie jest 72 ah

Ty masz "dezla" dlatego masz wieksza baterie. Albo jakieś urządzenie pobiera sporo prądu (alarm radio wzmacniacz), albo aku sie kończy sprawdz date produkcji baterii i skorzystaj z rad kolegi Musashi